AJAX ARTIKELEN PEACE-CAP Kanu ziet er bijzonder ontspannen uit. Na de training komt hij exact op het afgesproken tijd stip aanwandelen, zo nu en dan een teamgenoot joviaal op de schouder slaand. Een 'peace-cap' op het hoofd en een gouden ketting om de nek completeren het beeld van een volledig zichzelf zijnde jongeman. Een grapje van trainer Wes terhof doet hem glimlachen. Hij praat, rustig, in getogen bijna. Wel is de zeventienjarige Nigeri- aan volledig overtuigd van zijn eigen kwaliteiten en, ondanks de wat tegenvallende prestaties in oefenwedstrijden, ook die van Nigeria. Hij twijfelde geen moment en verwacht dat 'zijn' Nigeria straks in Amerika hoge ogen gaat gooi en. 'Want', zo zegt hij lachend, "wij zijn erg sterk en zijn voor helemaal niemand bang. Andersom zullen veel teams wel bang voor ons zijn. VERDEDIGEN De kwaliteiten van Nigeria liggen voornamelijk op het technisch vlak. Regelmatig zie je op de training een beweging of een aktie die op een Europees veld meteen tot kunststuk verheven zou worden. Aanvallen kunnen de spelers van Westerhof dan ook als de beste, maar verdedi gen is voor de groen-witten nog wel eens een probleem. Clemens Westerhof lijkt dat zelf ook te beseffen en weigert daarom vooralsnog bekend te ma ken met hoeveel verdedigend ingestelde spe lers hij naar Amerika wil afreizen. "Wij willen presteren in de VS. In Nigeria verwachten ze dat wij de wereldbeker mee naar Lagos nemen. Als dat gebeurt is er een wonder gebeurd en krijg ik gouden schoenen aangemeten. Wij gaan in elk geval presteren en met hoeveel verdedigers we dat doen is dan niet zo belangrijk", aldus Westerhof. Het succes van Nigeria komt niet uit de lucht val len. Sinds Westerhof, die in Nederland onder an dere Feyenoord en Vitesse onder zijn hoede had, zes jaar geleden naar het West-Afrikaanse land vertrok, is er op voetbalgebied veel ten goede gekeerd. Zo werd het nationale jeugdteam on derzeventien onlangs in Tokyo wereldkampioen, won het team van Westerhof de Afrika Cup en plaatste het zich voor het eerst in de geschie denis voor een WK. Op basis van die gegevens acht Westerhof een plaats bij de laatste vier tot de mogelijkheden behoren: "De kern van deze groep is al sinds 1989 bij elkaar. Ze weten pre cies wat ze aan elkaar hebben. Veel spelers zijn inmiddels aktief in het buitenland, waar ze veel ervaring en een andere manier van spelen heb ben opgedaan. We hebben inmiddels alles ge wonnen wat er te winnen valt. Alleen de we reldbeker hebben ze in Lagos nog niet gezien". VERLIEZEN Nwanko Kanu kent het gevoel van verliezen niet. Zijn carrière verloopt tot nu toe razendsnel en kent alleen maar hoogtepunten. Toen de jonge Kanu zeven jaar was, verliet hij de straat om bij een echte profclub te gaan voetballen. Daarna vond het talent al snel de weg naar de nationa le jeugdselectie. Vervolgens liet hij Afrika ach ter zich om zijn geluk in Amsterdam te probe ren. Daar staat bij veel Ajax-supporters het schitterende doelpunt dat Kanu tegen NAC scoorde nog in het geheugen gegrift. Inmiddels is de kans aanwezig dat Nwanko Kanu de jong ste Afrikaan ooit op een Wereldkampioenschap voetbal wordt. "Het gaat wel erg snel allemaal", verzucht Kanu. "Maar ik vind dat niet zo erg. Ik moet nog veel leren. Voor mij is spelen op het WK dan ook be langrijker dan een goede prestatie. Ik verwacht veel van het WK, maar op dit moment moet ik als voetballer nog veel beter worden. Dat kan al leen maar als ik op zulke toernooien aan het voetballen kom. Aan de andere kant is een goe de prestatie goed voor het Nigeriaanse voetbal en dus ook voor mij. Voetbal is in Nigeria heel erg belangrijk. Bijna heel het land probeert iets van het voetbal te zien. ledereen praat nu al over het naderende WK. Het is de eerste keer dat we naar een WK gaan, dus de mensen kijken er heel erg naar uit. Ze zijn er ook echt van overtuigd dat we het in Amerika zullen doen. Thuis, in Ni geria, houden de mensen niet zo van verliezen. Hoewel we de Afrika Cup hebben gewonnen, zul len veel Nlgerianen bijzonder teleurgesteld zijn na bijvoorbeeld een nederlaag in de kwart fina le. They allways want to win, win, win. Als we de eerste ronde niet eens doorkomen, verwacht ik in Nigeria wel wat problemen. Ik ben bang dat veel supporters dan spontaan vergeten dat we aan aantal maanden geleden de Afrika Cup heb ben gewonnen". Foto's: Ruud Voll Nr: 30 Vuurwerkfoto's 13/18, kleur. Het fotopakket bestaat uit 10 foto's. Nr: 31 Speiersfoto's 10/15, kleur. Het fotopakket bestaat uit 20 foto's. 30 F-Side vuurwerkfotopakket 20,00 31 Ajax Fotopakket 15,00 36 Voordeelpakket: 3 Engelse platte petten 1 rood-witte ijsmuts 29,50 37 Ajax 5-Cups Vaan 15,00 Alle gewonnen Europese bekers 32 Ajax Engelse pet 12,50 41 Ajax T-shirt Small 25,00 42 Ajax T-shirt Medium 25,00 43 Ajax T-shirt Large 25,00 44 Ajax T-shirt XL 25,00 46 Ajax F-Side T-shirt XL 25,00 70 Speldje sleutelhanger 13,50 34 Ajax Vlag 15,00 47 Ajax Minishirt 12,50 73 Ajax Zweetbanden (2 stuks) 7,00 Bestellingen niet schriftelijk!!! Postgiro 2302652 t.n.v. DeAjacied te Amsterdam. Duidelijk bestel nummers op de overboeking ver melden! Levertijd binnen 4 weken. Geen extra portokosten. Bank: 53.99.41.107 t.n.v. De Ajacied te Amsterdam. 36 Ajacied - juni 1994

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 38