fyd SPORTVERENIGING KNUDDE EN SLOT DUBBEL Ruiend OVERZICHT 1997 - '98 Door Hans Janssen 5 april, competitie: Feyenoord - Ajax (0-1)0-1. doelpunt: 75. R. de Boer 0-1. SCHEIDSRECHTER: [ol. TOESCHOUWERS: 43.100. GELEKAART:Vm Gobbel, Van Gastel, Graff en San chez (Feyenoord), Laudrup en Sier. bijzonderheden-. Aj axblijft professioneel overeind in een Kuip vol met haat en hagel en zonder Ajax-fans. Vooral Richard Witschge (vanwege zijn hoogstandje bij de heenwedstrijd in Am sterdam) en De Boertjes (zijnde dé exponenten van de Ajax-klasse en -arrogantie, althans in de ogen van anderen) moeten het ontgelden bij de Rotterdamse aanhang. Waarbij ook Feye- noord-aanvoerder Jean-Paul van Gastel zich niet onbetuigd laat. Maar zelfs ijs- en hagel- ballen raken de Amsterdamse gasten niet. Ge lukkig blijft hen een incident bespaard als Wim Jansen overkwam toen hij in december 1980 als ex-Feyenoorder zijn debuut maakte voor Ajax en door een sneeuwbal op zijn oog werd getroffen. Voor Feyenoord, dat in de slotfase door een fenomenale Edwin van der Sar van een gelijkmaker wordt afgehouden, wordt het duel een koude douche. Het betekent Ajax' veertiende zege in De Kuip sinds de invoering van het betaald voetbal, Feyenoord won 15 keer en 13 maal werd het gelijk. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, F. de Boer en Sier; R. de Boer, Litmanen en Witsch ge; Hoekstra (46. Babangida), Arveladze en Lau drup (71. McCarthy). 6 april: Rinus Michels laat weer eens iets van zich horen. De ex-speler en trainer van Ajax wordt commissaris van de AZ voetbalclub BV. Dit word bekend gemaakt tijdens de officiële introductie van het certificatenplan, een maandje voor de officiële beursgang van Ajax. 8 april: Ajax presenteert - voor het eerst in de historie van een Nederlandse club - de halfjaarcijfers. Daaruit blijkt dat de AFC over de eerste zes maanden van het op 1 juli 1997 begonnen boekjaar 1997/1998 een resultaat na belastingen heeft geboekt van 5,4 miljoen gulden. Dat is eigenlijk te danken aan de verkoop, vorige zomer van Mare Overmars aan het Engelse Arsenal. Over het gehele boekjaar zal het bedrijfsresultaat naar verwachting niet positief zijn. Dit is als gevolg van een lagere omzet, stijging van de lonen, salarissen en sociale lasten. Voorzitter Michael van Praag, desondanks: "Ajax is een kerngezonde, winstgevende onderneming". 4 Competitie Ajax - Sparta (1-0) 4-0. doelpunten: 3. Babangida 1-0,53. Arveladze 2-0, 54. Hoekstra 3-0, 58. Babangida 4-0. scheidsrechter: Reygwart. TOESCHOUWERS: 50.001. gele kaart: Kayis (Sparta). bijzonderheden: de 27e landstitel komt steeds dichter bij, mede dankzij de 2-1 nederlaag die PSV de vorige avond leed bij MW. Wanneer Aj ax zaterdag zelf wint van Heerenveen en PSV een dag later bij Sparta gelijk speelt (of verliest), dan is de Amsterdamse ploeg kampioen zon der zelf in actie te komen... Het past een beet je in de sfeer van dit seizoen, waarin Ajax te weinig tegenstand krijgt, zelfs zo weinig dat het - zoals vanavond tegen Sparta - aan een paar bevliegingen voldoende heeft. En zo blijft de Rotterdamse ploeg voor het achtste achter eenvolgende seizoen zonder doelpunt bij een bezoek aan Amsterdam. opsmuNG:Vnn der Sar; Melchiot, Blind (81. Sier), Oliseh en F. de Boer; R. de Boer, Litmanen (73. Rudy) en Witschge; Babangida, Arveladze en Hoekstra (61. McCarthy). 4 11 april, competitie: Ajax - Heerenveen (3-0) 7-2. doelpunten: 14. R. de Boer 1-0,25. Oliseh 2-0,32. Arveladze 3-0, 48. Laudrup 4-0, 51. Samardzic 4-1, 61. Litmanen (strafschop) 5-1, 65. Arvelad ze 6-1, 74. Samardzic 6-2, 85. Arveladze 7-2. scheidsrechter: Van Huiten. TOESCHOUWERS: 50.499. gele kaart: Mitrita, Onwuzuruike en Krstev (Heerenveen). bijzonderheden: Tom Sier vervangt in de rust de geblesseerde Frank de Boer, maar moet zich na 10 minuten al even gekwetst laten vervangen. Er is nog een Ajacied, die niet helemaal blij is deze avond: Van der Sar. De dit seizoen sterker dan ooit keepende Voorhouter lijkt er niet in te slagen het clubrecord van Heinz Stuy uit het seizoen '72-'73 te verbeteren. Toen kreeg Ajax achttien tegendoelpunten, nu staat de teller 'al' op veertien, met nog vijf wedstrijden voor de boeg. Het nationale record van FC Twente uit '71-'72 (Piet Schrijvers liet er toen dertien door) is sowieso niet meer te verbeteren. Van der Sars ploeggenoten kunnen het helaas niet opbrengen met zijn allen te verdedigen én aan te vallen. "Ach, die records zeggen me geen reet. We zijn verdedigend niet veel opgeschoten in vergelijking met vorig seizoen", aldus 'Sar', die bij 4-1 aanstalten maakte een penalty te nemen DOOR TOON Algemeen Dagblad Lcóéatl U.WC5 lil Ats A PK tfitós uXT

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 6