deren zijn daar schuldig aan. Een goede band met de jeugd en respect voor elkaar, wij ouderen moeten begeleiders zijn, sti muleren, ook al klinkt dat af en toe ei genwijs. Maar je ziet hier bij AJAX hoe be langrijk dat is, zo zou het overal moeten zijn." DE MEER De Amsterdamse televisiezender AT5 heeft hem juist een videoband geschon ken met daarop de huldiging van de spe lers en staf op het braakliggend terrein waar ooit Stadion De Meer heeft gestaan. De festiviteiten rondom de behaalde landstitel waren wederom een succes, "jammer dat we niet bij de 1 minuut stil te kunnen zijn, (ter nagedachtenis aan de in Beverwijk vermoorde Carlo Picornie, MB) toen zaten we nog in de bus vanuit Groningen, mensen vertelden me dat het stiller was dan tijdens de 4 mei herden king. Ik vind het heel erg voor zijn vrouw en kinderen. En voor zijn vrienden na tuurlijk, ik spreek die jongens ook wel ge regeld. Heel erg wat daar gebeurd is en moeilijk om te verwerken. Als we met zijn allen eens wat voor die twee kinderen kun nen doen, een rondleiding of zo, stuur ze maar eens langs! En dat terwijl ik gewoon door de materiaalman van Feyenoord in het hol van de leeuw ben rondgeleid. Dat is raar maar waar. Ook mooi hoor, daar in Rotterdam. Zo steken we wat van elkaar op. Het is ook heel professioneel binnen in de Kuip, alles wit, zodat j e vuil kan zien. Daar hou ik van." Terugkomend op de viering van de lands titel in de Watergraafsmeer vraag ik of hij het stadion wat daar ooit gestaan heeft erg mist. "Soms, in De Meer had ik een makkelijker kontakt met iedereen, als je daar naar buiten kwam stond je gelijk in de meute, en vanaf de parkeerplaatsen keek men naar de training. Maar hier wer ken is ook grandioos, mooie ruimte. Alles klopt." Wat is nu het mooiste stadion waar je ge weest bent in de loop der jaren met AJAX? In plaats van het stadion van Real Madrid of Bayern München geeft Sjakie na enig nadenken een verrassend antwoord: "Vo- lendam. Verschrikkelijk jammer dat die club gedegradeerd is, ook een beetje binding met Amsterdam en fijne men sen daar. Degradatie gun je niemand, maar Volendam hoort in de ere-divisie thuis." Maar waarom nou het Volendam- stadion? "Ik kijk vooral naar de binnen kant. De kleedkamers, uit de kunst, mooi, lang en groot. De meeste clubs uit de ere divisie kunnen daar een puntje aan zui gen. Er is daar, net als bij ons, geluisterd naar de voetballers." VOETBALHUMOR Hij mist Sonny Silooy, die zijn tegenspe ler was en hem regelmatig liep te dollen. Uit het kontakt met oud-Ajacieden blijkt wel hoeveel waardering er ook bij de oud spelers voor Sjakie is. "Veel jongens kom ik nu tegen omdat ze trainer zijn gewor den, of als het Nederlands Elftal in de ArenA speelt, help ik nog even een hand je. Prachtig. Guus Hiddink geniet er ook van. Het is ook niet alleen de trainer die het team goed laat voetballen, alles er om heen is belangrijk, er moet gelachen wor den, sfeer zijn." Is het anders nu bij AJAX, met zoveel ver schillende nationaliteiten in het team? "Nee, het is nog altijd lachen. Ik doe graag het loopje van Tom Sier na, met het kont je wat naar achteren. Als je Babangida dan ziet, die lacht zich slap. Als één van de nieuwe jongens roept: 'Sjaak, Tom Sier!', dan loop ik even zo... en dan die lach van Baba, grandioos! Of Richard Witschge, dan laat ik even aan de andere jongens zien wat een mooie kicksen hij heeft, dan hou ik ze op een hand omhoog en dan, als ik recht boven de prullenbak sta: plof! Prachtig vinden ze dat. En Fred Grim, ik noem hem Grom of Gram, is gek. Leuk gek hé!? En Mariano Juan, noem ze maar op, allemaal leuk." "Dani is niet alleen een hele knappe go zer, maar als je hem kent weetje dat hij een goede vent is. Een fijne sympathieke kerel in de groep, en we letten erop dat het een sympathieke kerel blij ft. Hij is heel slim, net als Jari. Die is ook drukker dan je denkt hoor. Goed Nederlands praten, goed voor de groep, koppie, koppie. Naast de ldeedkamer is een tussenruimte, waar mijn compressor staat waarmee we lucht in de ballen pompen. Die maakt lawaai, dan hoor ik helemaal niks om me heen, ondertussen heeft Jari dan de deur van buiten op slot gedaan en dan zit ik daar... Schrijfdatmaarop!"

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 39