M- zoekt het montuur •o door Paul Post "Ik ben nu 34 en heb m'n hele voetballe ven van een buitenlandse club ge- droomd. Dat is er niet van gekomen, mede omdat ik het steeds naar m'n zin had bij de club waar ik voetbalde. Maar nu kon ik het aanbod niet weerstaan. Ik ken Ja pan natuurlijk nog van de wereldbeker-finale in Tokio tegen Gremio. We waren daar toen een week en ik heb genoten van de stad en de cultuur. Eerder was ik er ook al eens met Feyenoord geweest, toen we een oefenwedstrijd speelden tegen de ploeg van Wim Jansen". Schol ten wordt in Tokio, bij J-F United, verenigd met Peter Bosz, terwijl de Nederlander Jan Versie- ijen trainer is. "Dat maakt het natuurlijk wel mak kelijker, want bij Feyenoord trok ik al veel met Pe- ter op en ook m'n gezin kan het goed vonden met de familie Bosz. Van Peter Bosz en Jan Versleijen heb ik begrepen dat ik gehaald ben om leiding te geven aan de verdediging. Ik word op m'n oude dag dus nog 'n ech te libero". Arnold Scholten Hoewel zijn vertrek in de schaduw staat van dat van Louis van Gaal, Patrick Kluivert en Winston Bogarde betekent ook het afscheid van Arnold scholten een aderlating voor Ajax. Want "De Witte Socrates" is jarenlang een ze kere factor voor eerst Johan Cruijff en later Louis van Gaal geweest. Zelden als basis-speler, maar al tijd als de perfecte nummer twaalf, die stiekem toch heel wat wedstrijden in Ajax-1 gespeeld heeft. Van wege zijn multi-functionele inzetbaarheid kreeg Scholten een contract-verlenging aangeboden, maar in plaats daar- voor koos hij voor het avontuur in Japan. Waarom? V

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 17