nrnrmminni SPORTVERENIGING KNUDDE fmji j>i f£éjwfyc per* pose nadat Johan Hansma hands had gemaakt. Maar dat liet hij over aan Jari Litmanen. En nu af wachten wat PSV op eerste paasdag bij Sparta doet. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind (63. Rudy), Oliseh en F. de Boer (46. Sier, 55. Men- sah); R. de Boer, Litmanen en Witschge; Ba- bangida, Arveladze en Laudrup. 12 april: AJAX LANDSKAMPIOEN. Dankzij een 3-1 zege van Sparta op PSV is de Amsterdamse koploper onbereikbaar geworden voor de Eindhovense titelhouder. Nooit eerder was Ajax al op de 29e speeldag kampioen, wat een evenaring is van het nationale record van het toenmalige AZ '67 ('80-'81). Precies tachtig jaar geleden behaalde Ajax, toen onder de legendarische Engelse trainer Jack Reynolds, zijn eerste lands kampioenschap. Ajax heeft er nu 27 behaald, evenveel als PSV(14)en Feyenoord (13) tezamen. Frank de Boer is gepast blij: "We zijn nu drie dagen vrij, dat is een feest". 17 april: de ledenvergadering van Ajax stemt in met een wijziging van de statuten om een beursgang van de vereniging mogelijk te maken. In totaal 119.000 mensen (onder wie de houders van seizoenkaarten en Club Cards en de leden van de officiële supportersvereniging) krijgen voorrang bij de inschrijving voor de aandelen. De prijs voor een aandeel zal maximaal 50 gulden gaan bedragen. 19 april, competitie: FC Groningen - Ajax (0-3) 2-4. doelpunten: 15. Litmanen 0-1, 35. Arveladze 0-2, 43. Arveladze 0-3, 66. Arveladze 04, 71. Hui- zingh 14, 80. Magno 24. scheidsrechter: Temmink. TOESCHOUWERS: 16.000. RODE KAART (2X GEEL): Oliseh.. gele kaart: Leonardo en Koen (FC Groningen). bijzonderheden: de laatste keer dat Ajax in Gro ningen verloor, was op 5 mei 1988. Het werd toen 2-1 en Danny Blind en Witschge kunnen er nog over meepraten. Vóór aanvang van het duel van vandaag krijgt Ajax bloemen en de schaal, tijdens de wedstrijd wordt de kampioen ook op alle wenken bediend. Probleemloos wordt het 0-4, waarna als tegenprestatie (tot er gernis van Van der Sar) de Groningse degrada tiekandidaat twee doelpunten wordt gegund. Toen had Sunday Oliseh al lang een rode kaart op zak, na een tweede, zinloze overtreding. Eer der overkwam de Nigeriaan dat op 29 maart 4 (FC Twente uit). Groninger Erwin Koen mag blij zijn dat hij geen rood krijgt na een po ging tot onthoofding van Witschge. Er volgt een opstootje (met Blind er uiteraard weer bij) dat uiteindelijk met een sisser afloopt. Overi gens nam PSV de avond tevoren wraak op zich zelf door Volendam met liefst 10-0 te kloppen. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh en F. de Boer (46. Rudy); R. de Boer (46. Gorré), Litmanen en Witschge; Babangida (65. Hoeks tra), Arveladze en Laudrup. Bij terugkomst uit het hoge noorden wordt de Ajax-delegatie onthaald door zo'n 75.000 fans, die enorm enthousiast en zonder al te veel wan klank de nationale titel vieren. Dat gebeurt op het terrein van het voormalige stadion De Meer, dat binnenkort bouwrijp wordt gemaakt voor een woonwijk. Ajax koos voor zijn voormalige heilige grond, omdat onder meer de stads schouwburg en het Museumplein niet be schikbaar waren. Het feest duurt drie uur en wordt slechts even onderbroken voor één mi nuut stilte in verband met de gewelddadige dood van Carlo Picornie. 22 april: John O'Brien debuteert in het nationale team van de Verenigde Staten. In de tweede helft van het duel met Oostenrijk komt de verdediger van Ajax 2 als invaller het veld Oliseh is er van begin tot eind bij tijdens Duitsland - Nigeria (1-0), terwijl Tijani Babangida in de 69e minuut in het veld komt voor zijn voorganger bij Ajax, Finidi George. Ook een andere ex-Ajacied, Nwankwo Kanu, is van de partij, de volle 90 minuten zelfs. Ook Litmanen (bij Finland, dat 1-1 speelt in Schotland) en Michael Laudrup (die met de Deense ploeg met 0-2 verliest van Noorwegen) komen 90 minuten in actie. 23 april, competitie: Ajax - Willem II (5-0) 6-1. doelpunten: 18. Babangia 1-0, 29. R. de Boer 2-0, 35. Arveladze 3-0, 37. R. de Boer 4-0, 44. Arve ladze 5-0, 73. McCarthy 6-0, 80. Wijnhard 6-1. scheidsrechter: Wegereef. TOESCHOUWERS: 45.000. gele kaart: Wijnhard (Willem II), Melchiot en Blind. bijzonderheden: het had niet veel gescheeld of Co Adriaanse ("ik schaam me diep voor dit Wil lem II) was voortijdig naar huis gegaan, want zijn ploeg legt Ajax werkelijk niets in de weg. Slechts even kan de coach glimlachen wanneer Tim de Cler (een 'produkt' van de jeugdoplei dingvan Adriaanse bij Ajax)zijndebuutmaakt. Met hem staan op dat moment nog zes door Ajax zelf 'gekweekte' spelers, onder wie de ab solute uitblinker Ronald de Boer. Het enige Til- burgse doelpunt, van ex-Ajacied Clyde Wijn hard, is vooral te danken aan gebrek aan con centratie bij de thuisclub. In tegenstelling tot zijn drie landgenoten bij Willem II die gisteren ook in actie kwamen voor het Finse elftal, is Litmanen er wel bij. Toen stond het al 5-0 en had Shota Arveladze nummer 100 van deze competitie gemaakt. Na afloop doet Ajax het kampioensfeestje van afgelopen zondag meer dan dunnetjes over: met een geweldige licht show en het hijsen van de kampioensbanier. opstelling: Van der Sar; Mensah, Blind (75. De Cler), Melchiot en F. de Boer; R. de Boer, Dani (65. Litmanen) en Witschge; Babangida (65. Mc Carthy), Arveladze en Hoekstra. 26 april, competitie: Vitesse - Ajax (2-0) 2-0. doelpunten: 27. Machlas 1-0,47. Jochemsen 2-0. SCHEIDSRECHTER: V'an Dijk. TOESCHOUWERS: 26.500. gele kaart: Westerveld, Van Hintum, Sturing en Kreek (Vitesse), R. de Boer en Mensah. bijzonderheden: i n één klap berooft Aj ax zichzelf van twee (mogelijke) records. Zo komt het voor het eerst deze competitie niet tot scoren en wanneer dat wel was gelukt en natuurlijk in de resterende wedstrijden, dan had Ajax ook voor Europese begrippen een unieke mijlpaal bereikt. Verder had de Amsterdamse equipe nog uitzicht op verbetering van haar prestatie uit '71-'72 (dertig zeges, drie gelijke spelen en één nederlaag). Zodoende behoudt het fana tieke Vitesse zijn ongeslagen thuisrecord sinds 27 oktober 1996. Ajax won toen op Nieuw Mon nikenhuize met 14. Sindsdien zijn de geel zwarten ook in de Gelredome, de gloednieuwe sporthal in Arnhem, niet te kloppen. Vooral de vele oud-Ajacieden (de 'afgedankte' Martijn Reuser en John Veldman voorop) voelen zich DOOR TOON Algemeen Dagblad 1

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 7