lOrrcra dan PSV, nu zijn het er ineens elf. De prima serie van de winterstop is ineens tot staan gebracht. Van Gaal: 'PSV was frisser en scherper'. Kwalificatie voor Europees voetbal (lees: de UEFA-cup) is nu het voornaamste doel voor de Van Gaal-brigade. Overigens moest PSV-Ajax verschoven worden van 18.00 naar 14.30 uur, omdat ook een andere risicowedstrijd (Willem II - Feyenoord) 's middags gespeeld zou worden. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, F. de Boer en Bogarde; Scholten (72. Gabrich), Musampa en Witschge (53. Dani); Babangida (65. Wooter), R. de Boer en Overmars. 16 april: Andrej Demtsjenko wordt door Ajax tot medio juli uitgeleend aan CSKA Moskou. Het wangedrag van zijn aanhang tijdens de uitwedstrijd tegen Ajax kost Feye noord een boete van 5000 gulden. spreken. Ajax zou 5 miljoen gulden heb ben betaald voor de spits, die nog een con tract voor vier jaar had bij Roda. 18 april, competitie: Ajax - NEC (3-0) 5-0. doelpunten: 1. Bogarde 1-0, 21. Dani 2-0, 41. Bogarde 3-0, 52. R. de Boer 4-0, 68. Musampa 5-0. scheidsrechten: Van Dijk. SCHEIDSRECHTER: 42.000. gele kaart: Maes (NEC) en Blind. bijzonderheden, kennelijk heeft een extra pauze de selectie goed gedaan. De spelers hebben maandag, dinsdag en woensdag vrij gehad en ogenschijnlijk uitgerust wordt ten koste van NEC de grootste competitiezege geboekt. Bovendien wordt linkshalf Bogarde (die al na 36 seconden zijn eerste treffer maakt) de eerste speler die meer dan één keer in een competitiewedstrijd scoort. Verheugend is ook dat Peter Hoekstra voor het eerst sinds 4 september meespeelt. Van Gaal stoort zich aan het feit dat Dani tot man of the match wordt uitgeroepen. 'Zelfs jules de Corte kon zien dat er andere spelers waren die dit predikaat verdienden'. NEC-collega Leen Looyen: 'Die is overleden, Louis'. Van Gaal: 'Zelfs een dode De Corte kon dit zien'. opstelling: Van der Sar; Melchiot, Blind, Witschge en F. de Boer, Scholten (71. juan), Dani en Bogarde (46. Musampa); Babangida, R. de Boer (60. Hoekstra) en Van den Bergh. Na afloop wordt de Zuidafrikaan Ben edict Saul McCarthey - zeg maar 'Benni' - als derde nieuwe speler gepresenteerd. De 19-jarige spits liep al enige tijd stage bij Ajax en stond ook in de belangstelling van onder meer Feyenoord en enkele bui tenlandse clubs. McCarthey, afkomstig van Seven Stars uit Kaapstad, tekent een 5-jarige verbintenis. Net als Kofey Men- sah, de Ghanese verdediger die eind vorig jaar tegen PSV debuteerde. Een inwoner van Doetinchem wordt tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld (waarvan vier maanden voorwaardelijk), omdat deze Feyenoord-fan vorig jaar een lichtkogel heeft afgevuurd op Ajax-fans. Dat gebeurde tijdens de competitiewed strijd van 24 november in De Kuip. De rechtbank in Rotterdam achtte poging tot zware mishandeling bewezen. 23 april, Europacup: Juventus - Ajax (2-0) 4-1. doelpunten: 34. Lombardo 1-0, 36. Vieri 2-0, 75. Melchiot 2-1, 79. Amuroso 3-1, 81. Zidane 4-1. scheidsrechter: Nielsen (Den). TOESCHOUWERS: 70.000. gele kaart: Vieri (Juventus) en Bogarde. bijzonderheden: het sprookje is uit. In tegenstelling tot de wedstrijd in Amsterdam is het dit keer aanvankelijk geen spel van kat en muis. Ajax verzuimt echter weer eens te scoren, waarna de ploeg een lesje in effectiviteit krijgt. Melchiot komt de eer toe dit Europacuptoernooi als enige in Turijn te hebben gescoord. Een verlies op Europees niveau met drie doelpunten verschil overkwam Ajax voor het laatst op 29 september 1981: Tottenham 17 april: Gerald Sibon wordt de nieuwe spits van Ajax. De boomlange aanvaller van Roda JC zet zijn handtekening onder een 5-ja- rige verbintenis. De avond tevoren maak te Sibon nog het enige doelpunt in de hal ve finale van het KNVB-bekertoernooi tegen Willem II. Bij FC Groningen en FC Twente begon hij met hindernissen aan zijn profloopbaan. Bij het Venlose VW (vanaf 1994) en Roda (dit seizoen) deed de nu bijna 23-jarige Sibon pas echt van zich

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 27