w™ fY %Jk m mijn rechterbeen, we hadden het er al over, dat kan natuurlijk beter. Het naar binnengaan en schieten, zoals Marc Over- mars. Marc is eigenlijk een rechtsbenige speler aan de linkerkant, maar er straalt wel continu dreiging van uit." Jan Wouters. Met hem had ik bij PSV vaak heel veel moeite, dat geschreeuw en ge vloek de hele tijd. Daar heb ik heel veel van geleerd, niet over mentale zaken, maar ook hoe je in bepaalde situaties bal len moet inspelenOok al overdreef hij wel eens, hij zei wel altijd goeie dingen. Net zoals Huub Stevens als trainer me vroeger heel veel heeft geleerd. In de tijd van Wou ters was ik ook nog een stuk jonger, nu zou ik daar anders mee omgaan, maar het is op het moment zelf noojt leuk om he lemaal verrot gescholden te worden. In mijn jeugd zijn spelers nooit echt mijn voorbeelden geweest. Ik heb dat nu wel met Ronaldo, al speel de hij geen goed WK. Ik vind hem zó'n goe de voetballer. Dat heb ik op de trainingen bij PSV vooral gezien, hij kan zóveel met een bal. Dat mensen zeggen dat hij alleen maar hard kan lopen.... dat is echt onge looflijk. Wat een flauwekul. Ik heb eerst met Romario en later met Ronaldo samen gespeeld. Bij Ronaldo zie ik echt bewe gingen die ik nog nooit eerder heb gezien. Daar heb ik wel bij gedacht dat ik dat ook wil kunnen. Aan de bal is hij zo ver schrikkelijk goed. Al vond ik Romario mis schien wel iets slimmer. Maar ze zoeken allebei echt bepaalde mo menten uit. Jari Litmanen bijvoorbeeld is weer echt een teamspeler. Ronaldo kan misschien minder een team goed laten spelen. Zonder bal is Jari veel beter. Het is leuk om af en toe op iets kleins te trainen. Bij AJAX wordt na de training ook nog wel veel op bepaalde trucjes en bewegingen geoefend, dat zit er hier gewoon meer in gebakken dan bij PSV, waar dat helemaal niet zo was." "Ik praat liever niet over trainers, het ver schil zit bij hen in details. Bij Van Gaal was van iedere positie heel nauwkeurig be kend watje wel en niet moest doen. Bij Ol sen is het meer van: als je aan de bal bent, doe maar wat. Zonder de taken uit het oog te verliezen natuurlijk. Dat is wat minder strak, en heeft voor- en nadelen. Bij Van Gaal mocht ook wel veel, maar gebeurde dat vaak pas bij een wat grotere voor sprong." "Naar andere sporten kijken doe ik zelden, ik zal er niet echt voor gaan zitten. De Tour de France kijk ik bijvoorbeeld helemaal niet. Af en toe kijk ik wel tennis. Om te doen vind ik sporten veel leuker. Ik tennis graag en voetbal in mijn vrije tijd ook wel, vooral als ik bij mijn ouders in Assen ben, pak ik graag even een balletje om wat te spelen. In mijn allereerste interview op tv, moest ik mej een sinaasappel hooghou den. Ik voetbalde vroeger erg veel met een tennisballetj e, zo kwamen we erop om het met fruit te doen. Maar men moet niet denken dat ik thuis met fruit voetbal. En muziek heeft in mijn leven een erg belangrijke rol. Ik luister echt overal en altijd wel ergens naar. In de auto, maar ook voor het naar bed gaan. Ik hou van veel muzieksoorten, vooral R&B en top-40 muziek. Na mijn vakantie ben ik wat meer rustige, een soort spirituele muziek gaan draaien, Enigma en Café del Mar bijvoorbeeld. Daar kan ik 's avonds echt voor gaan zitten. In de spelersbus lui steren we vooral Langs de Lijn, het is niet f zoals in Engeland, dat in dë kleedkamer de muziek aan staat." "Iedereen moet voor zichzelf weten hoe hij of zij eruit wil zien. Ik vind het zelf wel lekker om mooie kleding te dragen. Het verschil met vroeger is misschien ook dat men toen nog makkelijk in trainingspak en op slippers naar de training ging. Nu mag je niet in trainingspak komen. We hebben voor de sportkleding een hoofd sponsor, terwijl iedere speler ook weer zijn eigen kledingsponsor heeft, maar die kle ding mag je bij het stadion natuurlijk niet aanhebben. Je gaat dan automatisch net te kleding aantrekken." "Voor mij is er eigenlijk niks veranderd, ik volg het ook niet zo. Ik doe er ook zelf niet aan. We hebben er wel uitleg over ge kregen. Over bepaalde zaken kunnen we beter niet naar buiten treden dat zal ook wel met de beurs te maken hebben (over Frank en Ronald de Boer kunnen we nu, vlak voor de arbitragezaak, niet praten, MB). Het Bosman-arrest heeft dan bij voorbeeld veel meer invloed gehad op de club en de spelers. Voor AJAX was het in eerste instantie klote; Davids, Reziger en later Kluivert gingen zonder transferkos- ten weg. Maar ik heb er meer zekerheid door gekregen, er worden langdurige con tracten afgesloten. Mijn contract loopt tot 2002, op den duur zal alles wel weer het zelfde zijn. Al heeft het contract wel min der waarde gekregen. Aan het einde van afgelopen seizoen liep het bij PSV bij voorbeeld leeg." "Is moeilijk te zeggen, dat zal echt moe ten blijken. Van Heerenveen verwacht ik leuke dingen, die hebben goede inkopen gedaan. En Vitesse, het is heel knap om na zo'n goed jaar je selectie intact te houden. Vitesse kan wel weer bovenin meedraaien. Van Feyenoord is het ook moeilijk te zeg gen. Ze doen ieder jaar op papier goede in kopen, nu ook weer, maar vaak komt het er dan toch niet helemaal uit. AJAX zal ze ker goed presteren!" Van welke speler(s) heb Je veel geleerd? Wat zijn de verschillen tussen Morten Olsen en Louis van Gaal? Wat doe je in je vrije tijd? Hel lijkt wel dat kleding ook steeds belangrijker wordt voor voetballers. Wordt er inderdaad steeds meer waarde gehecht aan het belang van presentatie? Welke invloed heeft de beursgang van AJAX op de spelers? Verwacht je veel van PSV dit jaar? cied - september 1998

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 16