I! bijzonderheden: het UEFA-cuptoernooi is nog ver weg voor Ajax, te meer daar de concurrentie op de loer ligt. En gezien het aantal kansen dat ook in het Oosterpark werd geschapen, had het nooit zover hoeven te komen. Na het volgens Van Gaal 'grote drama' tegen Sparta, moeten Musampa, Witschge, Wooter en Arnold Scholten hun plaats afstaan aan Reuser, Ronald de Boer (die ondanks een blessure niet gemist kan worden) en Mariano Juan. De Boer werd opnieuw geblesseerd door toedoen van de 33-jarige invaller/stoorzender Joop Gall, die vervolgens nog in een duel met Blind een strafschop weet te forceren. De penalty wordt benut door de Braziliaan Magno, die eind 1995 inviel bij Gremio in de wereldbekerwedstrijd tegen Ajax. Het is een andere invaller, Dennis Schulp, die Ajax aan het meer dan verdiende puntje helpt. Van Gaal: 'Het is ongelooflijk dat stadions nog steeds zijn uitverkocht als Ajax komt'. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, F. de Boer en Bogarde; Juan, Litmanen en Dani; Reuser, R. de Boer (70. Schulp) en Van den Bergh (51. Wooter). Van Gaal krijgt In de slotfase van het seizoen meer kritiek van de media dan ooit en meer ook dan hem lief is. Maar de successen die hij met Ajax heeft behaald, blijven staan. En er zijn nog voldoende mensen die het volste vertrouwen in hem hebben. Frank Rijkaard bijvoorbeeld in De Regenjas, het tv-programma van Harry Vermeegen; 'Er zijn genoeg mensen die verstand hebben van voetballen. Alleen weten ze dat met over te brengen. Er zijn ook genoeg mensen die iets over kunnen brengen, alleen hebben die weer geen verstand van voetbal. Jij was voor mij de unieke combinatie van verstand hebben van voetballen en dat ook nog eens duidelijk kunnen overbrengen op de spelersgroep'. 8 mei: Hans Westerhof wordt directeur oplei dingen bij Ajax. De Groninger is hiermee opvolger van Co Adriaanse. Westerhof is nu tijdelijk coach van Jong Oranje nadat hij eerder dit seizoen bij FC Groningen was ontslagen. In het verleden werd hij ook bij PSV voortijdig bedankt. Westerhof zal bij de jeugdopleiding assistentie krij gen van ex-Ajacied John van 't Schip, bei den werken al samen bij de KNVB. Voor de invulling van de technische staf waren al Olsen, Heini Otto en Jan Wouters aange trokken. Sibon wint met Roda JC de KNVB-beker. De Kerkraadse ploeg is in de Rotterdamse Kuip veel te sterk voor het tegenvallende Heerenveen. Na de finale wordt bekend dat Jon Dahl Tomasson naar de Engelse Leagueclub Newcastle United vertrekt. Ook Ajax was in de markt voor de schot- vaardige Deen. 10 mei, competitie: Ajax - Heerenveen (2-1) 2-1. doelpunten: 30. Litmanen (strafschop) 1-0, 32. F. de Boer 2-0, 36. Straal 2-1. SCHEIDSRECHTER: Schaap. TOESCHOUWERS: 48.765. gele kaart: Pastoor, Straal, Tobiasen en Echteld (Heerenveen) en F. de Boer. bijzonderheden: Ajax wint met meer geluk dan wijsheid (mag het een keer?). Van Gaal: 'Heerenveen had hier moeten winnen'. In het duel debuteert Milan Berck Beelenlcamp en hij wordt daarmee de 29e speler die Van Gaal dit seizoen moest inzetten. Er was over nagedacht, want door het inbrengen van het talent hoopt de oefenmeester de krappe voorsprong te consolideren en dat lukt dus. Het was voor de tweede keer dit seizoen dat Van Gaal tegen alle Ajax- tradities in een defensieve wissel moest toepassen. In de uitwedstrijd tegen RKC trachtte hij door een vervanging in de 90e minuut nog wat tijd te rekken. Reuser krijgt een penalty mee nadat hij door Alex Pastoor was aangevallen. De compleet falende Juan redt de zege door in de slotfase de bal van de lijn te halen na een inzet van Jeffrey Talan. opstelling: Van der Sar; Juan (75. Scholten), Blind, F. de Boer en Bogarde; Dani, Litmanen en Witschge ((54. Berck Beelenkamp); Wooter (46. Van den Bergh), Schulp en Reuser. Ajax heeft opnieuw een speler aange trokken: Sunday Oliseh. Het gaat om een 22-jarige Nigeriaan die het Belgische FC Luik, het Italiaanse Reggiana en FC Köln terugkeert in de vertrouwde handen van Olsen. Beiden kennen elkaar van de Keul se Bundesligaclub. Oliseh is al enige jaren Nigeriaans international. Verder wordt bekend dat vijf spelers voor langere tijd zijn vastgelegd: Bas Dreef (1), Robert-Jan Ravensburgen (1), Raphael Supesepa (2), Tim de Cler (5) en Cedric van der Gun (5). Ook met ABN Amro sloot Ajax een ak koord. De sponsorverbintenis, die in 1991 inging, werd verlengd tot 2000. 12 mei: in Amsterdam overlijdt Nico Gianotten. Hij was niet alleen gemeenteraadslid, 32

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 30