OEFENPROGRAMMA S3 "Ik zit in een situatie die vijf keer moeilijker is dan die van Ajax. De verdienste van Ajax is voor een groot deel de verdienste van Hilversum, als u begrijpt wat ik bedoel. De media bepalen in belangrijke mate het beeld van een club. .Jer zijn in Nederland veel onechte supporters, mensen die achter de media aanhobbelen. Jlk vind dat Ajax de beurs oneigenlijk gebruikt De beurskoers was honderd keer de winst nou dat betaal je voor Philips nooit Waarom voor Ajax dan wel? Daar is de beurs toch niet voor. Niemand koopt toch een aandeel Philips als hij niet weet of hij er een gulden aan verdient! Ajax slaat klinkende munt uit de populariteit Ik herinner mij dat PSV altijd de naam van kapitalisten had, wij waren de club van het geld. Dat etiket past nu veel beter bij Ajax. Maar ze zijn daar in Amsterdam natuurlijk best aardig bezig". PSVs voorzitter Harry van Raaij in Het Parool. "Wat er ook gebeurt Oranje heeft in ieder geval een unieke selectie. Dat die Fred Grim op de reservelijst staat, vind ik prachtig. De tweede keeper van Ajax! Overal nemen ze gewoon de vierde keeper van het land, maar Hiddink kiest voor de reservekeeper van Ajax. Die weet wat het is om op die bank te zitten. Zoals die gozer zit zit er geen één. Er hoeft straks op de training maar iets te gebeuren met een van die anderen en Fredje Grim maakt furore in Frankrijk. Dat is toch een jongensboek". "Ik word er als voetballiefhebber niet gelukkiger op. Wat ik heel jammer vind is dat contracten niet meer gelden. In de rust kan een speler verkocht zijn en in een ander shirt het veld opkomen. Het professionalisme is naar mijn gevoel een beetje te ver doorgeslagen. Ik ben gek op spelers als Stefan Pettersson, Jari Litmanen en Danny Blind. Echte clubjongens. Sportief zijn. Nooit wraak nemen. Dat vind ik zulke leuke gozers. Als voetballer zou ik Litmanen willen zijn. Prachtvoetballer, maar ook een fijn mens buiten het veld. Blijft ook gewoon bij Ajax. Die hoor je nergens over" Citaten uit een interview met cabaretier en Ajax-fan Youp van Hek in Sportweek. "Wat ik bij Ajax heb meegemaakt, is uniek Prachtige tijd. Alleen: een galbak van een trainer. Aad de Mos, Jezus Christus. Ver-schrik-ke-lijk Die vent kreeg het toch gewoon voor elkaar dat ik wegging bij Ajax. Ik had nog een contract voor drie jaar, maar ik stapte gewoon zelf op. De Mos had altijd al de pik op me, omdat hij vond dat ik niet professioneel genoeg bezig was. Toen heb ik mijn tas gepakt en gezegd: 'Ik ga weg en ik kom nooit meer terug'. Jan Mölby, die grote sterke Deen, die werd zó kwaad. De Mos moest door onze kleedkamer om bij de douches te komen. Jan wachtte hem op en toen hij eindelijk kwam, pakte Jan hem bijzijn keel en zette hij hem zo tegen de muur: kwak! Lerby sprong ertussen: 'Stoppen, Jan, stoppen!'En Mölby: 'Ik niet stoppen, ik vermoord 'm!'De Mos was zich werkelijk de pleuris geschrokken". Keje Molenaar in Het Parool over zijn periode bij Ajax, waaraan in 1984 abrupt een einde kwam. 4 23 mei, EK jeugd: Jong Roemenië - Jong Oranje (1-1) 1-2. bijzonderheden: door de zege plaatsen de Ne derlandse 'jongelingen' zich voor het eerst sinds 1988 voor de halve finale. Melchiot vormt in Boekarest ondanks een blessure 90 minuten lang met Jürgen Dirkx het verdedigingscen trum. 24 mei: het seizoen voor Ajax is definitief voorbijDe oefenwedstrij d die het in Hong Kong zou spelen tegen Instant Diet gaat wegens de overvloedige regenval niet door. Bovendien was het veld al enigszins omgeploegd, omdat Bologna (Ita) en Glasgow Rangers er al op hadden gespeeld. Ajax traint na thuiskomst in Nederland nog één keer, op 27 mei, en heeft dan vakantie. Oefenwedstrijd: Lausanne Sport (Zwi) - Nederland (1-3) 1-4. Doelpunten: 7. Van Hooijdonk 0-1,13. Hassel- baink 0-2,39. Winter 0-3,45. Thurre 1-3,82. R. de Boer (strafschop) 1-4. SCHEIDSRECHTER: SchOCh (Zwi). TOESCHOUWERS: 2.000. bijzonderheden: Ronald de Boer speelt 90 minu ten, broer Frank houdt het in de rust voor ge zien. Van der Sar mag op de bank blijven zit ten. En Bergkamp zal pas op zijn vroegst tijdens het WK in actie komen (miste Marco van Bas ten in 1988 ookniet de openingswedstrijd door een blessure?). 26 mei, halve finale EK jeugd: Jong Griekenland - Jong Oranje (2-0) 3-0. bijzonderheden: Melchiot speelt 90 minuten en krijgt ook geel. Door het verlies (de Grieken wa ren tien jaar geleden ook al een struikelblok) kunnen de Nederlandse 'jongelingen' hoog stens als derde eindigen. Oefenwedstrijd: Argentinië - Zuid-Afrika (O-O) 2-0. bijzonderheden: McCarthy wordt in de 85e mi nuut vervangen. 27 mei, oefenwedstrijd: Nederland - Kameroen (O-O) 0-0. scheidsrechter: Nillson (Zwe). TOESCHOUWERS: 24.000. gele kaart: Nlend Wome en Angibeaud (Kam) en Davids. bijzonderheden: het was de eerste interland van Davids sinds hij tijdens het EK van '96 door Hid dink was weggestuurd. 0PSTELLiNG:Vnn der Sar; Reiziger, Stam, F. de Boer en Numan; Seedorf, Davids (70. Zenden), Cocu en Overmars (61. Winter); R. de Boer en Hui vert (61. Hasselbaink). Oefenwedstrijd: Finland - Duitsland 0-0. bijzonderheden: de Finnen bewij zen datzeophet WK niet hadden misstaan. Litmanen krijgt al na 2 minuten de beste kans op een treffer, maar hij mist. Uiteindelijk blijft het 0-0, waardoor ook voor de Ajacied de vakantie eindelijk kan beginnen. Ajax hervat op 6 juli de trainingen, zij het dan nog zonder de internationals die aan de WK-eindronden meedoen. Op 11 juli staat, in Hoorn tegen Hol- landia, het eerste oefenduel op het programma. Daarna wordt een trai ningskamp belegd in De Lutte (met wedstrijden tegen DOS '19 op 15 juli en FC Huizen op 18 juli), gevolgd door een oefenperiode in Denemarken waar FC Kopenhagen en Aalborg (de huidige werkgever van Ajax' nieuweling Jes- per Gronkjaer) als gastheren wachten. Voor 4 augustus zijn de open dag én de eerste speeldag van een tweedaags Amsterdam Tournement gepland. Chel sea (de nieuwe Engelse club van de door Ajax begeerde Brian Laudrup) en Atletico Madrid (Spa) spelen de openingswedstrijd, gevolgd door Ajax tegen Flamengo, de Braziliaanse werkgever van Romario. Eind mei was het overi gens nog onzeker of de opvolger van het Umbro-toernooi in de hoofdstad wel door kan gaan, omdat er te weinig politie op de been is om behalve het voetbalevenement begin augustus ook de Gay Games naar behoren te laten verlopen. Op 12 augustus gaat Ajax op bezoek bij het uit de Bundesliga ge degradeerde FC Köln. Vier dagen later wordt vooralsnog de Supercupwed strijd tegen Nederlands nummer twee/verliezend bekerfinalist PSVgespeeld. Ajacied - juni 1998

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 15