"Goed. Ik ben helemaal vrij van blessures, heb nergens last van en train eindelijk vanaf het begin mee. Ik speel tot nu toe alle wed strijden en dat gaat lekker. Het is heerlijk om helemaal fit te zijn. De voorbereiding gaat dus goed. Dat is heel belangrijk, vorig jaar kwam ik terug van een blessure en had ik dan weer last van mijn lies, en dan weer daarvan.... Nu loopt alles eindelijk op rolletjes. Ik heb een goeie vakantie gehad en voel me lekker fris. In alles voel ik me nu weer in orde. Veel beter dan vorig jaar, toen wilde ik er graag staan, maar merkte ik dat het niet lukte. Na iedere training was ik erg moe en nu kan ik door blijven gaan, voel me hartstikke sterk. Als ik nu gewoon alles blijf meedoen, profiteer ik daar het hele seizoen van. De laatste wedstrijd van het seizoen, tegen FC Utrecht, ging voor mij persoonlijk ook lekker en dan kan je ook met een goed ge voel even afstand nemen van het voetballen. En zo wil ik de draad ook weer oppakken." k "Voor wat betreft het team zijn we ten opzichte van vorig sei- B zoen bijna compleet geble- ven, dat is een voordeel. We I kunnen natuurlijk nog wel sterker worden. Ik kan nu V niet zeggen dat ik 34 volledi- Bf ge wedstrijden zal spelen, ze- ker aan het begin zal het moei- I lijk worden. Michael Laudrup is I dan wel weg, maar ze hebben I Kinkladze natuurlijk niet voor I de bank gekocht. En het mid- denveld staat al natuurlijk. Maar mijn verwachtingen zijn hoog ge spannen, ik verwacht zeker dat ik f er op den duur gewoon sta. Vorig 1 seizoen raakte Michael Laudrup ge- 1 blesseerd en zeiden ze tegen me dat J dat het moment was om me te be- wij zen. Dat dat mijn kans was. Zo was 1 het ook maar ik had helemaal niet het gevoel dat ik zo sterk was. Ik voelde me niet scherp en zat niet lekker in mijn vel, was er te lang uit geweest. Totaal geen power. Als je in je geest fit bent dan lukt het ook allemaal." "Als buitenspeler moetje altijd je man op zoeken en je wordt af gerekend op een paar dingen: man uitspelen en voorzetten. Dat is niet altijd even makkelijk. Ik kan me voorstellen dat als je op het middenveld staat, je ook af en toe simpel kan spelen en daar word je niet zo nadrukkelijk beoordeeld op je acties. Maar dat heeft ook zijn moeilijkheden. Ik moet nu gewoon veel acties ma ken. Zo'n ontwikkeling, als je noemt van bijvoorbeeld Roy, zal bij mij niet snel voorkomen; linksbuiten is echt mijn plaats. Mijn rechterbeen wordt ook steeds sterker, dat is ook een voordeel. Een voorzet met rechts komt steeds vaker aan, trappen gaat makke lijker." "Ondanks dat ik een deel van het WK op vakantie was, heb ik toch alles wel gezien. Maar bij Nederland was niet iedereen helemaal in vorm, anders zouden ze wel wereldkampioen geworden zijn. Maar nu is Frankrijk de terechte winnaar, want Brazilië was ook niet hoogstaand, ze speelden tegen Nederland hun beste wed strijd. Ik had me er al in een vroeg stadium bij neergelegd, dat ik er zelf niet bij zal zijn. Ik weet dat ik niet minder dan de anderen hoef te zijn. Maar vorig jaar zat het er echt niet in. Ik was er een jaar lang uit geweest. Nu krijg ik langzaam aan het gevoel dat er niet snel iemand voor die positie veel beter zal zijn. Ik wil er ui teraard bij het EK in 2000 graag bij zijn." "Wat betreft mijn eigen verwachtingen moet het dit jaar lukken, voor mezelf zeg ik: ik moet er staan. Het móet nu gebeuren, ik heb er veel zin in! Maar heb me ook wel eens een periode afge vraagd hoe ik ook alweer een man uit moet spelen, dan loop je echt te zoeken naar van alles en nog wat. Maar dat heeft met hele kleine dingen te maken. Koppen kan bij mij veel beter. Ik ben vrij lang (1.86m, MB) maar ben absoluut geen kopper. En iting is dat ik er woon sta!' Hoe gaat het momenteel met je? Wat heb je voor verwachtingen voor het komende seizoen? Hoe is het te verklaren dat buitenspelers als Bryan Roy en John van het Schip zich op den duur teveel gebonden voelden op die positie? Verwacht je die ontwikkeling ook door te maken? Hoe heb je het WK beleefd? Wat zijn je ambities, en waar zitten in je spel punten ter verbetering? vervolg op pagina 74 Ajacied - september 1998 V

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 15