Dennis Schulp is zijn naam t1»A door Hans Janssen Dennis Schulp - over hem hebben we het - zit er niet mee. Hij is er aan gewend. "Het is natuurlijk geweldig om met zo'n fantastisch mooie voetballer vergeleken te worden, maar ik wil gewoon onder de naam Dennis Schulp bekend worden", verklaart de 19-jarige Amsterdammer. Normaal gesproken maakt Schulp vanaf deze zomer deel uit van de selec tie voor de Amsterdamse hoofdmacht. Hij staat al jaren te boek als één van de grootste talenten van Ajax, 'school of excellence'. Zijn de- buutwedstrijd was vorig jaar maart in Amsterdam tegen Go Ahead Eagles. "Toen bleek dat ik nog niet klaar was voor het grote werk", kijkt Schulp er op terug. In de voorbereidingsperiode die aan dit seizoen vooraf ging schonk Van Gaal hem het vertrouwen. De frê le en balvaardige aanvaller speelde en scoorde daarin ver scheidene malen, zat ook de eerste competitie wedstrijden op de bank, maar mocht alleen opdraven in de uitwedstrijd tegen Heeren veen. In de slotfase van de competitie keer de Schulp onder meer als gevolg van de bles sures van Patrick Kluivert en Ronald de Boer terug in de selectie. Hij speelde mee in de thuiswedstrijd tegen de Friezen en hielp Ajax zelfs aan het 1-1 gelijkspel tegen FC Gro ningen. Vervolgens stond hij enkele malen in de basis. "Vooral dat laatste was een hele beleve nis. Voor mij persoonlijk is het seizoen dus goed afgesloten. Ik heb een handvol keer in het eerste elftal gespeeld en we hebben alsnog Europees voetbal afgedwongen. Voor het volgend seizoen hoop en verwacht ik dat ik bij de groep van vijf entwintig ga horen met wie de nieuwe trainer, Ruim vier jaar geleden, nog voordat hij ook maar één bal als speler van het eerste elftal van Ajax had getrapt, werd hij vergelijken met die andere Dennis. Nee, niet de ver maarde Schot Dennis Law, maar met Dennis Bergkamp, zijn voorganger bij Ajax.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 12