O WE REMEMBER ANJA! Maar voordat Scholten aan z'n Japanse avontuur begint, moet hij eerst nog z'n periode bij Ajax in stijl afsluiten. Op het moment van het interview wacht Ajax nog de laatste wedstrijd van het seizoen. In de eigen Arena. "Een prachtig stadion. Ik snap de kritiek van de mensen dan ook niet. Elke week een vol huis en 20.000 wachtenden voor een seizoenkaart. Natuurlijk was het in De Meer ook geweldig, maar daar moes ten we veel te veel mensen teleurstellen als het om kaartjes ging. De Arena past bij een mooie, grote club als Ajax". Wat verwacht hij van zijn afscheid bij Ajax? "Het is voor mij een afsluiting van een mooie periode, maar ik ga niet senti menteel doen. De mensen zullen meer aandacht hebben voor Van Gaal, Kluivert en Bogarde. Ik vind dat wel prima. Overi gens zit ik wel in m'n maag met de trip daarna, naar Zuid-Amerika. Liever zou ik thuisblijven om me voor te bereiden op m'n vertrek naar Japan, maar ik moet mee. Nu zal ik vanuit Zuid-Amerika me teen doorvliegen naar Tokio, omdat daar de voorbereiding van m'n nieuwe club al snel begint". Een nieuwe club, na FC Den Bosch, Ajax, Feye- noord en daarna nog eens Ajax. Was dat de jon gensdroom van kleine Arnold toen hij nog bij de amateurs van BW voetbalde? "Natuurlijk. We speelden vlak bij stadion "De Vliert' van FC Den Bosch. Als ik daar toch eens terecht zou kunnen, zei ik vaak tegen mezelf. Toen dat eenmaal een feit was, is alles snel gegaan. We hadden een leuke ploeg met Hans Gilhaus, Jos van Herpen en Fred van Hoorn en speelden ja ren achter elkaar in de sub-top. Maar het verval begon snel toen wij alle vier ver trokken. Ik werd gehaald door Johan Cruijff, maar écht gemaakt heb ik het die periode niet. Ik had zware concurrentie van Jan Wouters en Aron Winter, maar heb toch heel wat wedstrijden kunnen spelen. Je merkte aan alles dat het Neder landse voetbal weer in de lift zat. Na de magere jaren wonnen wij de Europacup- 2, PSV de Europacup-1 en Nederland werd Europees kampioen. Toch was ik blij dat iknaarFeyenoord kon. Weer een topclub en daar werd ik wél een belangrijke spe ler. De bekerwinst op FC Den Bosch, no- tabene m'n eigen duppie, betekende het einde van de lange dip waar Feyenoord in gezeten had. M'n laatste jaar bij Feye noord was minder geslaagd en daarom had ik al besloten om naar 'n andere club uit te zien. Dat dat weer Ajax zou worden had ik niet meer verwacht. Maar Louis van Gaal benaderde me, omdat hij erva ring en versterking in de breedte zocht. In die rol kon ik me uitstekend vinden en zo heb ik hier nog een paar geweldige jaren beleefd. Met Europacups, landstitels, nationale bekers en supercups op z'n erelijst gaat Scholten nu dus z'n geluk in het land van de rijzende zon be proeven. Wordt dat de laatste klus voor Schol ten? "Dat denk ik niet. Over anderhalfjaar wil ik m'n voetballoopbaan afsluiten in Ne derland. Misschien wel bij FC Den Bosch. Dan ben ik terug waar ik begonnen ben en hoop ik te kunnen zeggen dat ik alles uit m'n carrière gehaald heb". 22 mei jl. is Anja overleden op 39 jarige leeftijd. Anja was de vrouw van Wim Bouwman en zette zich vele jaren in voor De Ajacied. Haar administratieve ondersteuning zullen we zeer missen. Anja was een schat van een vrouw voor Wim en voor Suzanne, hun 8- jarig dochtertje. Nu zo'n 5 |aar geleden openbaarde de ziekte zich voor het eerst. Kwaadaardig, maar de dokters haalden alles weg en met nieuwe energie beet ze zich vast in het leven. In de afgelopen 5 jaar hoorden we nooit een klacht van haar. Ze was een kanjer van een vrouw en reuze flink. Twee jaar geleden openbaarde deze vreselijke ziekte zich opnieuw; nu uitgebreider. De schrik en ontzetting waren hevig, vooral bij allen om haar heen. Zij gaf geen krimp en onderging alle behandelingen met een levenslust, waar we stil en bewonderend om heen stonden. Als je haar zag of belde en vroeg: 'Hoe gaat het nu"?, dan was altijd het vaste antwoord: "Goed, hoor" of "Prima". Alles had ze over voor haar grote liefde Wim en Suzanne en bovenal wilde ze hen niet belasten met leed. Vrolijk op vakantie, heerlijke weekends op de camping, volop bezig met allerlei vrijwilligerswerk en met haar gezin. Eind december 1996 bleek de ziekte nog verder uitgezaaid te zijn. De behandelingen werden zwaarder en de gevolgen ook. En opnieuw dwong zij een enorm respect af bij allen om haar heen: geen enkele klacht of wanklank kwam er over haar lippen. Vrolijk sprak ze over de toekomst, over de zomer, over de camping, waar ze zo graag kwam met haar eigen lieverds, haar gezin. Wim stond haar in alles bij en was een enorme steun voor haar. Als die twee elkaar aan keken, zag je de Liefde stralen. En nu heeft ze dan toch die zware strijd verloren tegen een te sterke tegenstander. We hebben haar ten grave gedragen onder een zee van bloemen. Bovenal wensen we Wim en Suzanne iets van haar sterkte en kracht toe om dit grote verlies te dragen. En om weer verder te krabbelen, met vallen en opstaan, met God's hulp en in de zekerheid die stond op het lint van hun grafkrans: "We'll meet again, once". Anja, jij bent verlost van de pijn en de vrees, wij moeten zonder jou verder. We houden van je en zullen je nooit vergeten. Anja, rust zacht!

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 18