u •o- Door Marco van Harn r Eerst AJAX, dan de World Clip Sunday Oliseh is pas 23 jaar, maar toch is hij al met zijn achtste seizoen als profvoetballer in Europa bezig. Op 15-jarige leeftijd werd hij door scouts van Club Luik naar België gehaald. Zijn ouders waren het er niet mee eens dat hij al zo jong naar het buitenland ging. Toch ging Sunday zijn geluk beproeven in Europa. Bij Club Luik zou hij vier seizoenen spelen. Vervol gens speelde Sunday één seizoen in de Serie-A voor Reggiana dat te zwak bleek om zich te handhaven in de hoogste Italiaanse klasse. Zijn volgende club werd 1 FC Köln waar ene Mor ten Olsen toen trainer was. Afgelopen zomer koos Sunday niet voor het geld van AC Milan maar voor het voetbal van Ajax. IRRITATIE Al na een paar wedstrij den was het duide lijk; Sunday Oliseh was een duidelijke aan winst voor Ajax. Verde digend ijzersterk (we ver geten het balletje in Udi- nese even), een heerlijk schot in de benen, en als het moet "kleunt" hij er ook flink in. Kortom een voetballer voor de echte lief hebber. Na de winterstop liep de vorm bij Sunday een beetje terug en raakte hij ook wat sneller geïrriteerd tijdens de wedstrijden. Sunday: "Het gaat nu al weer wat beter, maar na de winterstop had ik inderdaad even een minde re periode. Je kunt niet het hele sei zoen het zelfde niveau vasthouden. Ook als ik niet in vorm ben wil ik er staan voor het team. Mijn fysieke manier van spelen kost veel kracht en kleine blessure's, dus dan kun je even een wat mindere periode krijgen."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 9