'AJAX, DAT IS EM BLIJFT APART' J O H NNY G E W O H D E N S M A N (29) S N B E L G I E T E R A E R MAAR B O De Interland-carrière van Johnny Bosnian blijft het effect houden van een jojo. Op en neer dus. Op 6 mei stortte de wereld voor de spits van Anderlecht even in, toen bondscoach Oick Advo caat hem telefonisch meedeelde dat hij niet was geselecteerd voor de eindronden van het wereldkampioenschap. Een klein maandje later (de ex-Ajacied had zich al lang met het besluit geconformeerd en vierde vakantie op een Spaans eiland) scheen de zon ook in sportief opzicht weer eens voor Bosman. De zo opzienbarende rentree van Marco van Basten moest, op last van het clubbestuur van AC Milan, worden afgeblazen en opeens was-ie daar weer: Johnny Bosman. Terug in Oranje, alsof er niet voor de zoveelste keer in zijn loopbaan met de 29-jarige aanvaller was gesold. Johnny goes to the States. met het Nederlands elftal. Tegen Engeland ging het best redelijk, maar moest ik er in de rust uit. Een tactische wissel, d'r kwam een verdediger in. Daarna heb ik gespeeld tegen Noorwegen. Na een kwartier ging ik door mijn enkel. Ik heb de eerste helft nog afgemaakt, een goede kans gekregen ook, maar de bal ging tegen de paal. Vervolgens werd ik door Advocaat gebeld met de mededeling dat ik niet zou worden geselec teerd voor de interland tegen San Marino. "Om dat ik te weinig had gebracht in de twee voor gaande wedstrijden". Omdat Hans Gillhaus geblesseerd raakte, werd ik toch opgeroepen en scoorde tegen San Ma rino drie keer. Voor mezelf had ik toen het idee dat ik er weer terecht bij zat. Daarna heb ik al leen nog tegen Schotland gespeeld, één helft en dat ging inderdaad niet zo best. Voor de wed strijd tegen Tunesië had onze trainer Boskamp me thuis gelaten om een daad te stellen. Daar na dreigden dezelfde problemen voor het duel met de Schotten, omdat ik met Anderlecht de vrijdag ervoor een wedstrijd moest spelen. Ik heb toen zelf de knoop doorgehakt en gezegd dat ik maar één helft wilde meedoen. En dat was goed. Alles leek in orde, maartegen Ierland was ik er niet bij". "En toen wist ik al dat het erom zou gaan span nen. Of ik de bui al zag hangen? Nee, niet direct. Ik zat weliswaar niet bij de zestien voor de wedstrijd tegen de leren, maar ik reken de er vast op bij de laatste 22 te horen. Maar ja, Peter van Vossen kwam steeds nadrukkelijker in beeld (mede onder in vloed van de media, HJ). Hij is op meer po sities inzetbaar, bleek weer helemaal fit te zijn én gretig. En in het Nederlands elftal heeft Pe ter eigenlijk Tekst en foto's: Hans Janssen Zo kreeg het recht toch zijn loop. Misschien wel het beste seizoen uit zijn loopbaan leverde John ny Bosman uiteindelijk een beloning op (zij het met vertraging) in de vorm van deelname aan het toernooi om de wereldtitel in de VS. Wat zal de ranke spits blij zijn geweest dat-ie niet uit woede had bedankt voor de eer, toen Advocaat hem ruim een maand geleden liet vallen. "Na tuurlijk, als je er twee keer zo dichtbij bent en dan op zo'n manier moet afvallen. Dan is dat niet leuk. Mja, het is toch een keuze van een trainer en die heb je te accepteren". "Ik vind nog steeds dat ik er vanaf het begin bij had moeten zijn. Ik had het echt verdiend, om dat ik een goed seizoen bij Anderlecht achter de rug heb". Bosman had een belangrijk aan deel in de 'double' voor paars-wit. Hij scoorde liefst 20 maal in de Belgi sche competitie, miste enkel de kampioenswedstrijd tegen Cercle Brugge (en dan ook nog wegens een blessure) en leverde bovendien een groot aantal as sists. ONGELUKKIG "Wat wellicht heeft mee gewogen in de beslissing van Advocaat om me in de eerste instantie niet te kiezen, was het feit dat ik dit seizoen een paar ongelukkige wed strijden heb ge speeld i

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 5