Beste Louis de beste: het beste. i.imrrnmiiin Beste Louis, je bent de beste, ik wens je het beste. Ajacië "Ook ridder trainer Louinardo was eerzuchtig, maar vond zichzelf bovenal eerlijk, oprecht, hard, goed en altijd correct. Zijn ridders wonnen wel niet altijd maar speelden het schoonste spel. Hij vond het eigenlijk onrechtvaardig dat niet alle spelen door zijn ridders werden gewonnen. Het volk lachte om hem, maar liet hem maar gaan want zij waren tevreden over hun koene ridders. Zij wilden alleen hun ridders zien spelen." Tijdens het seizoen 1992-1993, kort na je eerste persconferentie als trainer van Ajax, schreef ik in nummer 4 van de Ajacied de volgende tekst over je: Een kritische, argwanende tekst die de rol van een voetbaltrainer relativeerde. Ik ben ook eerlijk en oprecht en gelukkig geen journalist dus kan ik nog objectief naar de situatie kijken. En dan kan ik niet anders dan mijn tekst van destijds rectificeren. Louis, veel succes bij je nieuwe club in een stad aan het strand, waar je al lang mee tot overeenstemming was, waar je enige tijd later helemaal niet mee tot overeenstemming was, met de lijst van soms wel 360 eisen en misschien nog wel veel meer roddels. Veel succes. Louis, geen woord van die persconferentie was zonder betekenis, geen woord was onwaar. Ik heb je kritisch gevolgd, want ik heb een hekel aan grootspraak. In 5 jaar tijd heb ik slechts één misstap kunnen constateren. Een speler die niet meer welkom is, is niet meer welkom, ook al heb je veel blessures. Maar bovenal, je hebt alles gewonnen wat er te winnen viel, het spel was prachtig, soms betoverend, Ajax heeft meer aanhang dan ooit, wat kan een trainer toch een invloed hebben. Niemand lacht meer om je, iedereen heeft respect voor je prestaties. En mensen die je beter kennen hebben vooral respect voor jou als mens.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1997 | | pagina 15