gebeurt hier niet. Ik heb weieens met de trainer gesproken over de manier van trainen en spelen bij Ajax. Maar als iemand een hele andere visie heeft, valt dat niet mee." CHAMPIONS LEAGUE De overgang van Ajax naar IFK Göteborg viel Ste fan dus niet mee. Toch verliep het vorige seizoen voor IFK, op het eerste gezicht, niet slecht. Naast het kampioenschap werd er ook boven verwach ting gepresteerd in de "Champions League". IFK plaatste zich voor de kwartfinale's door als eerste te eindigen in een poule met Barcelona,Manches ter United en het Turkse Galatasaray. Een niet mis selijke prestatie. In de kwartfinale werden ze ten slotte, nogal onnodig, uitgeschakeld door Bayern München. Toch was Stefan niet echt tevreden over dat sei zoen. Stefan: "We werden kampioen, dus dat zat wel goed. Maar het spel liep niet helemaal zo als het zou moeten. Eigenlijk heeft zich dat beeld aan het begin van dit seizoen (het nieuwe seizoen be gon in Zweden in april;MvH) voortgezet. We wer ken er hard aan om het te verbeteren. In de Cham pions League verliep het qua uitslagen inderdaad heel goed. Maar naast een paar goede wedstrij den, hebben we ook een paar keer geluk gehad. Neem bijvoorbeeld de wedstrijd uit tegen Galata saray. We stonden daar echt de hele wedstrijd on der druk, maar we maken toch vlak voor tijd de winnende goal. De uitschakeling tegen Bayern München had niet mogen gebeuren. Toen ik in die wedstrijd gewisseld werd was ik inderdaad kwaad. Niet zozeer om die wissel, maar om het feit dat we de wedstrijd onnodig uit handen gaven." "Dit seizoen loopt het ook nog niet echt goed met de ploeg. We hebben in de eerste wedstrijden van het seizoen al veel punten verloren. Ook met mij ging het in het begin niet goed. Ik werd zelfs ge passeerd. In Nederland werd gesuggereerd dat dat kwam door een interview in Voetbal Interna tional, maar dat is niet waar. Mijn spel was gewoon niet goed. De laatste tijd voel ik dat het weer be ter gaat en dat ik me lekkerder voel. Ik hoop dus weer snel in de basis te staan." TALENTEN Na het winnen van de Europa-cup lijkt het erop dat er spelers zullen vertrekken bij Ajax. Op zich is dat niet vreemd en niets nieuws. Dat het echter om spelers van nog geen twintig jaar gaat is wel nieuw, en het is de vraag of het verstandig is van zulke spelers om zo jong al naar het buitenland te gaan. Stefan hierover en over de talenten in Zwe- den:"lk denk dat het voor die jonge jongens het beste is om nog een paar jaar bij Ajax te blijven. Krijgen ze echter een mooie aanbieding uit het bui tenland, en ze weten daar te slagen, dan is dat na tuurlijk ook heel mooi. Het is moeilijk om van te voren in te schatten wat het beste is." "In Zweden loopt ook genoeg talent rond. Maar dat zijn talenten die het eerst nog maar moeten laten zien. Bij ons speelt Jesper Blomqvist. Een talent waar al veel belangstelling voor is geweest uit het buitenland. Hij is momenteel uit vorm, maar hij heeft ook besloten om voorlopig hier te blijven. Ook Jörgen Pettersson van Malmö (heeft inmiddels een contract getekend bij Inter Milan; MvHjis een talent. Hij heeft vorig seizoen nog een tijdje bij Ajax stage gelopen. Als ik hier een talent zie lopen, dan maak ik Ajax daarop zeker attent." "Aan het afscheid in "de Meer" denk ik nog wel eens terug. Ik ben blij dat ik op zo'n mooie manier afscheid heb kunnen nemen van de Ajax-suppor- ters. Ook vind ik het leuk dat ik hier nog steeds post krijg van Ajax-supporters. Dat doet me goed." "Verder wil ik graag Frank Rijkaard alle succes wensen met hetgeen hij na het voetballen gaat doen." Foto: Stanley Gontha IMJN—iiNMirr 33

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1995 | | pagina 35