tssm haalt hij Clarence Seedorf naar de kant en stuurt hij Nwankwo Kanu naar het front om daar de oude Franco Baresi het leven zuur te maken. Met deze wissel kan ik redelijk leven. Seedorf was in mijn ogen niet echt slecht, maar Kanu kan in de spits waarschijnlijk meer uitrichten dan Ronald de Boer, die op het middenveld ook zeer bruikbaar is. In de tweede helft is Ajax zeker niet minder dan AC Mi lan en mijn rotsvast vertrouwen in een goede af loop keert langzaam terug. Hoewel het zeker geen 4-0 zal worden, vrees ik dat ik na afloop mijn op timistische buurman op een biertje zal moeten trakteren. De weddenschap in de rust accepteer de hij gretig. moment nog iets te licht voor die belangrijke laat ste twintig minuten van de Europa Cup 1 finale. 22.12 UUR. 'KLUIVERT, KLUIVERT' Al vrij snel na die onverwachte wissel, moet ik Van Gaal gelijk geven. Met Kluivert en Kanu in de front linie drukt Ajax het overwicht nu ook in doelrijpe kansjes uit. Het enige dat ik Van Gaal nu nog een beetje kwalijk neem is het late tijdstip van die wis sels. De wedstrijd loopt op zijn eind en met een verlenging en eventueel strafschoppen ben ik nooit blij. Ajax is nu iets beter, maar in zo'n ver lenging kan van alles gebeuren en met penalties wint volgens mij meestal de gelukkigste. Als Van Gaal Kluivert nu eerder had ingebracht, hadden we de verlenging waarschijnlijk wel kunnen ontlopen, zeg ik hardop, maar tegen niemand in het bijzon der. Op dat moment nadert Frank Rijkaard het vij andelijke strafschopgebied, speelt de bal moeilijk richting Patrick Kluivert, die zijn directe tegen stander aan de kant zet, licht uit balans raakt, maar met een uiterste krachtsinspanning nog net een teen tegen de bal krijgt. Een fractie van een seconde later ontploft het Rembrandtplein. Het is 1-0... Ajax komt in de finale van de Europacup 1 tegen AC Milan vlak voor tijd op een verdiende voorsprongPatrick Kluivert scoort misschien wel het belangrijkste doelpunt uit de geschiedenis van Ajax. De ontlading na die goal is enorm en met geen pen te beschrijven. Mensen die al dagen in spanning naar de wedstrijd toegeleefd hebben, schreeuwen het uit van geluk. Ajax wordt kampioen van Euro pa!!!!!! ledereen op het zojuist nog vrij rustige terrasje om helst elkaar. Ik weet niet wat er met mij gebeurt. Ik krijg het warm en koud tegelijk. Hoewel de wed strijd nog niet afgelopen is, schenkt het besef dat Ajax straks de Europacup 1 wint mij een gelukza lig gevoel. Ik heb Louis van Gaal heel hoog zitten. Ik weet dat het behalen van de Champions League-finale te danken is aan het collectief, maar ik schrijf dit suc ces toch voor een belangrijk gedeelte op zijn con to. Zijn karatetrap in de eerste helft vond ik ech ter twijfelachtig, hoewel ik er de humor wel degelijk van inzag. Maar zijn wissel begrijp ik niet. Op een moment dat iedereen op ons terrasje zich al voorbereidt op een verlenging, haalt hij Jari Lit- manen naar de kant en laat hij Patrick Kluivert het vuile werk opknappen. Natuurlijk, tot op heden bleek Desailly iets te sterk, maar met die Fin weet je het tenslotte maar nooit. Kluivert acht ik op dit 22.20 UUR. AJAX KAMPIOEN VAN EUROPA!!! Hoewel ik weet dat er toch zeker nog een paar mi nuten te spelen zijn, baan ik mij weg naar de straat om daar nog uitbundiger feest te kunnen vieren. Dansen op een gammel tuinstoeltje is namelijk niet alles. Nog voordat ik mij uit de feestende mas sa op wat voorheen een terrasje was, heb kunnen onttrekken, barst er opnieuw een enorm gejuich los. Of het is 2-0, of de wedstrijd is afgelopen. In beide gevallen heeft Ajax de Cup gewonnen!! Het tafereel na het doelpunt van Patrick Kluivert her haalt zich. Ajax heeft de Europa Cup 1 gewon nen!!! Milan voor de derde keer dit seizoen ver slagen. Enkele duizenden mensen op het Rembrandtplein schreeuwen het uit van geluk. Wildvreemden omhelzen elkaar. Verderop begroet een prachtig vuurwerk het gigantische succes van Ajax. De feestende en hossende menigte op het Rembrandtplein is uitzinnig van vreugde. 'Kluivert, Kluivert... We zijn de kampioen!!!', schreeuw ik. Na een half uur dansen, schreeuwen en het scan deren van de namen van Patrick Kluivert, Frank Rijkaard en Louis van Gaal onttrek ik mij even uit het feestgewoel. Ik haal een biertje en bekijk van afstand de feestende menigte. Ik voel mij plotse ling intens gelukkig. Ajax heeft de Cup... DONDERDAG 25 MEI, 13.00 UUR. HET MUSEUMPLEIN Het bericht dat het Leidscheplein vannacht het to neel is geweest van rellen en plunderingen stemt mij treurig. Het is en blijft triest dat een aantal on verlaten zo'n fantastische avond op een dergelij ke manier menen te moeten besluiten. Invloed op mijn gemoedstoestand heeft dat bericht niet ge had en gelukkig is de stemming op het Museum plein een stuk beter dan de nacht tevoren op het Leidscheplein. Hoewel de spelers pas over drie uur gehuldigd worden, is het op het plein met enkele duizenden mensen en Ajax-muziekal erg gezellig. In het zonnetje nog even na genieten van de ge weldige prestatie van gisteren en wachten op dat wat komen gaat. Als om kwart over een optre dens van een aantal Nederlandse artiesten begin nen, besluit ik naar onze plek vlak voor het podi um te gaan. Daar zullen we straks een perfect beeld hebben van de huldiging van de spelers. Het 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1995 | | pagina 23