7^1/ HOOR IEMAND BANG TE ZIJN cc 99 Nigeria is te sterk om Door Björn Oostra en Kenneth Neervoort Of het echt zo gemakkelijk zal gaan, dient be twijfeld te worden. De Nigeriaanse selectie kent dan wel een lange voorbereidingsperiode, maar oefenwedstrijden tegen WK-gangers Zweden en Roemenië leverden twee keer een nederlaag op. Zweden stuurden de 'Super Eagles', zoals Ni geria liefkozend genoemd wordt, met 3-1 weer richting Arnhem en ook Roemenië bleek in ei gen huis weinig moeite met de Afrikaans kam pioen te hebben. ARNHEM - Een maand lang zitten ze in trainingskamp, mogen ze slechts heel sporadisch het in de buurt van Arnhem gelegen Sportcentrum Papendal verlaten. En dan meestal om elders een oefenwedstrijd te spelen. Nigeria gaat voor het eerst in haar geschiedenis naar een Wereld Kampioenschap voetbal. De regerend kampioen van Afrika zal en moet in de Verenigde Staten pres teren. Ajacied Nwanko Kanu gaat er vanuit dat dat gaat lukken ook. "In Nige ria houden ze niet van verliezen, dus moeten wij minimaal de halve finale halen. It's simpel". ARGENTINIË De dagelijkse training op Papendal doet de ar geloze kijker ook al niet vermoeden dat het een van de vier beste landen van de wereld aan schouwt. Tijdens het trainingspartijtje aan het eind van de training zijn foute passes meer re gel dan uitzondering. Ook wordt er bijzonder vaak op elkaar gescholden. Onderling, maar ook de Nederlandse trainer Clemens Westerhof laat zich gelden. Regelmatig legt Westerhof de trai ning stil om een van de spelers te wijzen op een tactische fout. Vaak refereert Westerhof aan de fysiek sterke verdedigers van Argentinië. "When you play like this, you'll never win that match", bijt hij zijn spelers dan toe. Wanneer het alle maal niet veel beter wordt, besluit Westerhof de training te beëindigen. De grootste zondaar van die ochtendtraining 'Jay Jay' Ockochaen Nwan ko Kanu moeten later die middag terug komen. "Het is toch niet te geloven", vraagt een zicht baar vermoeide Clemens Westerhof zich af. "Het lijkt wel of ze het nooit leren. Zo'n Ockocha denkt dat hij straks tegen Argentinië een mannetje of vier vijf kan passerenHij doet maar, maar ik heb hem wel duidelijk gemaakt dat hij na de twee de Argentijn grote kans maakt dat hij het WK verder vanuit een Amerikaans ziekenhuis kan bekijken. Dat wilde hij dan weer niet geloven". Kanu, zeventien pas, laat de kritiek van zijn trai ner gelaten over zich komen. "Hij heeft gelijk. Van nu af moeten we scherp zijn en blijven. De enige manier om dat te bereiken is de spelers harder aanpakken. Wij zijn hier een maand bij elkaar. We trainen soms drie keer per dag en we spelen zo nu en dan een oefenwedstrijd. De eer ste training is 's morgens al om zeven uur. Ik denk dat wij als Nigeria erg blij moeten zijn dat we de kans krijgen om ons op deze manier voor te bereiden. We moeten het dan wel goed doen". Hoewel de Ajacied de jongste Afrikaanse speler ooit op een WK zal zijn, speelt hij in het Nigeri aanse team een belangrijke rol. Hij weet inmid dels wat voetballen bij een Europese topclub be tekent. "Ik kan in de aanval, maar ook op het middenveld spelen", vertelt hij rustig. "Op dit moment is de definitieve selectie voor Afrika nog niet bekend, dus ik weet nu nog niet of en waar ik straks zal spelen. Dat hangt van de trainer af. Ik denk overigens niet dat hij mij nu nog naar huis zal sturen". "Tijdens trainingspartijtjes speel ik wel regel matig met spelers die je in de basis zou ver wachten. Dat zegt nog niet zo erg veel, omdat bijvoorbeeld iemand als Yekini er nog niet is". Ajacied - juni 1994

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 37