Lezers foto vy.u Europacupfinale: Borussia Dortmund Juventus (2-0) 3-1. bijzonderheden: niet topfavoriet Juventus, maar de Duitse underdog is de nieuwste winnaar van de Champions League. Voor de totaalklassering over zes CL- seizoenen maakt het allemaal niets uit: Ajax is en blijft voorlopig eerste met 65 punten uit 32 wedstrijden (op basis van de 3-puntenregeling). Enne, Litmanen zal op zijn beurt voorlopig eerste blijven op de CL-topscorerslijst met zeventien doelpunten. 30 mei: ook Dave van den Bergh vertrekt bij Ajax. De spits komt tot een akkoord met de Spaanse eerste divisieclub Rayo Valle- cano, de derde club van Madrid. Van den Bergh slaagde er bij Ajax zelden in te over tuigen. 1 juni: competitie: Ajax-Vitesse (3-0) (4-0). doelpunten: 4. Dani 1-0, 6. Overmars 2-0, 28: Dani 3-0, 83. Reuser 4-0. SCHEIDSRECHTER: BoSSen. TOESCHOUWERS: 49.000. gele kaart: Sturing (Vitesse). bijzonderheden: Mhr. van Gaal Muchas Gracias en Ciao Patrick. Zomaar wat spandoeken die de zonnige en (sfeer)volle tribunes sieren. Terwijl Ajax snel uitloopt (Vitesse had via een zege met twee doelpunten verschil als vierde kunnen eindigen), veroorzaken enige tientallen Amsterdamse fans wat paniek en onrust door al 'kankerbestuur' roepende de hoofdtribune op te lopen. De actie loopt met een sisser af. Fred Grim - die voor een keer van der Sar mag vervangen - wordt man of the match door meer dan een handvol fraaie reddingen. In de 71e minuut stopt hij zelfs een strafschop van Roy Makaay, nadat Dani om de nek van Steven Goossen was gaan hangen. Na het slotsignaal wordt op grootse wijze afscheid genomen van van Gaal (ereburger van Amsterdam en ridder in de orde van Oranje Nassau), Kluivert, Bogarde, Frans Hoek, Scholten en Gerard van der Lem. Overmars, die bij vlagen ouderwets speelde, moet het met gemengde gevoelens hebben bekeken. Twee dagen eerder had hij in Spanje onderhandeld met Betis Sevilla. Van Gaal bedankt tijdens zijn laatste persconferentie al zijn naaste medewerkers, andere clubgenoten en 'mijn vrienden van de media'. Over drie jaar hoopt hij in Nederland te kunnen terug keren als bondscoach. Verder wenst hij iedereen 'veel levensgeluk' toe. Het laatste woord is voor de zoals velen ontroerde perschef David Endt: 'Dit was Louis van Gaal'. opstelling: Grim; Scholten, Blind, Frank de Boer en Bogarde; Dani, Litmanen en Witschge (67. Wooter); Babangida (46. Hoekstra), Reuser en Overmars (56. Musampa). Op de laatste competitieronde scoort Sibon voor Roda JC (dat met 3-1 van PSV wint), doelpunt Gorree voor FC Groningen (2-1 zege op Heeren veen) en leidt Jan Wouters FC Utrecht naar een 2-1 winst op Feyenoord. Patrick met de kinderen van Carlo Jari met de kinderen van Carlo J. Berendsen en Louis van Gaal

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 38