vernederd Dramatisch Ajax Olsen, Ajax is aan u Vleugellam Seizoen gaat voor Ajax uit als een nachtkaars: 2-1 Ajax heeft veel tijd nodig Alleen Louis van Gaal héSevan zag een heel goed Ajax Onbeholpenheid Ajax Europa in Afscheidstoer Van Gaal wordt pijnlijke affaire Clubs als Ajax keren altijd terug 'Juventus heeft een 'We hoeven ons mythe vernietigd' njet te schamen" Van Gaal doet concessies 25 mei, competitie: Fortuna Sittard - Ajax (1-1) 2-1. doelpunten: 16. Witschge 0-1, 46. Jeffrey 1-1, 64. Usta 2-1. SCHEIDSRECHTER: Luinge. TOESCHOUWERS: 10.000. GELE KAART: Blind. bijzonderheden: het fantastische afscheid een dag eerder van Van Gaal en co Ajax; in het verleden was de Amsterdamse ploeg meestal de schotvaardigste. Door het verlies tegen Fortuna kan Ajax alleen nog tegen Vitesse erin slagen om deze competitie tweemaal van dezelfde club te winnen. Dat is alleen gelukt tegen RKC en Willem II. Roelof Luinge legt het duel met Fortuna in de 43e minuut voor een strijd pas tegen half vijf. PSV heeft dan in middels ook officieel zijn titel binnen na een 3-1 zege op Willem II (dat vorig sei zoen nog figureerde in de kampioens wedstrijd van Ajax). opstelling: Van der Sar; Veldman, Blind, F. de Boer en Bogarde; Dani, Litmanen (36. Babangida) en Witschge; Overmars, Reuser en Hoekstra (63. Wooter). ons tijdperk' indachtig neemt Ajax het heft direct in handen. Witschge scoort fraai en een tweede treffer ligt eerder voor de hand dan de gelijkmaker (of erger). In de tweede helft echter, is het weer huilen met de pet op. Van der Sar gaat alleen in de fout bij de vrije trap van Fuat Usta (2- 1), daarna voorkomt hij diverse malen een derde tegentreffer. Wooter is nog twee keer dicht bij een doelpunt, maar de zevende competitienederlaag is onafwendbaar. In 1987-'88 'finishte' Ajax voor het laatst met zoveel verliespartijen. En na deze voorlaatste competitieronde hebben liefst zes ploegen meer doelpunten gemaakt dan kwartiertje stil wegens grievende spreekkoren aan zijn adres ('Luine hoerenjong'). Luinge's collega jan Wege- reef liet vergelij kbare taal tij dens Aj ax - FC Twente wel over zich heen gaan... De Ajax- fans hadden het op Luinge gemunt, om dat hij niet optrad nadat Litmanen een enkelblessure had opgelopen in een duel met Ruud Koll en omdat de arbiter 10 mi nuten later een overtreding in het straf schopgebied tegen Reuser over het hoofd had gezien. Ook na de rust wordt Fortu na - Ajax even stil gelegd. Een Fortuna-fan had een pvc-buis aangestoken en dat leid de tot een enorme rookontwikkeling. Door de onderbrekingen eindigt de wed- Vrijwel tegelijkertijd legt Lierse SK in Bel gië beslag op de nationale titel. Eén van de dragende krachten bij 'Lierke Plezier- ke' was Stanley Menzo, die overigens een week eerder een 2-jarige verbintenis on dertekende bij het Franse Girondins Bor deaux. De 33-jarige voormalige doelman van Ajax en PSV had nog een contract bij de verrassende Belgische kampioen, maar mocht eventueel vertrekken. PSV's voorzitter Harry van Raay gaat uit zijn bol bij de huldiging van zijn ploeg ter gelegenheid van het kampioenschap. 'Een stille Coolsingel in Rotterdam, een verlaten Leidseplein in Amsterdam, maar een bruisend Stadhuisplein in Eindho ven', kraait Van Raay victorie. En hij heeft kennelijk de smaak te pakken, want wat zegt hij nog meer: 'Wij moeten op zijn minst één keer in de drie jaar kampioen worden. Vijfjaar geleden zijn we voor het laatst kampioen geworden, dus een goe de rekenaar weet dat we die prestatie vol gend seizoen moeten herhalen'. We zul len zien. 26 mei: twee ex-Ajacieden slagen voor de cursus coach betaald voetbal. Het gaat om Peter Boeve en Ruud Kaiser. 28 mei: Ronald de Boer gaat onder het mes. De in ternational heeft al lang last van zijn lin kerknie, maar stelde een ingreep steeds uit vanwege zijn onmisbaarheid. De ope ratie vergt een herstelperiode van zes we ken, zodat hij normaal gesproken het be gin van de episode-Olsen moet missen. Ruud Krol gaat toch weer aan de slag in Egypte. De recordinternational heeft een 2-jarig contract getekend bij de club Za- malek. Krol was in de jaren zeventig en tachtig één van de steunpilaren in Ajax- één. Hij was al eens bondscoach in het Noordaffikaanse land.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 37