Tien fcvcvr aan ging. Opeens zie ik de elleboog van die Spanjaard; maar toen was het al te laat. Ik krijg een klap op m'n neus en zie na die klap allemaal bloed. Ik ben toen gaan liggen om me te laten verzorgen. Had die Spanjaard nou nog naast me gestaan, dan had ik in een reflex mis schien ook wel teruggeslagen. Na de behandeling ben ik even naar hem toe gegaan en heb tegen hem gezegd: 'Kijk eens even naar het scorebord', het stond toen 1-3. Hij lachte een beetje zuur." Na veertien jaar haalt Ajax weer een Europa-cup binnen. De Europa-cup voor bekerwinnaars (Europa-cup 2). Nadat Ajax in de halve finale afre kende met het Spaanse Zaragoza (na een sprankelende wedstrijd in het Olympisch Stadion), was in de finale het Oost-Duitse Lokomotive Leipzig aan de beurt. Vlak voor de wedstrijd laat een geë motioneerde Danny Blind aan Johan Cruyff weten dat hij niet kan spelen. Hij heeft teveel last van zijn, een dag eerder tijdens de training opgelopen, blessure. Frank Verlaat maakt in deze finale zijn Europees debuut. Voor de wed strijd legt Frank Rijkaard veelbeteke nend een hand op de schouder van Frank Verlaat. "Ik was wel wat ner veus", zou Verlaat later zeggen, maar toen ik de eerste drie duels na het be- ginsignaal had gewonnen, kon ik niet meer kapot". Heel Ajax speelt in die openingsfase goed en het schitterende doelpunt in de 21e minuut is een verdiende belo ning. Een modern doelpunt: Van 't Schip laat zich op de rechtervleugel te rugzakken, passt op Silooy, die de bal in volle ren gaaf op het hoofd van Mar co van Basten deponeert: 1-0. De wed strijd wordt er daarna niet beter op, maar Ajax weet de voorsprong tot het einde vast te houden. Dan is het zover. Uit handen van UEFA- voorzitter Jacques Georges ontvangt Marco van Basten de Cup. De suppor ters gaan massaal uit hun dak. Na de wedstrijd komen er twee spelers als eerste uit de zwaar bewaakte kleedka mer. Marco van Basten en Frank Ver laat. "Het was in één woord perfect", aldus Frank. "Die Oostduitsers zijn fy siek sterk en omdat ik ook niet klein ben uitgevallen, viel Cruyffs keus op mij. Het enige dat hij zei was: "Die spits pakje gewoon in, die kan er niets van. Het is me meegevallen", vertelt Verlaat. »- Ook nog een gesprek met "de Witte Socrates" Arnold Scholten, die met zijn eerste seizoen bij Ajax bezig is. Arnold: "Veel mensen zeggen dat het aan mijn Brabantse mentaliteit ligt dat ik niet in de basis sta. Dat ik me laat afbluffen door de jonge gasten die wel in de basis staan. Ik weet dat dat niet zo is." "Iedereen roept nu wel dat Ajax met veel geluk en makkelijke tegenstan ders in de finale van de Europa-cup is gekomen, maar dat is klinklare onzin. Ajax is gewoon van Europees niveau, qua voetbal in ieder geval." "Ik vind het vreemd dat veel mensen verrast zijn door de kracht van dit Ajax. Niemand zag iets in de nieuwe aankopen en PSV was echt de club met toekomst. De wedstrijd tegen PSV, aan het begin van het seizoen, was toch wel van eminent belang voor ons. Ie dereen zat te wachten tot de strop zich om Ajax' keel strak zou trekken. Dat gebeurde dus niet, integendeel, wij (her-)vonden onze kracht in die wed strijd. 1987 samenstelling en foto's: een oplossing waardoor ik linksbui ten werd en Dennis Bergkamp op rechts ging spelen. Op zich gaat me dat goed af, alleen moet ik nog werken aan mijn voorzet van links. Die is nog niet goed.". "Wat John Bosman gebeurde in de wedstrijd tegen Zaragoza (rode kaart), had mij ook kunnen gebeuren. Bij mij kwam er een diepe bal waar ik achter- Marco van Harn MEI JUNI 1987 Als eerste een interview met "links buiten" John van 't Schip. John: "Tijdens dit seizoen verhuisde ik op een gegeven moment naar de lin kerkant omdat Rob Witschge een beet je zwak uit de winterstop tevoorschijn kwam. Johan ging toen zoeken naar

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 9