maar ook zeventien j aar lang woordvoer der/voorzitter van de ledenraad van Ajax. Bovendien stond hij aan de basis van vele nieuwe ontwikkelingen, waaronder de totstandkoming van de Amsterdam ArenA. 4-13 mei: Arie van Eijden is vanaf 1 september de nieuwe directeur betaald voetbal van de KNVB. Hij volgt Peter Vogelzang op. Van Eijden is bij Ajax belast geweest met on der meer commerciële zaken. 14 mei: onder het toeziend oog van onder ande ren Van Gaal wint Barcelona de Euro pacup voor bekerwinnaars. De Avenhor- ner zou naar de Catalaanse club vertrekken, maar zowel Van Gaal als Bar celona's huidige trainer Bobby Robson wil niet ingaan op de alsmaar aanhou dende geruchten. Barca won de beker door een 1-0 zege op het Franse Paris Saint Germain. 15 mei: Blind blijft bij Ajax als voetballer. De bij na 36-jarige aanvoerder verlengt zijn con tract met nog een jaar ofschoon hij ook in de technische staf opgenomen had kunnen worden. *17 mei, competitie: Ajax - FC IVvente (1-1) 3-2. doelpunten: 1. Bosman 0-1, 25. Litmanen (strafschop) 1-1, 82. Reuser 2-1, 84. Reuser 3-1, 90. Hoogma 3-2. scheidsrechter: Wegereef. TOESCHOUWERS: 49.800. gele kaart: Hoogma en Bosvelt (Twente), Dani, F. de Boer, Blind en Musampa. bijzonderheden: Ajax kan Europees voetbal niet meer ontgaan. 'De media zal het wel jammer vinden, maar ik zit lekker te lachen', zo vertelt Van Gaal tijdens de persconferentie waarin hij weer eens de discussie aangaat met de pers. Of hij de Nederlandse journalisten nog zal gaan missen, vraagt een medewerker van de Feyenoord-krant. Van Gaal, wanneer hij is bijgekomen: 'Natuurlijk zal ik iedereen gaan missen, maar dat heeft allemaal met respect te maken'. En dat respect is in de ogen van de TD bij een aantal mensen van de media vaak ver te zoeken geweest. Hij noemt hun verhalen van onder meer de laatste weken 'suggestief, 'negatief kritisch' en 'ten hemel schreiend'. Tenminste, zo denkt Van Gaal er over. 'Maar', zo voegt hij er aan toe, 'dat zijn mijn ervaringen. Misschien ligt het allemaal wel aan mij. Misschien...'. De winst op Twente is verdiend, niet zo zeer qua voetbal, wel qua werklust. Litmanen mag vanaf 11 meter aanleggen nadat Nico Jan Hoogma een overtreding had begaan op Dani. Reuser voelt zich de koning te rijk na zijn doelpunten (de eerste sinds zijn dubbele beenbreuk van zo'n anderhalfjaar geleden). opstelling: Vaii der Sar; F. de Boer, Blind, Witschge (77. Musampa) en Bogarde; Scholten (85. Berck Beelenkamp), Litmanen en Dani; Reuser, Schulp (64. Hoekstra) en Overmars. 24 mei: een week eerder dan gewild nemen zo'n duizend supporters van de F-Side af scheid van Van Gaal én van Bogarde én van Kluivert én van Scholten én van Van der Lem. De trainer krijgt een graffiti- werk met in het midden een afbeelding van de karatesprong, precies twee jaar ge leden, in de Europacupfmale tegen AC Milan. Het werkstuk had de titel 'Zes jaar glorie en historie' en daarmee wordt te vens aangegeven dat de fans spijt hebben van hun roep om johan Cruyff in de eer ste maanden na Van Gaals benoeming. 'De revanche was groots, uniek, indruk wekkend en voor ons onvergetelijk. Het was met recht een gouden periode, waar we nu al met weemoed aan terugdenken'. Van Gaal laat zich zelfs door zijn fans niet verleiden tot een uitspraak over zijn nieu we bestemming. 'Waar ik het schilderij ga ophangen? Ergens in het buitenland om nog eens aan deze fantastische periode te rug te denken'. Bogarde en Scholten krijgen een borst beeld van de Griekse god Ajax, voor Klui vert was een knuffelbeer in Aj ax-tenue ge kocht. Het vuurwerk (naar schatting zo'n vijfhonderdduizend knallers en heel, heel veel rook) was voor iedereen. De Ajax-fans hadden het vuurwerk in de Am sterdam ArenA, tijdens de laatste thuis wedstrijd van het seizoen tegen Vitesse, willen afsteken, maar kregen hiervoor geen toestemming van het bestuur van de Amsterdamse club. Later die dag is het - bij Langs de Lijn - tijd voor het eerste afscheidsinterview van Van Gaal. Respect en communicatie zijn begrippen die als een rode draad door het gesprek lopen. De vertrekkende oefen- meester is zeer selectief omgegaan met de verzoeken voor zo'n gesprek. Ook voor De Ajacied had hij geen tijd, maar daar heb ben wij wel begrip voor. De Volkskrant het Algemeen Dagblad, De Telegraaf, het ANP, Studio Sport en Voetbal International mochten wel met Van Gaal praten. De TD heeft overigens bedongen alles te mogen lezen, beluiste ren of zelfs te corrigeren, zo meldt Het Pa rool, één van de kranten die in de ban wer den gedaan.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 35