Vx_j_zr SPORTVERENIGING KNUDDE ff# Sar had gelost) had tegen gescoord. Na de 1-4 van Laudrup (na een hakje van Dean Gorré, diens enige goede daad), mag Blind toch het veld af. Enige vermeldenswaardi ge feiten daarna zijn de rode kaart voor RKC'er Anders Nielsen en de vrije trap daarna die tot de 1-5 leidt van Tijani Ba- bangida (diens enige goede daad). De Rus Youri Petrov maakt zijn rentree bij RKC, nadat hij bij FC Twente was weggestuurd wegens herhaaldelijk drankmisbruik. En kele jaren geleden liet Ajax' toenmalige trainer Louis van Gaal hem enige tijd op proef mee trainen en -spelen. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind (62. Sier), Oliseh en F. de Boer (74. Rudy); R. de Boer, Gorré en Witschge; Babangida (65. Van der Meyde), Arveladze en Laudrup. Tot de laatste minuut van De Graafschap - PSV heeft Ajax hoop op hernieuwd punt verlies van de naaste belager. Even voor het eindsignaal zorgt de Belg Luc Nilis 'voet- ballend'voor 1-2. Geluk dus voor de ploeg van de serieus naar Glasgow Rangers lon kende PSV-trainer Dick Advocaat. Onrust dus in Eindhoven, een week voor de moge lijk allesbeslissende topper in de Lichtstad. 10 februari: Van der Sar en de gebroeders vertrekken, als enige Ajacieden, over een week met de selectie van het Nederlands elftal naar Florida. Daar wordt een trainingskamp belegd ter voorbereiding op de eindronden van het wereldkampioenschap in Frankrijk. Ronald Spelbos zal er dan nog niet bij zijn. Maar de vorig jaar bij FC Utrecht weggestuurde ex-Ajacied gaat wel voor het Nederlands elftal tegenstanders bekijken en analyseren. 11 februari, KNVB-beker: Ajax - Roda JC (3-0) 5-0. doelpunten: 6. Gorré 1-0, 9. Rudy 2-0, 11. Arveladze 3-0, 52. Gorré 4-0, 83. Arveladze 5-0. scheidsrechter: Reygwart. TOESCHOUWERS: 18.000. bijzonderheden: net als tegen MW toont Gorré zich in bekerverband trefzeker. Be kerhouder Roda JC heeft vooral moeite met Arveladze, zo wordt de arme Belg Maarten Schops al na 17 minuten vervan gen. De middenvelder was belast met de bewaking van de Georgiër. Roda-trainer Martin Jol: "Het is met geen mogelijkheid te bepalen wanneer Arveladze er vandoor gaat. Hij beweegt zo ongelooflijk goed en is zo vreselijk slim". Ronald de Boer is het laatste kwartier aanvoerder, omdat eerst Blind en vervolgens Frank de Boer wegval len. In de kwartfinale mag Ajax opnieuw thuisspelen, op 11 maart tegen NAC. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind (73. Sibon), Oliseh en F. de Boer (61. Sier); Rudy, Gorré en Witschge; Babangida (46. Van der Meyde), Arveladze en R. de Boer. Ex-Ajacied Nwankwo Kanu maakt zijn de buut voor Inter Milan. De Nigeriaan, die hersteld is van een hartoperatie, mag de laatste minuten meespelen in de uitwed strijd tegen Fiorentina. 15 februari, competitie: PSV-Ajax (O-I) 1-1. doelpunten: 25. R. de Boer 0-1, 63. Zenden 1-1. scheidsrechter: Uilenberg. rode kaart: Faber (PSV, twee keer geel) en Jonk (PSV). gele kaart: Numan (PSV), Babangida en Laudrup. bijzonderheden: wat kan Ajax nog gebeuren na de mislukte inhaalmanoeuvre van de Eindhovense titelhouder? De equipe van Olsen ("ik vind het spijtig dat de mensen niet tevreden zijn") blijft vrij simpel over eind met, dat wel, weinig sprankelend, maar vooral effectief spel. Daarbij on derscheidt Laudrup zich in de slotfase tot twee keer toe. De Deen wordt eerst door Wim Jonk en even later door Ernest Faber (die al geel had gekregen) aangetikt wat twee rode kaarten tot gevolg heeft. Met negen man blijft PSV toch overeind. Anderzijds beklaagt de thuisclub zich over het feit dat ze géén penalty krijgt na een handsbal van Andrzej Rudy. De Pool stond in de ba sis wat ten koste ging van Ma rio Melchiot. Ajax komt op 0-1 door een geweldige boogbal van Ronald de Boer nadat PSV's keeper Ronald Wa terreus wel erg ver zijn doel was uitgeko men. Enkele dagen eerder tegen Roda luk te het De Boer net niet om vanuit een ver gelijkbare positie te scoren. Oliseh wordt net als in de thuiswedstrijd tegen PSV door de aanhang van de Eindhovense club uit gejouwd en met oerwoudgeluiden gecon fronteerd. opstelling: Van der Sar; Rudy, Blind (76. Melchiot), Oliseh en F. de Boer; R. de Boer, Gorré en Witschge; Babangida (79. Van der Meyde), Arveladze en Laudrup. 16 februari: Ajax gaat naar de beurs. De ledenraad van de Amsterdamse club stemt unaniem in met het voornemen van het bestuur om een notering aan te vragen. Africa Cup: Zuid-Afrika - Namibië (4-0) 4-1. bijzonderheden: McCarthy maakt in de eer ste helft binnen amper 20 minuten (8e, 11e, 19e en 21e minuut) liefst vier doel punten. Het was de eerste hattrick van een Zuidaffikaanse speler in een interland. Bafana Bafana plaatst zich voor de kwartfi nale. 18 februari, oefenwedstrijd: Jong Portugal - Jong Oranje (0-1) 0-3. bijzonderheden: Melchiot speelt mee. Drie journalisten van weekblad Panorama gaan in op een schikkingsvoorstel van Justitie in Rotterdam. Ze betalen, wegens het uitlokken van voetbalvandalisme bij de wedstrijd Feyenoord - Ajax in 1996, in totaal 20.000 gulden om verdere vervolging te voorkomen. Panorama had een auto met Ajax-vaantjes geparkeerd bij De Kuip en die wagen werd vernield. 19 februari: een tegenvaller voor Ajax. Brian Laudrup vertrekt niet v4y*-r uüi-oMjxjJ DOOR TOON pok rviiSKHiffi

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 25