inju.MiiiiiBirr— Opstelling: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en Bogarde; R, de Boer, Litmanen en Seedorf; Fin- idi (88. Davids), Kanu (67. Kluivert) en Overmars. Uitslag andere halve finale: AC Milan (Ita) - Paris Saint Germain (Fra) (1-0) 2-0. De finale op 24 mei in Wenen gaat dus tussen Ajax en AC Milan, de nieuwe en oude kampioen van Europa? Van Gaal: "Vooraf hield ik rekening met de Fransen, maar ik hoopte op AC Milan". 20 april, Nederland - Portugal (0-1) 0-3. Bijzonderheden: Witzenhausen, Landzaat (die nog geel krijgt), Wooter, Musampa en Van den Berg spelen 90 minuten. Gehring neemt in de 67e minuut de plaats in van PSV'er Van der Doelen, die ook al was ingevallen. 25 april, OS-kwalificatie: Jong Tsjechië - Jong Oranje (2-1) 2-2. Bijzonderheden.Tawk Oulida tekent voor 1 -1hij doet de volle 90 minuten mee als mid-midden; Mi chael Reiziger als rechtshalf. 26 april, EK-kwalificatie: Tsjechië - Nederland (0-1) 3-1. Doelpunten: 6. Jonk 0-1, 48. Skuhravy 1-1, 53. Nemecek 2-161Berger 3-1 Scheidsrechter: Krug (Dui). Toeschouwers: 17.463. Gele kaart: Hapal (Tsj), Numan en F. de Boer. Bijzonderheden: Oranje is nu welhaast verplicht om de volle buit te halen uit de vier resterende wedstrijden, waarin plaatsing voor de eindronden van het Europees kampioenschap bereikt moet worden. Invaller Kluivert dankte zijn uitverkiezing overigens aan het afmelden van Dennis Bergkamp (buikgriep). Peter van Vossen heeft het geluk dat Bryan Roy (goed voor dertien treffers bij Notting ham Forest) op de bank wordt gehouden, maar de Zeeuw kan de uitverkiezing niet waarmaken. Opstelling: De Goey; Valckx, Blind en F. de Boer; Winter (58. Kluivert), R. de Boer, Jonken Seedorf; Overmars, Van Vossen (46. Bosz) en Numan. EK-kwalificatie: Faeröer - Finland (0-0) 0-4. Bijzonderheden: Litmanen speelt wel mee, maar scoort niet voor de Finnen, die nog kans hebben op kwalificatie. 1 mei: Ronald Koeman vertrekt bij CdF Bar celona om de komende twee jaar bij ...Feyenoord te gaan voetballen. De voormalige Ajax-verdedi- ger maakt dus geen come back bij de club van zijn vader Martin en broer Erwin. Ronald Koeman is na Ruud Geels de tweede voetballer die voor Ajax, Feyenoord én PSV heeft gespeeld. 3 mei, competitie: MVV - Ajax (0-1) 0-3. Doelpunten: 35. Finidi 0-158. Overmars 0-2, 72. Davids 0-3. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Roelofsen (MW). Bijzonderheden: het tamme MW zegt het met bloemen en komt er tegen een ongelooflijk fris Ajax nog genadig vanaf. De snel en knap uitge speelde treffer van Overmars is er een uit het Ajax- boekje. Davids speelt voor het eerst zonder bril. De laatste twee seizoenen kwam Ajax in De Geusselt niet verder dan 1-1. Opstelling: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard en F. de Boer; Seedorf, Litmanen en Davids; Fini di, R. de Boer en Overmars. Wim Jonk keert terug naar Nederland. De Volen- damse ex-Ajacied speelt de komende vier jaar bij PSV. EK-kwalificatie: UEFA-team - Frankrijk (1-1) 2-2. Bijzonderheden: de Nederlandse ploeg plaatst zich voor de derde achtereenvolgende keer voor de strijd om de Europese titel voor spelers tot 18 jaar. Musampa en Wooter zorgen twee keer voor een voorsprong (7e en 67e minuut) en spelen net als hun clubgenoten Mensah en Melchiot het vol ledige duel. Willems wordt in de 80e minuut ge wisseld. De EK-finales staan gepland voor 15 tot 26 juli in Thessaloniki (Gri). 5 mei: de Ajax-reserves brengen PSV 2 de grootste nederlaag toe in de elf jaar dat de Eindhovense ploeg uitkomt in de reserve ere divisie: 6-0. 9 mei: de laatste van de twaalf Ajax-supporters die op 5 april in München door de politie werden opgepakt en in bewaring gesteld, is gisteren vrij gelaten. Voor de rechtbank in München krijgt de verdachte een boete van 1800 Mark, met aftrek van de 600 DM die hij krijgt als schadevergoeding voor dertig dagen voorarrest. 10 mei, Ajax - FC Utrecht (1-0) 2-1. Doelpunten: 18. Gorter 0-1. 68. Seedorf 1-1, 75: Van den Brom 2-1 Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 27.300. Gele kaart: Bogarde. Bijzonderheden: voor de derde keer dit seizoen beslist 'joker' John van den Brom een wedstrijd in het voordeel van Ajax (na de duels met NEC en Vi tesse). Ajax is nu officieus kampioen, maar het valt de rood-witten in het Olympisch stadion moeilijk bij de les en degradatiekandidaat Utrecht vóór te blijven. Van Vossen staat voor het eerst sinds drie maanden in de basis, maar mag slechts één helft meespelen. Van Gaal: "Het was superzwak, het collectief faalde. Er was niet tegen op te schrij ven". Het doelpunt van Clarence Seedorf is het 3500e sinds de invoering van het betaalde voetbal. Arend van der Wel tekende op 28 november 1954 voor de eerste treffer (tijdens Ajax - VW, uitslag 2-3). Henk Groot verzorgde nummer 1000 (Ajax - ADO 5-3, 15 mei '67), Sören Lerby kreeg de 2000e achter zijn naam (Ajax - Vitesse 4-0,8 oktober '78) en Wim Jonk is de maker van de 3000e treffer (Ajax - Feyenoord 4-1,16 april '89). Opstelling:Van der Sar; Reiziger, Blind, F. de Boer en Bogarde; R. de Boer, Seedorf en Litmanen (54. Van den Brom); Finidi, Kanu en Van Vossen (46. Davids). 12 mei: Musampa tekent een A-contract bij Ajax. De aanvaller, die al vanaf ruim vier jaar bij Ajax speelt, komt een 3-jarig contract overeen. Net als de 17-jarige spits Dennis Schulp Stefan Kovacs overlijdt op 74-jarige leeftijd in een ziekenhuis in het Roemeense Cluj. Hij kamp te met hartproblemen. De Roemeen werd tot ie ders verrassing in '71 benoemd tot opvolger van Rinus Michels als trainer bij Ajax. Mede dank zij zijn laissez faire-aanpak won Ajax tussen medio 1971 en medio 1973 alles wat er maar te winnen viel. Kovacs zei vooraf 'ik heb een diamant gekre gen van Michels en zal proberen er een briljant van te maken' en hij slaagde daarin. Nadien vertrok hij 43

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1995 | | pagina 45