I i.imnmmiEEai SPORTVERENIGING KNUDDE -n J Sint Truiden. Hulshoff en het bestuur van de club lagen al geruime tijd overhoop met elkaar. Zo werd Hulshoff verweten communicatief zwak te zijn. De politie is een 'klopjacht' begonnen op PSV-fans, die zich onlangs volgens de politie hadden misdragen tegen Ajacieden. Deze week worden de eerste aanhangers van de Eindhovense club wellicht slakken. 5 maart: een 23-jarige Feyenoord-fan uit het Noordlimburgse Gennep wordt veroordeeld tot zeven maanden gevangenisstraf. De rechtbank in Haarlem acht bewezen dat de man met een klauwhamer op het hoofd van Carlo Picornie heeft geslagen tijdens de Beverwijk-veldslag. Een jaartje na het incident is de zaak nog niet afgerond, want er volgt een nieuw onderzoek. 7 maart: Louis van Gaal behaalt met 'zijn' Barcelona misschien wel het grootste succes van dit seizoen. Barca wint in Nou Camp de Spaanse topper tegen Real Madrid met liefst 3-0. Barcelona leidt nu met 5 punten voorsprong op de 'koninklijke' dat bovendien een wedstrijd méér heeft gespeeld. Overigens is Michael Reiziger - die volgens Van Gaal teruggevallen is bij AC Milan - zijn basisplaats kwijt geraakt en is Winston Bogarde juist een 'zekere' als linksback. 8 maart, competitie: FC TWente - Ajax wordt anderhalf uur voor het beginsignaal afgelast wegens overvloedige regenval. Twente-voorzitter Anker is des duivels over het late besluit. Volgens hem is er gesold met belangen van degenen die een kaartje hadden gekocht. PSV laat geen steekje val len en wint, zij het andermaal moeizaam, met 0-1 van FC Utrecht. 9 maart: Van der Sar wordt door zijn collega's aangewezen als voetballer van het jaar. Tijdens het jaarlijkse WCS- Profgala grijpen Ronald de Boer (in de categorie 'Speler van het jaar') en Dani ('Talent van het jaar') naast de hoofd prijzen. De onderscheidingen gaan naar de PSV'ers Jaap Stam en Boudewijn Zenden. All maart, KNVB-beker: Ajax - NAC (2-0) 2-1. doelpunten: 28. F. de Boer (strafschop) 1-0, 41. Gorré 2-0, 63. Bogdanovic 2-1. scheidsrechter: Uilenberg. TOESCHOUWERS: 38.000. gele kaart: Van de Looi en Van As (NAC) en Oliseh. bijzonderheden: op het duel komen toch nog bijna 40.000 mensen af en dat was jaren geleden ondenkbaar, sterker nog, onmoge lijk. Dus zo slecht doen Ajax en de Arena het niet, ondanks de toenemende kritiek. Maar, en dat klopt wel, overtuigen kan de thuisclub amper in de kwartfinale tegen de Bredase club. Frank de Boer wordt vóór het duel gehuldigd in verband met zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax. Van voorzitter Michael van Praag krijgt hij bloemen, een envelop met geld ("belasting vrij") en de volgende toevoeging: "Op naar de vijfhonderd". De Boer laat zich direct van zijn goede kant zien, want hij opent de score vanaf de strafschopstip na een overtreding van Erwin van de Looi op Sho- ta Arveladze. De tegentreffer van NAC komt op naam van uitblinker Rade Bog danovic, die ruim een jaar geleden nog door Van Gaal werd afgetest. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Oliseh (46. Sier) en F. de Boer; Rudy (72. Hoekstra), Gorré en Witschge; Dani, Arve ladze en Laudrup (46. McCarthy). De finale van het Europacuptoernooi voor landskampioenen wordt op 20 mei defini tief in de Amsterdam Arena gehouden. De FIFA (de wereldvoetbalbond) heeft dit be paald. 12 maart: goed nieuws over Kluivert. De spits knalt AC Milan naar de finale van het toernooi om de Italiaanse beker door een doelpunt in blessuretijd. Hulshoff is alweer onder de pannen. De komende twee seizoenen neemt hij de Belgische eersteklasser Eendracht Aalst onder handen. 14 maart, competitie: Ajax - Volendam (2-0) 6-1. doelpunten: 32. Laudrup 1-0, 35. Gorré 2-0, 50. F. de Boer (strafschop) 3-0, 52. Rudy 4-0, 56. Gorré 5-0, 65. Sibon 6-0, 84. Leeflang6-1. SCHEIDSRECHTER: Koopman. toeschouwers: 47.321. Gele kaart: Matthaei, Mans en Schulp (Volendam). bijzonderheden: een ideaal trainingspartijtje met het oog op de return tegen Spartak, zo lijkt het. Maar de cijfers zijn geflatteerd, al zal dat vooral Gerald Sibon worst wezen. Hij maakte zijn tweede competitiedoel- punt. De mooiste treffer van de avond komt op naam van Rudy. Met een beetje geluk was Litmanen met die eer gaan strij ken na een fraaie lob, maar de lat stond een doelpunt in de weg. De Fin was er voor het eerst sinds de oefenwedstrijd van janu ari tegen het Franse AS Monaco er weer bij, zijn laatste officiële beurt was op 21 de cember tegen PSV. Raphael Supesepa debu teert in Ajax-één. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind (75. Supesepa), Oliseh en F. de Boer; R. de Boer (64. Sibon), Gorré en Rudy; Van der Meyde, Arveladze (68. Litmanen) en Laudrup. DOOR TOON Algemeen Dagblad <#u6W»>W6Sé£W{e>1' <J6 *x0»r -raaiéifti 0iK6&i*®ruiffi «wit- vu66e^e&,-fau6 u«a«;weBT ue ooi -rewfiKi u®scu* 'fa PfmW Dank zij een doelpunt van Mare Overmars in de topper tegen koploper Manchester United behoudt Arsenal de kans op de Engelse titel (1-0). Een andere ex-Ajacied, Kanu, maakt zijn eerste doelpunt voor Inter. De Nigeriaan scoort als invaller in de ontmoeting met Atalanta (4-0).

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 29