BIJZONDERE ONTMOETING VAN LEERLINGEN: literriew with the the one and nnly door Hans Janssen Zes leerlingen van het Alkwin Kollege Uithoorn hadden onlangs de dag van hun leven. Ze mochten een gesprek hebben met Daniel da Cruz Carvalho, beter be kend als Dani. En omdat de Portugees niet vaak interviews geeft, was het dub bel bijzonder dat deze jongeren wel met hem mochten praten. et was niet zomaar dat juist leerlingen van het college in Uit hoorn met Dani rond de ta fel wilden zitten. "Het inter view werd gehouden in het kader van een Nederlands- Portugees uitwisselingspro ject No Fronteers, new Car eers. In dit onderwijsproject was het de taak van de leer lingen om zelfstandig, na de nodige informatieve lessen over dit onderwerp, in ge mengde groepjes de ervarin gen van Portugezen op het gebied van wonen en wer ken in Nederland te onder zoeken", zo legt mevrouw Tonny Hendriks, coördina tor Internationalisering van de school uit. Samen met leerlingen van een school voor middelbaar onderwijs in het Portugese Marco de Canaveses toog een delegatie van het Alkwin Kollege die dag naar Amster dam. "We hadden om half één afgesproken bij Ajax, maar omdat we wat vertra ging hadden opgelopen moesten we ons haasten om de perskamer van de Am sterdam Arena te vinden. Eenmaal daar aangekomen, bleek dat Dani er nog niet was en toen hadden we wat tijd om rond te kijken. Na een half uur kregen we te horen dat Dani zich nog moest douchen en laten ver zorgen. Toen ging voor ons fototoestel en de bandrecor ders het licht uit", vertelt één van de leerlingen van het Alkwin Kollege. Maar ge duld loont. "Na een uur wachten, konden we met het interview beginnen en toen Dani in de gaten kreeg dat er drie Portugese leerlin gen bij waren, toen begon hij direct in zijn eigen taal te praten. Maybe homesick? Maar al snel ging Dani weer over in het Engels (dat was ook de voertaal in het uit wisselingsproject van de twee scholen, HJ). Hij vertel de ons dat hij als achtjarige zich voor het eerst bij een club meldde. Toen hij vijf tien was, tekende hij een contract bij West Ham Uni ted, in Londen, en zou daar twee jaar blijven. Vervolgens keerde hij terug naar Portu gal waar hij drie seizoenen onder contract zou staan van Sporting Lissabon. In au gustus 1996 maakte hij de overstap naar Holland. Voor al in de eerste maanden was de taal het grootste pro bleem en dat is eigenlijk nog steeds het geval. Another problem is that he misses his family sometimes, but he contacts them a lot. Overigens, voordat hij aan zijn profloopbaan begon, wilde Dani beginnen aan een studie PR. Op de vraag wat hij na zijn actieve carriè re gaat doen, moest Dani het antwoord schuldig blij ven. Hij houdt zich nog niet zo bezig met de toekomst. Wel vertelde Dani dat hij het liefst in Portugal woont, maar Inmiddels hebben leerlin gen van het Alkwin Kollege een tegenbezoek gebracht aan Portugal. Of ze daar een interview hebben gehad met een Nederlandse voetballer, is niet bekend. dat wil niet zeggen dat Neder land hem niet bevalt. Amsterdam bijvoor beeld, dat is een unie ke stad met al haar verscheidene cultu ren. En die verschei denheid van karak ters in de selectie van Ajax, die maakt dat Dani veel voor Ajax over heeft. Ver volgens hebben we nog wat andere vra gen gesteld en foto's gemaakt. After a little houre we re turned to the rest of the group".

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 34