Hoe verging het 'in den vreemde'? EXCEEDS mirmalige Ajacieden 18 april: ex-Ajax-trainer Louis van Gaallegt met Barcelona door een zwaarbevochten 1-0 zege op Real Zaragoza definitief beslag op het Spaanse kampioenschap. El titulo be tekent Van Gaals veertiende prijs sinds zijn aantreden in september '91 als hoofdtrainer bij Ajax. De oefenmeester zit overigens niet te wachten op de gebroeders De Boer: "Laten zij hun contract eerst maar eens uitdienen". Tot de feestvierders bij Barca behoren onder anderen de voormalige Ajacieden Michael Reiziger en Winston Bogarde, van wie de laatste eerder deze maand een hoofdrol op eiste in de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo. Daarin scoorde hij éénmaal voor Barcelona en één keer in eigen doel (gelukkig won de thuisclub met 2-1Na het duel met Zaragoza laat Bogarde zich weer eens van zijn slecht ste kant zien. "Ik schijt op Nederlandse jour nalisten, jullie zijn klootzakken", schreeuwt hij in de perszaal in een over moedige bui. 1 mei: Bergkamp is voetballer van het jaar in Engeland. Dit is het resultaat van een ver kiezing, waarin werd gestemd door 350 le den van de Engelse vereniging van sport journalisten. In 1981 ging Frans Thijssen (toen Ipswich Town) hem als eerste Neder lander voor. Een maand geleden werd de ex- spits van Ajax door zijn collega-voetballers al uitgeroepen tot speler van het jaar. Berg kamp is ook al drie keer tot speler van de maand gekozen. 6 mei: ex-Ajacied Aron Winter pakt met In- ter Milan de UEFA-cup. De Milanese ploeg wint het Italiaanse onderonsje in Parijs met 3-0. 10 mei: Overmars scoort twee keer voor Ar senal in de thuiswedstrij d tegen Everton. Het wordt uiteindelijk 4-0 voor de Gunners die daarmee beslag leggen op de Engelse titel. Overmars heeft deze competitie al veertien doelpunten gemaakt. Bergkamp is wegens een blessure niet inzetbaar. Veel grotere pech voorSonny Silooywant zijn ploeg - Arminia Bielefeld - degradeert uit de Bundesliga. Dat kan er nog wel bij voor de ex-verdediger van Ajax, die lange tijd niet voorkwam in de opstelling van Armania en dan ook graag nog eens twee jaar bij een Ne derlandse club wil voetballen. Wim Jansen, ooit als speler aan Ajax ver bonden, pakt de Schotse titel met Celtic. Daarmee is de tiende titel op rij voor Glas gow Rangers (de nieuwe club van PSV's trai ner Dick Advocaat) voorkomen. Edgar Davids legt met 'Juve' beslag op het kampioenschap in de Serie A, voor de 25e keer gaat de titel naar de 'Oude Dame'. AC Milan heeft zich niet geplaatst voor het UEFA-cuptoernooi. De club van (nog) Hui vert greep ook al naast de nationale beker, want Lazio Roma bleek in twee duels te sterk. 14 mei: Gerald Vanenburg (34) heeft weer een nieuwe club. De Amsterdamse balgoo chelaar van weleer verkast na dit seizoen van Frankrijk (het gedegradeerde Cannes) naar Duitsland (het net niet gedegradeerde 1860 München). 16 mei: mede dankzij een doelpunt van (op nieuw) Overmars wint Arsenal in navolging van de nationale titel ook de FA Cup. De Lon- dense club wint de 'final' op Wembley met 2-0 van Newcastle United. Bergkamp moet ook deze triomf wegens een blessure vanaf de tribune volgen. Arsenal won de 'double' voor het laatst in 1971. Overmars kende dit seizoen maar één echte tegenvaller. Hij meende nog een bedrag aan handgeld te goed te hebben van Ajax, maar de rechter wees zijn eis af. 21 mei: finale Champions League: voor de tweede keer in drie jaar legt Seedorf beslag op de Europacup voor landskampioenen. In een rechtstreeks duel troeft hij onder ande ren zijn voormalige clubgenoot bij Ajax, Da vids, af. Real Madrid wint de eindstrijd te gen Juventus met 1-0. Dat betekent dat de Italiaanse ploeg (in 1996 winnend finalist te gen Ajax) voor de tweede achtereenvolgen de keer de voornaamste Europacupfinale verliest. Seedorf is met zijn 22 jaar de jong ste speler ooit die met twee verschillende clubs (Ajax was dus in 1995 zijn eerste) dé Europese beker wint. Met vier anderen (on derwie de ex-Aj acieden Koeman en Rijkaard) behoort hij tot het selecte gezelschap dat de Cup met de grote oren met twee verschil lende clubs heeft gewonnen. In de finale - in de Amsterdam Arena - ontsnappen Seed orf en Davids aan een rode kaart na een for se overtreding op hun landgenoot. Het door gaan van de botsing tussen de twee Europe se grootmachten hing overigens enige dagen aan een zijden draadje, omdat de vliegtui gen met fans van de twee clubs op Schiphol niet zouden mogen landen. 29 april: de trilo gie voor Van Gaal is een feit. Na de Europese Su percup en de landstitel heeft Barcelona ook de Copa del Rey te pak ken. De Spaanse be ker wordt een prooi ten koste van Real Mallorca, dat zich pas na straf schoppen gewonnen geeft. Barca won 39 jaar geleden voor het laatst de 'doublé'.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 17