Tien [nar MAART APRIL 1988 samenstelling en foto's: Marco van Ham Ajax 2 plaatst zich middels een 3-2 overwinning in en tegen Volendam voor de kwartfinales van het KNVB-be- ker toernooi. Twee van de drie doelpun ten worden gemaakt door Dennis Berg kamp. Na de wedstrijd maakt het be stuur bekend dat Ajax in de kwartfinales gebruik maakt van de re glementaire mogelijkheid het (door FC Den Bosch uitgeschakelde) eerste elftal op de door het tweede team afgedwon gen plaats in te zetten. John Bosman wordt gekozen tot "Po pulairste Ajacied" van het seizoen 1987-88. Hij wordt daarmee de opvolger van Marco van Basten. Hieronder de complete Top-10 van toen: Natuurlijk ook een interview met de "Populairste Ajacied" John Bosman. John: "Ik had helemaal niet verwacht dat Johan Cruyff weg zou gaan. In het begin van het seizoen had ik het nog wel eens moeilijk met hem, maar later ging dat al een stuk beter. Mijn mening over hem? Als trainer is hij enorm goed. Het is ongelooflijk wat hij je allemaal kan bijbrengen. Als mens is hij wat minder, hij houdt niet echt rekening met je menselijke gevoelens." "Het liep na de winterstop wat beter. Dat had, denk ik, verschillende rede nen. Ten eerste was er een bepaalde druk van ons af en ten tweede speelden we wat minder aanvallend. Dat laatste trouwens op ons eigen verzoek. Het mindere presteren gedurende dit sei zoen heeft vooral met ontbrekend zelf vertrouwen te maken." "De nieuwe trainers (Hulshoff, Kohn, Haarms) waren in het begin een beetje te zacht voor ons. Toen hebben we als spelersgroep op een gegeven moment om een wat hardere aanpak gevraagd. Die hebben ze toen ook toegezegd." "Door die rode kaart tegen Zaragoza miste ik vorig seizoen de Europa-cup fi nale en een paar dagen later kreeg ik mijn derde gele kaart, waardoor ik de wedstrijd tegen Feijenoord miste. Op zo'n moment ben je er goed ziek van. Je wordt dan kwaad op jezelf en je gaat geïrriteerd trainen. Soms reageer ik het ook wel thuis af, maar dat probeer ik zoveel mogelijk te vermijden." Kurt Linder wordt volgend seizoen (88/89) de nieuwe trainer van Ajax. Ook in het seizoen 81-82 was Linder al eens trainer bij Ajax. Linder krijgt Spitz Kohn als zijn assistent. Tevens wordt er een 1. John Bosman 6. Bryan Roy 2. John van't Schip 7. Richard Witschge 3. Stanley Menzo 8. Peter Larsson 4. Aron Winter 9. Arnold Muhren 5. Rob Witschge 10. Jan Wouters nieuwe trainer voor het tweede elftal aangesteld; Louis van Gaal. Tijdens de persconferentie werd voorzitter Harm- sen gevraagd of hij Linder, in navolging van Beenhakker, de Mos en Cruyff, als zijn zoon gaat beschouwen. Harmsen: "Ikben 62, hij is 54. Dan praatje niet over een zoon. Cruyff was dat wel. Hij wilde alleen niet luisteren." In de kwartfinale van de Europa-cup 2 treedt Ajax aan tegen het Zwitserse Young Boys. De eerste wedstrijd in Zwit serland levert een 1-0 overwinning op door een doelpunt van John Bosman. Thuis speelt Ajax een zeldzaam bedroe vende partij voetbal, maar wint weer met 1-0. Doelpuntenmaker Peter Lars- son. In de halve finale komt Ajax uit te gen Olympique Marseille. Ajacied - april 1 998

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 21