J Plaatsing voor UEFA-cup is het hoogst haalbare door Hans Janssen 2 april, WK-kwalificatie: Turkije - Nederland (O-O) 1-0. DOELPUNTEN: 53. SÜkur 1-0. scheidsrechter: Diaz Vega (Spa). TOESCHOUWERS: 24.000. gele kaart: Ilker en Alpay (Tur), Jonk, Seedorf en Van Hooydonk. bijzonderheden: het kwalificatieduel zal de historie ingaan als de wedstrijd waarin Clarence Seedorf (over)moedig een penalty neemt én mist. Inderdaad, een klein jaartje nadat hij tijdens de EK-eindronden tegen Frankrijk vanaf elf meter had gefaald. Wim Jonk en aanvoerder Frank de Boer (die de strafschop eigenlijk hadden moeten nemen) leggen Seedorf niets in de weg. Jonk omdat hij zich niet op zijn gemak voelde, De Boer omdat hij geen stennis wil maken. Later zou de aanvoerder hiervoor het boetekleed aantrekken. Seedorf zou na afloop verklaren dat hij nooit heeft geweten dat Jonk dan wel De Boer voor het nemen van een strafschop was aangewezen. Ondanks deze eerste, maar vooral onnodige nederlaag blijft de selectie van bondscoach Guus Hiddink de dans in groep 7 leiden. opstelling: Van der Sar; Reiziger (80. Overmars). F. de Boer, Stam en Numan; Winter (67. Van Hooydonk), Jonk, Seedorf en Cocu; Kluivert en R. de Boer. Mede door een treffer van Jari Litmanen, in de 25e minuut, wint Finland de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Azerbeidzjan met 1-2. Het is de eerste Finse winst gedurende de plaatsingswedstrijden. 4 april: Patrick Kluivert moet onder het mes. De spits wordt op 9 april geopereerd aan de buitenmeniscus van zijn rechter knie. De ingreep leidt er toe dat Kluivert minstens zes weken niet kan voetballen. Met andere woorden: ook de eerste Europacupwedstrijd tegen Juventus, waarop hij zo zijn zinnen had gezet, moet hij noodgedwongen laten schieten. Kluivert liep de blessure op in de ontmoeting met de Turken. 6 april, competitie: Volendam - Ajax (0-1) 0-3. doelpunten: 39. Musampa 0-1, 66. Scholten 0-2, 83. Wooter 0-3. SCHEIDSRECHTER: Jol. TOESCHOUWERS: 8.000. rode kaart: Litmanen. gele kaart: Matthaei en Steur (Volendam). bijzonderheden: Ajax blijft weliswaar winnen, maar de rode kaart voor Litmanen moet een teken aan de wand zijn. Nooit zal hij zich misdragen, de pure prof bij uitstek. Maar de eigen onmacht, de Fin mist een serie kansen, en het kleverige spel van Volendammer Rob Matthaei doen bij Litmanen in de 55e minuut de stoppen doorslaan. Eerder in de wedstrijd had de nummer 10 vergeefs om een wissel gevraagd. De Fin was sinds zijn entree bij Ajax, bijna vijfjaar geleden, nog nooit tegen een gele laat staan een rode kaart aangelopen. Als kind werd hij (twee keer) uit het veld gestuurd en later in de Finse competitie kreeg hij éénmaal geel. Tegenover het onverwachte vertrek van 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 27