Met onze eigen camera's kunnen we tegemoet komen aan de specifieke interesses van het Amerikaanse publiek." "Voor onze uitzendingen plaatsen we ook extra microfoons rondom het veld, zodat de kijker alle geluiden vanuit het veld goed kan horen. In Eu ropa is dat niet echt gebruikelijk, maar hier is dat normaal. Bij een tv-reportage van een sport wedstrijd zijn we praktisch op het veld zelf, zo dat de kijker thuis niet alleen kan zien, maar ook kan horen wat er zich tussen de lijnen afspeelt." LIVE Voor ESPN is voetbal geen onbekend terrein. Het tweede net van ESPN brengt elke zondagavond live een wedstrijd uit de Nederlandse competi tie op de buis en ook van de Braziliaanse com petitie is wekelijks een wedstrijd te bewonde ren. Omdat in die twee landen het meest aantrekkelijke voetbal gespeeld wordt? Nee dus. "De rechten op die beelden konden we vrij ge makkelijk en tegen een niet al te hoge prijs krij gen", luidt de ontnuchterende verklaring van Curt Pires. Onlangs tekende ESPN een contract voor het wekelijks uitzenden van enkele wed strijden uit de Amerikaanse competitie, die vol gens de plannen in 1995 (opnieuw) van start moet gaan. Pires: "Na het WK willen we de aan dachtvoor hetvoetbal bij de mensen blijven vast houden en stimuleren. Niemand weet of het zal lukken, maar we zetten alles op alles om |A de nieuwe competitie tot een succes te maken." "Dat een voetbalwedstrijd in de Verenigde Sta ten ooit evenveel kijkers zal trekken als de Su perbowl, betwijfel ik. Naar de laatste Superbowl keken 40 a 50 miljoen mensen. Een record, dat alleen is overtroffen door het kunstrijden tijdens de Olympische Winterspelen in Noorwegen. Maar dat was vooral vanwege de affaire Kerri gan contra Harding. Voetbal hoeft ook niet de populariteit te krijgen van traditionele Ameri kaanse sporten, zoals American football of honk bal. Voetbal zou op een niveau moeten komen dat voldoende draagvlak biedt voor een profes sionele competitie." "De belangstelling voor het WK kan een indica tie zijn voor de mogelijkheden van het voetbal in dit land, maar het is geen volledig betrouwbare maatstaf. Een evenement als het WK staat op zichzelf. Het is de best bekeken sportgebeurte nis in de wereld en voor ons is het fantastisch dat het deze keer hier gehouden wordt. Ik ben er van overtuigd dat onze uitzendingen een suc ces zullen zijn, maar over het effect van het WK op langere termijn valt nu nog niets zinnigs te zeggen." Alle wedstrijden zullen live door NOS Studio Sport op de buis worden ge bracht. Daar waar wedstrijden wat aan vangstijd betreft samenvallen, kiest de NOS voor de partij die in de poule het meestvan belang is. De andere wedstrijd zal daarna integraal worden uitgezon den. De wedstrijden zijn allemaal via Nederland 3 te volgen. AjACIED - jUN Oud Ajax spelers Tonnie Pronk, Sjaak Zwart, Plet Ouderland en Henk Groot bezoeken Bennie Muller in het boven IJ ziekenhuis waar een versleten heup werd vervangen door een nieuwe. Foto: Paul van Weel

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 35