1 -f* SPORTVERENIGING KNUDDE DOOR TOON Hotspur won toen in Londen met 3-0. De Turijnse ploeg brengt Ajax de negende verliespartij in zestig Europacupduels onder leiding van Van Gaal toe, inclusief de verloren penaltyreeks van vorig jaar in Rome. Daar staan wel veel meer internationale successen tegenover, al is het verschil tussen het huidige Ajax en juventus wel erg groot. Er is dus veel werk aan de winkel voor Olsen. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge (84. Juan) en F. de Boer; Scholten (56. Musampa), Litmanen en Bogarde; Babangida, R. de Boer en Overmars. treffers verwijderd van het nationale record van Faas Wilkes, die zijn interlandcarrière afsloot met 35 doelpunten, john Bosman, een andere ex-Ajacied die nu bij FC Twente excelleert en 2,5 jaar geleden zijn 28e en laatste interland speelde, krijgt het doelpunt dat hij verdient. Eén van de mooiste treffers komt op naam van aanvoerder Frank de Boer, die rept van 'verspilde dagen'. opstelling: Van der Sar; Winter (73. Reiziger), Stam, F. Boer en Numan; Seedorf, jonk, R. de Boer (66. Bosman) en Zenden; Van Hooydonk en Bergkamp. 4 mei, competitie: Sparta - Ajax (1-1) 2-1. doelpunt: 17. D. de Nooijer 1-0, 31. F. de Boer 1-1, 89. Van der Laan 2-1. scheidsrechter: Temmink. TOESCHOUWERS: 7500. geleraart: Bogarde. bijzonderheden: slechter kan bijna niet. Van Gaal: 'Het enige dat mij plezier doet is het feit dat Sparta nu veilig is'. Bogarde is ondanks (of door?) voortdurende beledigende opmerkingen van Sparta-fans de beste Ajacied. Het duel was eerder uitgesteld om problemen tussen Ajax- en Feyenoord- fans te voorkomen. Babangida mist het Algemeen Dagblad Uitslag andere halve finale; Manchester United - Borussia Dortmund 0-1. Finale op 28 mei in München: Borussia Dortmund -juventus. 25 april: Johan Cruyff vijftig jaar. Zie elders in dit blad. 29 april, EK-kwalificatie: Jong San Marino - Jong Oranje (0-4) 0-7. bijzonderheden: Musampa heeft in de 9e minuut het eerste en in de 83e minuut het laatste woord. Dave van den Bergh (24.) en Wooter (26.), die bij Ajax zelden weten te overtuigen, nemen ook een treffer voor hun rekening. Het drietal speelt 90 minuten, net als Melchiot. Martijn Reuser valt in de 72e minuut in voor Feyenoorder Boateng. 30 april, WK-kwalificatie: San Marino - Nederland (0-1) 0-6. doelpunten: 38. Bergkamp 0-1, 63. Winter 0-2, 71. Van Hooydonk 0-3, 74. F. de Boer 0-4, 85. Bosman 0-5, 90. Bergkamp 0-6. SCHEIDSRECHTER: GeOrgiOU. TOESCHOUWERS: 2832. bijzonderheden: Dennis Bergkamp heeft er een autoreis van zo'n 1000 kilometer voor over om niet te hoeven'vliegen. Door zijn doelpunt is hij nog drie Op dezelfde avond speelt Litmanen met de Finse nationale ploeg in de wedstrijd voor groep 3 tegen Noorwegen met 1-1 ge lijk. 1 mei: de harde kernen van Ajax en Feyenoord gaan niet in op een verzoek om te praten over (de gevolgen van) het 'Beverwijk-in cident'. De supporters hadden hiervoor een uitnodiging gekregen van Ajax-voor- zitter Michael van Praag en zijn Rotter damse collega Jorien van den Herik. Op 23 maart raakten in een weiland bij Be verwijk een kleine vierhonderd vandalen van de twee clubs met elkaar slaags. Hier bij kwam één persoon - Ajax-fan Carlo Pi- cornie - om het leven. Nwankwo Kanu mag aan een rentree op de voetbalvelden gaan denken. De Nigeri- aan is hersteld van de hartoperatie die hij vijf maanden geleden in Cleveland (VS) onderging. Zijn terugkeer in het voetbal lijkt een kwestie van tijd, aldus een Ame rikaanse cardioloog. De hartafwijking bij Kanu werd geconstateerd door artsen van Inter Milan, nadat de Italiaanse club hem de vorige zomer had overgenomen van Ajax. duel op Spangen, omdat hij in Nigeria is wegens het overlijden van zijn vader. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge (46. Dani) en F. de Boer; Scholten (53. R. de Boer), Litmanen en Bogarde; Wooter, Musampa en Van den Bergh (61. Hoekstra). 6 mei: ook 'supersub' Arnold Schol ten gaat Ajax verlaten. De geboren Brabander vertrekt in juni naar Japan waar hij anderhalfjaar voor JEF United Ichihara gaat spelen. Scholten, die op zijn oude dag graag nog eens een klapper wilde maken: 'Ik kies voor het avontuur'. Scholten speelde drie jaar bij FC Den Bosch, drie en een half sei zoen voor Ajax, vijf en een halfjaar voor Feyenoord en uiteindelijk weer twee jaar voor de Amsterdamse club. Van Gaal haal de hem in 1995 terug naar Mokum om de selectie te verbreden. 7 mei, competitie: FC Groningen - Ajax 1-1. doelpunten: 70. Magno (strafschop) 1-0, 76. Schulp 1-1. scheidsrechter: Van der Ende. TOESCHOUWERS: 16.500. geleraart: Schoenmakers (Groningen).

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 29