LAMP MAT, (UDZE KOMI door Marco van Harn. tjax-FC Utrecht. De laatste competi tiewedstrijd van het seizoen. De Are- nA is goed gevuld ondanks het feit dat het zeer warm is en er eigenlijk niets meer op het spel staat. Ajax pro beert met een veredeld tweede team het gretige FC Utrecht te verslaan. Door twee ongelukkige (vooral voor Fred Grim) tegendoelpunten staat Ajax al snel met 0-2 achter. Na de rust maakt Shota Arveladze er nog 1-2 van. Na de rode kaart voor Mario Melchiot begint Ajax pas te voetballen en krijgt nog vol doende kansen (Benni) op de gelijkma ker. Die komt er echter niet. LAUDRUP Na de wedstrijd wordt er afscheid geno men van Michael Laudrup. Die overigens wegens een blessure de wedstrijd niet meespeelde. Het betreft hier het afscheid van het thuis(ArenA)-publiek. De echte supporters nemen afscheid van hem na de bekerfinale. Helaas wordt het afscheid ontsierd door de nog aanwezige Utrecht- aanhang, die door hun gezang de diverse afscheidswoorden onverstaanbaar ma ken. Zijn laatste rondje door de ArenA loopt Michael in het gezelschap van en kele pupillen gehuld in de shirts van de clubs waar Michael ooit voor uit kwam. Naast het belachelijke gedrag van de Utrecht-supporters valt het op dat ook een groot deel van het Ajax-publiek het sta dion al heeft verlaten. Ook dit is schan dalig. Als zo'n speler afscheid neemt, dan blijf je aanwezig om hem te bedanken voor zijn prestaties bij Ajax en voor zijn prestaties gedurende zijn hele carrière. Michael, wij hebben dit seizoen van je ge noten. Je liet dingen zien die zelfs wij als Ajax-supporters nooit gezien hadden. Sommige passjes waren zo onverwacht, dat zelfs een deel van je medespelers er niet op rekenden. Michael bedankt!!!! KINKLADZE Tijdens de persconferentie maakt Morten Olsen zich nog even kwaad over het ge drag van de Utrecht-supporters. Olsen: "Dat ligt mij zwaar op de maag. Veel meer dan het verliezen van FC Utrecht. Dat kan gebeuren, maar afscheid nemen doe je maar eenmaal. Zo'n afscheid verdient Mi chael Laudrup niet." Na deze terechte kritiek werd de opvolger van Michael Laudrup aan de pers voorge steld. Zijn naam: Georgi Kinkladze. Hij wordt gepresenteerd met het shirt met rugnummer 11, de opvolger van Laudrup dus. De meeste supporters zullen nog niet Ajacied - juni 1998 vaak van Kinkladze gehoord hebben. Maar wie had er ooit gehoord van Shota Arveladze? Laat deze Kinkladze nou dik bevriend zijn met de broertjes Arveladze. Enige jaren geleden speelden ze samen bij Dinamo Tblisi. Bij deze club debuteerde Georgi op 18-jarige leeftijd. In verband met de burgeroorlog in Georgië, werd hij in 1991 uitgeleend aan het Duitse 1. FC Saarbrucken. Dit vooral uit veiligheids overwegingen. In het seizoen 92/93 speel de hij weer bij Dinamo Tblisi en maakte zijn debuut in de nationale ploeg. Na een weergaloze interland met Georgië tegen Wales (5-0), kreeg Georgi een aanbieding van Manchester City waar hij op inging. Helaas voor hem ging het met City alleen maar slechter (inmiddels gedegradeerd naar de tweede divisie in Engeland). Ge orgi wou weg en na het horen van de be langstelling van Ajax, liet hij weten de snoods kruipend naar Amsterdam te wil len komen. Nu is hij er dus, al was het niet kruipend. Georgi veel succes het komend sei zoen!!!!!!!

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 35