4 F #5 asm mm. 4 BLOCK 021 i 09 Preis; S 500,- Foto: Stanley Gontha We hebben nog wat tijd voor een hapje. In res taurant Olympia valt de keus op een piccate mila- nese, spaghetti met een brok vlees, en dat moet het sein zijn voor een onvergetelijke avond. Ajax zal, zo prent ik me zelf in wanneer we Sektor F, Rang 2, Block A, Stiege 021Reihe 09 en Sitz 025 opzoeken, Ajax zal onoverwinnelijk blijven. Daar staat de saamhorigheid van de ploeg en haar sup porters garant voor. Wedden? ledereen is toch voor Ajax? Het repertoire van de voetbalfan is on uitputtelijk, al weiger ik mee te doen wanneer een deel van het legioen 'Jooo-den, joooden' uit kraamt. 'Milan, Milan, who the fuck is Milan?'. Daar kan ik me wel in vinden. We hebben er al twee keer van gewonnen en als Inter het zelfs drie keer kan, nou, dan moet Ajax dat toch zeker kun nen. De Italiaanse fans zijn in getal zowat gelijk, rollen een prachtig banier uit, maar zijn vocaal vooralsnog in de minderheid. Dat duurt niet lang, want onze helden (en niet de minsten onder hen) zitten niet in de wedstrijd. En dat terwijl dé Milan- ster Savicevic ontbreekt. Finidi steekt nog wel de hand op, wanneer we 'Fi-nie-die' aanheffen als hij een corner wil nemen, maar zo ongecompliceerd en ontspannen zijn de anderen niet. Litmanen, mijn persoonlijke favoriet bijvoorbeeld, komt totaal niet los. Reiziger wordt een opbouwende rol op gedrongen en dat ligt hem niet. De back is in de lucht weliswaar opvallend sterk, maar aan de grond komt hij handen en voeten tekort om Milans gevaarlijkste aanvaller, Simone, af te remmen. V f.C .c. «.M Van Gaal doet er, als ware hij André Rieu, alles aan om zijn orkest in het juiste ritme te krijgen. In het ritme waarmee dit seizoen zoveel tegenstanders plat zijn gewalst. Dirigent Louis, als supporter mo gen we hem met zijn voornaam noemen, Louis dus, komt verscheidene keren woedend uit de dug out en springt als kung-fufighter David Carradine om aan te geven hoe hoog Desailly sprong in een duel met Litmanen. legde kans, maar ook AC Milan doet nog van zich spreken, Van der Sar bewijst andermaal zijn klas se en blijft overeind. Nou ja, hij valt na een duel op hoog niveau wel om en raakt geblesseerd, maar de bal krijgen die Italianen niet tussen de palen. We letten nu alleen nog op die scheidsrechter, die door Rijkaard continu op de klok wordt gewezen. Dan is het zover: het slotsignaal. We are the cham- SEKTOR LEAGU CH LAMPIONS E :hz CHAM j&O N S LEAGtrr: t STIEGE i -- «- Ook Blind geeft, op zijn welbekende ma nier, af op de Roem eense scheidsrech ter. De aanvoerder blijft protesteren, vraagt en krijgt geel. Die Roemeen, die eerder Overmars geel had gegeven en volgens mij alleen maar omdat Panucci daarom bedelde, kan ook bij ons geen goed meer doen. 'Hondelul', wat we eerst hebben geroepen, verstaat die Craai niet. 'Ma-f-i-a', 'mafia', 'mafia' dan maar. Best origineel toch? De laatste minuten van de eerste helft verlopen aan beide kanten on der hoogspanning, ik hou het niet meer, maar het blijft 0-0. Na rust kennen we Ajax weer terug. AC Milan kan veel minder een stempel op de wedstrijd drukken, maar Simone blijft witte voetjes halen bij gevaarlijke uitbraken. Seedorf wordt terecht ge wisseld voor Kanu en wat doet Van Gaal nu? Lit manen komt er weliswaar niet aan te pas, maar moetje dan in zo'n belangrijke wedstrijd een vijf de aanvaller, Kluivert komt er namelijk in, het veld insturen? Hoezo, de aanval is de beste verdedi ging. Och ja, die niet waagt, die niet wint. Ik heb ineens een goed gevoel. Tegen mijn broer had ik in de rust al gezegd dat dit een typische 1 - O-wedstrijd is. Wie in de tweede helft scoort, die pakt de Cup bij de oren. En plotseling is het zover. Kanu, die dekselse Kanu heeft gescoord. Hij zit er echt in! Tranen schieten spontaan in mijn ogen, juichkreten, gezang, gehuil. Je houdt het niet voor mogelijk, ik herken me zelf niet, vlieg een wild vreemde om de hals en blijf maar springen. Zelfs de mooi-weer-supporters, die zo'n retourtje We nen eens wilden meemaken, gaan uit hun dak en ook bij hen zie ik waterlanders. En tussen al die gebalde vuisten en zwaaiende armen en shawls zie ik in de verte de Ajax-spelers en hun begelei ders ook compleet dol worden. Het blijkt overigens Kluivert te zijn geweest. Wat maakt het ook uit, maar wat een droom voor die jongen! The Fifth Man in Wenen slaat toe. He ho he ho en Milan is KO. Zo makkelijk moet het zijn om een plaatje te maken. Die beker mogen we nu niet meer aan ons laten voorbijgaan. Zo'n kans krijgen we niet meer. Nou, dat dacht je, even later mist Blind een opge- UEFA CHAMPIONS LEAGUE FINAL'95 ERNST HAPPEL-STADION WIEN MITTWOCH, 24. MA11995 SPIELBEGINN: 20.30 UHR STADIONÖFFNUNG: 17.30 UHR REIHE ilgeiegt pions. Conquest of Paradise. Het gevoel van kip- pevel en een intense overwinningsgloed vloeien samen in een niet te definiëren tinteling. Wat een feest. We doen het vieren van de treffer van Klui vert dunnetjes over, krijgen er geen genoeg van. Net als die Ajacieden. Ze rollen over elkaar, hos sen en springen met elkaar. Zelfs Louis valt uit zijn rol. Met Het Boekje Van Van Gaal in de hand danst hij over de volle breedte van het veld. Mag het? Ja, we love you Louis, we do! Louis bedankt! Na de schaal nu de bokaal voor Van Gaal. Het is hem gegund. Dan wordt de Cup overhandigd, overal zie ik flitslichtjes. Wat ben ik toch braaf geweest, ons was immers afgeraden een fotocamera mee te ne men en dan doe je dat ook. De volgende keer kun nen ze me wat. De ererondjes volgen elkaar in hoog tempo op. Met z'n allen, alleen of met een paar man. Elke speler wil trots de trofee aan zijn fans laten zien. Zoals Van der Sar, maar de keep er geniet - net als de continu met een shawl zwaai ende Litmanen - ook in zijn eentje, met een uit het publiek toegeworpen cowboyhoed op zijn hoofd. Kluivert mag dan gescoord hebben, 'Sar', ons ijs- konijn, komt de beker als geen ander toe. No time for loosers, zingt Queen voor de zoveel ste keer. De fans van Magico Milan snappen de boodschap. Binnen de kortste keren hebben zij hun vakken verlaten. 'Zeg nou zelf, wat had jij ge daan?', vraag ik mijn buurman. 'Dat interesseert me nu niet. Wij gaan naar Tokio'. Maar eerst Za- ragoza, voor de Europese SuperCup. Dat wordt dus weer bijklussen. Ik verlang naar de fles cham pagne die ik heb meegenomen. Die hebben we verdiend, want wij waren er ook dit keer bij. Ajax bedankt! P.s.: hoeveel supporters zou Ajax er bij hebben gekregen?

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1995 | | pagina 7