We love you Peter HEKWERK DAAR, IN AMSTERDAM, HEBBEN WE HET LATEN LIGGEN DINSDAGMORGEN schijnt de zon. Peter Hoekstra traint apart. Hij loopt onder leiding van Laszlo Jambor. Tij dens de winterstop stond een medespeler op zijn voet. Het leek mee te vallen. Hoekstra voelde zich fit en had zin in het nieuwe jaar. Bij de eerste training, een bosloop, liep hij vooraan. Maar tijdens het voetballen kreeg hij last. De kleine teen van zijn linkervoet was gebroken. Aanvankelijk kreeg Hoekstra geen rust. Te veel geblesseerden. Sinds twee weken loopt hij alleen. Zelfs een bal schieten doet pijn. Na een uur komt hij hevig zwetend het veld af. Hij kijkt sip. "Ik wil zo graag. Het bot is nog helemaal niet dicht. Hij kijkt verdrietig naar zijn voet. "Het is al meer dan zeven weken ge leden. Het hoort na zes weken genezen te zijn," zegt Hoekstra hoofdschuddend. Wat nu? "Ik weet het niet. Deze week mag ik een beetje lopen. Verder moet ik rust houden. En dat allemaal om een kleine teen." Een meisje wil met Peter op de foto. Ondanks de frustratie lacht hij. Peter lacht altijd op foto's. Een groepje vaste fans luis tert naar zijn verhaal. Ze lopen mee tot aan de trap. Ik ga nu eten. Straks ga ik naar huis." Hij kijkt somber. "Ik ga heus met alleen zitten. Ik heb wel vrienden hoor Peter loopt de trap op. 'We love you Peter, we do. We love you Peter, we do. We love you Peter, we do. Ooh Peter we love you', galmt het door het trappenhuis. Peter draait zich even om. Hij glim- lacht BARBARA BAREND Knie, rug, lies, teen. Peter Hoekstra scoort goed bij de medische staf van Ajax. Het zit de linksbuiten niet mee sinds hij eind 1995 een contract te kende tot de zomer van 2000. Sportief ging het met Ajax na de winter van '95, ondanks de derde landstitel op rij, steeds minder voor de wind. Vooral het laatste seizoen onder leiding van tech nisch directeur Louis van Gaal verliep uitermate teleurstellend. Hoekstra had zich een prettiger start kunnen wensen. En dan hebben we het nog niet gehad over het persoonlijke leed dat de gebo ren en getogen Assenaar de afgelopen twee en een halfjaar trof. Na zijn eerste (halve) seizoen bij Ajax, moest Hoekstra een zware operatie aan zijn linkerknie ondergaan. De ingreep was nodig om een eind te maken aan de jarenlange overlast van een zwaar aangetaste pees. De revalidatie duurde ongeveer een jaar. Vol goede moed begon Hoekstra aan het huidige seizoen. Maar na een goede start, viel hij terug, kreeg hij met een dip te maken. GEFORCEERD "Ik wilde zo graag weer voetballen, maar dat kan alleen wanneer je hele maal fit bent. En daar wil je dan alles voor doen en daarbij zal ik me best ge forceerd hebben. Ik heb dit seizoen bij voorbeeld nog niet gescoord en dat ter wijl ik andere tijden gewend ben ge weest. Geef me de ruimte en de tijd. Ik ben met mijn gedachten te veel bezig ge weest met het terugkomen en dat is niet goed geweest. Steeds vroeg ik me af 'hoe kan dat nou?' Aan anderen heb je dan weinig, je moet het toch zelf zien te kla ren. Hoe lang de dagen ook waren. Ik heb dagen gehad dat ik om acht uur 's morgens begon en tot zes uur 's avonds doorging". Het leek niet te mogen baten: Hoekstra slaagde er schijnbaar niet in de vicieuze cirkel te doorbreken. Zo rond de winterstop dacht hij alle proble men de baas te zijn. "Ik was conditio neel beresterk en had echt zin om op va kantie te gaan, om twee weken mijn hoofd weer fris te maken". Maar de pechduivel sloeg andermaal toe, het on geluk bleek weer eens in een klein hoek je te zitten. "Het was tijdens een trai ning, na een kopduel, dat een medespe ler op mijn voet ging staan. Daarbij bleek ik mijn kleine teen aan de linker voet te hebben gebroken. Daar kwam ik pas later achter, want in eerste instantie dacht ik dat-ie gekneusd was. Ik ben er zo'n zes weken zoet mee geweest. Op sommige momenten werd ik er echt he lemaal gek van, het was frustrerend. Pas in de uitwedstrijd tegen FC Twente (eind maart, Hj) speelde ik voor het eerst pijn vrij. En ook de dag erna heb ik nergens last van gehad. Zo zie je, alles komt goed. In de wedstrijd tegen Twente be gon ik inderdaad als rechtsbuiten. Dat lijkt onlogisch, omdat ik linksbenig ben en van huis uit een linkerspits. Maar vanaf de rechterspitspositie kun je wel gemakkelijker naar binnen trekken en een groter speelveld bestrijken. Boven dien was ik niet echt gebonden aan die plek, want het was de bedoeling dat ik veelvuldig zou switchen met Michael Laudrup (die aan de andere krijtlijn was geposteerd, HJ)". De vaderlandse pers, die Hoekstra zo lang links had laten lig gen, was positief over het optreden van de blonde aanvaller. Wilden de journa listen hun gram halen, wilden ze hun gelijk bewijzen naar aanleiding van de UEFA-cupreturn tegen Spartak Moskou? Olsen werd rondom dat duel bekriti seerd, omdat hij Hoekstra niet direkt had laten beginnen. Juist in een wed strijd tegen een ploeg die defensief niet overdreven sterk was en waar als tegen stander vooral op de vleugels eer te be halen viel. Hoekstra geeft eerlijk toe zelf ook te hebben gerekend op een basis plaats. "Ik had er wel op gehoopt, maar ja, de trainer beslist. Kijk, over de eerste wedstrijd tegen Spartak hoeven we het niet meer te hebben. Ik was toen amper fit, had nauwelijks getraind. Die wed strijd zag ik dan ook vanaf de tribune en je kunt je voorstellen dat ik me er heb zitten te verbijten. Daar, in Amsterdam, hebben we het laten liggen. Spartak wist onze zwakke punten goed bloot te leg gen en heeft toen eigenlijk de basis ge legd voor een plaats in de halve finale. In Moskou hebben we het slimmer aan gepakt, toen kozen we niet zo blind voor de aanval. Blijft staan dat het jammer is dat we niet bij de laatste vier zijn geko men, maar daar moetje ook niet al te dramatisch over doen. Kijk eens naar wat we nu al gepresteerd hebben. Met Ajacied - april 1998

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1998 | | pagina 15