O* 16 maart: Dani blijft sukkelen. De Portugees moet zich in Amsterdam laten opereren aan zijn rechter knie. Zijn mediale meniscus blijkt te zijn gescheurd, Dani zal in zijn geboorteland gaan revalideren. 17 maart, Europacup: Spartak Moskou - Ajax (0-0) 1-0. doelpunt: 85. Sjirko 1-0. scheidsrechter: Pereira (Por). TOESCHOUWERS: 32.000. eele kaart: Tikonov (Spartak). bijzonderheden: over en uit, al vindt Olsen dat Ajax onrecht is aangedaan. "Het is be lachelijk dat wij hier verliezen". Ook Ro nald de Boer is van mening dat Ajax ver der had kunnen én moeten bekeren. Ajax moet het doen zonder de geblesseerde Ri chard Witschge en tot overmaat van ramp haakt Frank de Boer na ruim een half uur al af. Bijzonder is de uitschakeling niet, want Spartak elimineerde in het verleden alle Nederlandse clubs die het in een Euro pacuptoernooi tegenkwam. Andy van der Meyde maakt zijn Europacupdebuut, maar laat geen bijster goede indruk achter. Ook vorig seizoen nam Ajax met twee nederla gen in één ronde afscheid van een Euro pees avontuur. Toen was Juventus in de halve finale van de Champions League veel te sterk. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh en F. de Boer (33. Sier); R. de Boer, Gorré (75. McCarthy) en Rudy; Van der Meyde (59. Litmanen), Arveladze en Laudrup. Andere uitslagen: Schalke '04 (Dui) - Inter Milan (Ita) 1-1, n.v.. Eerste duel: 0-1. Auxerre (Fra)- Lazio Roma (Ita) 2-2. Eerste duel: 0-1. Aston Villa (Eng) - Atletico Ma drid (Spa) 2-1. Eerste duel: 0-1. 22 maart, competitie: NAC - Ajax (O-O) 0-2. doelpunten: 86. Arveladze 0-1, 88. McCarthy 0-2. SCHEIDSRECHTER: Luinge. TOESCHOUWERS: 16.100. rode kaart: (twee keer geel): Van As (NAC). gele kaart: Melchiot, Blind en Witschge. bijzonderheden: Ajax komt pas los na de rode kaart voor Jeffrey van As, een voorma lige Ajacied, die al veel eerder weggezon den had moeten worden nadat hij Rudy uit de wedstrijd had geschopt. Arveladze (hij weer) en McCarthy profiteren van de numerieke meerderheid. Blind krijgt geel wegens mopperen en is daardoor ge schorst voor het inhaalduel met FC Twen te. Ook Melchiot wordt de gele kaart voor gehouden - na een correcte sliding. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh en F. de Boer; R. de Boer, Litmanen (46. Hoekstra) en Rudy (14. Witschge); Gor ré (73. McCarthy), Arveladze en Laudrup. 23 maart: precies een jaar geleden werd de Slag bij Beverwijk geleverd. Fans van Feyenoord en Ajax kregen het er, zoals afgesproken, met elkaar aan de stok. De politie deed niets. Verscheidene fans raakten gewond en Carlo Picornie kwam erbij om het leven. Enige tientallen Ajax- supporters komen vandaag hun vermoorde makker herdenken. Met stilte, vuurwerk, een shawl, kaartjes en linten. 26 maart: doceren zitjohan Cruijff in het bloed. De (ex-?)Ajacied presenteert in Barcelona de International University. Sporters krijgen bij deze opleiding de kans een studie met een sportieve loopbaan te combineren. ■k 29 maart, competitie: FC TVvente - Ajax (1-1) 1-2. doelpunten: 35. Sumiala 1-0, 39. Arveladze 1-1,65. Litmanen 1-2. scheidsrechter: Van Egmond. TOESCHOUWERS: 11.300. rode kaart: (2x geel): Oliseh. gele kaart: Karnebeek en Oude Kamphuis (FC Twente). bijzonderheden: zelden zal Ajax zo simpel hebben gewonnen in het Diekmanstadion, dat volgend seizoen overigens plaats maakt voor een gloednieuw complex el ders in Enschede. Van Praag nestelt zich tijdens de wedstrijd tussen zijn fans nadat ze wat al te duidelijk stelling hadden geno men tegen scheidsrechter Van Egmond. Daartoe is overigens alle reden, omdat de arbiter wel Sunday Oliseh na twee keer geel wegstuurt, maar verzuimt even hard op te treden bij veel zwaardere overtredin gen van FC-Twentespelers. Ook onthoudt de arbiter Ajax een doelpunt van Litma nen (die later toch op fenomenale wijze weet te scoren) en een strafschop, nadat er een overtreding was begaan op Ronald de Boer. Ajax kan het allemaal kennelijk niet deren, want zelfs na de 1-0 door de inge vallen Fin Sumiala raken de gasten niet in paniek. Vorig jaar, in de uitwedstrijd tegen MW, leverde Ajax een vergelijkbare presta tie, toen Melchiot na een kwartier de rode kaart kreeg en de Olsen-equipe alsnog met 0-3 won. Op de uitbeurt tegen Spartak na heeft Ajax steeds minstens één keer ge scoord, uit of thuis. Met nog acht duels voor de boeg heeft Ajax 71 punten, 9 meer dan PSV dat wel een wedstrijd méér heeft gespeeld. opstelling: Van der Sar; Melchiot, F. de Boer, Oliseh en Sier; R. de Boer, Litmanen (67. Babangida) en Witschge; Hoekstra, Ar veladze (89. Sibon) en Laudrup (88. Gorré). 30 maart: Gorré moet wellicht met een stropdas om de kampioenswedstrijd van Ajax mee beleven. Een spierscheuring, opgelopen tijdens de training, zet hem voor een week of zes buitenspel. 31 maart: Ajax krijgt op 7 mei bezoek van Heerenveen in de halve finale van het toernooi om de KNVB-beker. De Friezen schakelen vanavond Fortuna Sittard uit (3-0). In 1993 won Ajax voor het laatst de nationale cup, door een 6-3 zege in De Kuip op ...Heerenveen. Het doelpunt van Marco van Basten in de finale van het Europees kampioenschap, in 1988 in Duitsland, is het op één na mooiste aller tijden. Dat blijkt althans uit een rondvraag onder (voormalige) voetballers. De allermooiste treffer is die van de Argentijn Diego Maradona tijdens het WK van '86 in Mexico tegen Engeland. Niet die met de hand, maar die na een fraaie solo. 1 april: Ole Tobiasen hervat de training met lichte loopoefeningen. De Deen liep eind vorig jaar een zware knieblessure op, stiekem denkt hij nog aan deelneming aan de WK-eindronden.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 31