Nr: 31 Spelersfoto's 10/15, kleur. Het fotopakket bestaat uit 18 foto's. aantal mensen op het Museumplein groeit nu snel. Voor het podium kan ik het einde van de massa al niet meer zien. Op de voorste rij staan voorname lijk rood-wit geverfde mensen met vlaggen en sjaaltjes. De presentator zorgt voor een goede sfeer door om het kwartier de wave te oefenen voor als straks de helden het podium betreden. Het is een enorme ervaring om voor enkele tien duizenden uitzinnige Ajax-supporters te staan, die al enkele uren feestend de komst van hun sterren nu niet meer te houden. De organisatie besluit de uitzinnige massa met brandweerspuiten nat te houden, omdat anders mensen flauw kunnen val len. 15.00 UUR. 'WIJ GAAN NAAR TOKYO' Het moment dat de spelers gehuldigd worden, komt steeds dichter bij. Ik heb inmiddels schoon genoeg van het oorverdovende geluid van Nico Landers en Hanny en verlang naar de komst van doet. "Wat is-ie mooi, he?", roept de 18-jarige door de microfoon, als hij voorzichtig de Europa Cup oppakt. "Hij is voor jullie hoor!! Als laatste speler mag Frank Rijkaard de Europa Cup 1 aan zijn fans laten zien. De voetballer die met het winnen van de Europa Cup afscheid neemt van zijn geliefde Ajax, betreedt het podium. Nog niet eerder klonk het gejuich harder, Rijkaard is zichtbaar geëmotioneerd als hij de Cup pakt en omhoog houdt. De 200.000 scanderen massaal 'Frenkie Bedankt'. Het feestelijk middelpunt doet moeite om zijn tranen te bedwingen. Het moment dat Frank Rijkaard eerst samen met Louis van Gaal de Cup toont en vervolgens door Patrick Kluivert en Clarence Seedorf op de schouders genomen wordt, is voor mij het absolute hoogtepunt van de afgelopen 24 uur. Een etmaal waarin Ajax na 22 jaar weer de Europa Cup 1 verovert is natuurlijk geweldig, maar dat beeld van Frank Rijkaard... Cup in de hand, met een lach proberen tranen te gen te houden, zal ik altijd blijven koesteren. afwachten. Ik krijg kippevel als de massa onder aanvoering van de presentator 'Frenkie Bedankt' scandeert. "Jullie zijn super", moedigt de presen tator het publiek aan. "Rijkaard weet straks niet wat hem overkomt. Dit moet een dag worden die hij nooit meer zal vergeten." 14.30 UUR 'PATIJN BEDANKT' Luid gejuich klinkt op, als de presentator meldt dat er, zo'n anderhalf uur voor de komst van de hel den van Wenen, al meer mensen op het Muse umplein staan, dan een week eerder op het Leid- scheplein. Toen vierden 65.000 mensen het vijfentwintigste landskampioenschap van Ajax. Het muzikale programma wordt om precies half drie even onderbroken. "Wij hebben een geweldi ge burgemeester", roept de presentator met over slaande stem. "Wat Patijn heeft gedaan is echt het mooiste dat ons vandaan kan overkomen. Onze burgemeester heeft besloten om het vliegverkeer boven Amsterdam stil te leggen, zodat het vlieg tuig uit Wenen met de Ajacieden een rondje bo ven het Museumplein kan maken." Voor de twee de keer vandaag krijg ik kippevel. De menigte geeft luidkeels blijk van haar dankbaarheid en is de Ajacieden. Ik ben benieuwd naar de reactie van Frank Rijkaard als meer dan 100.000 mensen 'Frenkie Bedankt' zingen. Om iets over drie ont ploft het Museumplein zo ongeveer. De menigte schreeuwt het uit, als van achter het podium het vliegtuig tevoorschijn komt met daarin de spelers die Amsterdam en Nederland de Europa Cup 1 schonken. Met vlaggen, sjaaltjes en een enkele vuurpijl begroet het publiek zijn Godenzonen. Ze ven minuten later vertelt de presentator dat het vliegtuig veilig is geland en ook die mededeling ontvangt het publiek juichend. In afwachting van de komst van de spelers oefent de massa nog een keer de wave en een aantal spreekkoren. Aan het bekende repertoire wordt het 'Wij gaan naar To kyo' toegevoegd. 16.00 UUR. 'KLUIVERT, KLUIVERT' Om even over vier is het dan zo ver. Bijna 200.000 mensen op het Museumplein zijn getuige als aan voerder Danny Blind de Cup aan het Nederlands publiek laat zien, Net als de avond ervoor, krijg ik het warm en koud tegelijk. De massa wordt hele maal gek als Patrick Kluivert zijn Weense show op het podium van het Museumplein dunnetjes over- 31 Ajax Fotopakket 15,00 37 Ajax 5-Cups Vaan 15,00 32 Ajax Engelse pet 12,50 41 Ajax T-shirt Small 25,00 42 Ajax T-shirt Medium 25,00 43 Ajax T-shirt Large 25,00 44 Ajax T-shirt Extra Large 25,00 34 Ajax Vlag 15,00 35 Ajax Halsketting 10,00 47 Ajax Minishirt thuisshirt 12,50 48 Ajax Minishirt uitshirt 12,50 49 Voordeelprijs 2 minishirts: Minishirt Uit Thuisshirt 20,00 54 Ajax Acryl sjaal 70 Speldje Sleutelhanger 13,50 Bestellingen niet schriftelijk!!! Postgiro 2302652 t.n.v. De Ajacied te Am sterdam. Duidelijk bestelnummers op de overboeking vermelden! Levertijd binnen 4 weken. Geen extra portokosten. Bank: 53.99.41.107 t.n.v. De Ajacied te Amsterdam.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1995 | | pagina 25