lift t Wat eigenlijk niet? Tekst en foto's: Marco van Harn Op 3 mei, na de thuiswedstrijd tegen FC Gro ningen, was het dan zover. Stefan Pettersson nam afscheid van de Ajax- supporters, zijn supporters. Een afscheid dat al een hele tijd vaststond, maarwattoch nog moei lijk viel. Gewoon omdat er met Stefan een goed mens en goede voetballer verdwijnt en dat is jammer. Wij zullen Stefan het komende seizoen zeker missen, maar ook Stefan zal Ajax missen. In een, voor de wedstrijd tegen Groningen uit gedeelde verklaring, vertelde Stefan dat hij voor al de sfeer rond de wedstrijden zal missen en dat, dankzij de steun en aanmoedigingen van de supporters, dit de mooiste zes jaren uit zijn car rière zijn geweest. hanger werden hem, namens jullie, overhan digd. Stefan was er duidelijk blij mee en bedankt jullie nogmaals voor al jullie steun en voor deze onderscheiding. STEFAN, LENA EN KINDEREN HET GAAT JULLIE GOED IN ZWEDEN!!!! Onderstaand gedicht werd ingestuurd door E. van Boxmeer uit Valkenswaard. STEFAN Na 6 prachtige jaren, was het makkelijk te verklaren. Eindelijk dacht je eens aan je eigen, en bracht ons daarmee tot zwijgen. Zou hij ons dan toch echt gaan verlaten, we hadden het niet eens in de gaten. Dat een seizoen zo snel kan gaan, en er straks een ander op "9" zal staan. Dan rest me dromen van de actie, die jij maakte, kippevel is de reactie. Wie zal nu de prachtigste goals gaan maken, en het gejuich van de tegenstander doen sta ken. De talloze voorzetten niet te vergeten, iedere defensie werd uiteen gespleten. De bal ligt alweer in de touwen, de Ajax-supporters zijn niet meer te houwen. Het penalty nemen was jou ook bekend, je nam ze steevast als koelste vent. Met een arm in de lucht stond je trots, en dan besefik plots. Je gaat terug naar je vaderland Zweden, het afscheid kan niet worden gemeden. Stefan het gaat je verder goed, maak ze daar ook zoals het wezen moet. In m 'n gedachten klinkt het afscheidslied; Pettersson wie kent 'm niet, Pettersson, Pettersson 't is een echte Ajacied Het na de wedstrijd georganiseerde vuurwerk was schitterend en oorverdovend tegelijk. Het hele stadion 'brandde'. Je moet er eigenlijk bij geweest zijn om het te kunnen beschrijven. Zel den zal er een speler bij Ajax een dergelijk af scheid ten deel zijn gevallen. Zelfs de doorgaans koele Stefan werd er even stil van. Stefan: "Ik heb alles op me af laten komen, maar ik heb ge noten van elke seconde. Dit afscheid zal ik van mijn leven niet vergeten. Ik had er kippevel van". Na een laatste ere-ronde door "De Meer" stap te Stefan samen met zijn vrouw Lena voor het laatst van het veld. Een tijdperk afsluitend. Enkele dagen later huldigden wij Stefan als Ere lid van "De Ajacied". Stefan stond altijd voor ons klaar en stelde zich altijd positief op ten opzichte van "De Ajacied". De bij deze titel horende oorkonde en gouden Aanbieden Aanspeelbaar Aanvoerder Afgeven Aftrap Applauswissel Bankzitter Basisspeler Beker Boogbal Colle giaal Centervoor Combinatie Cup Doel Doelgebied Doelpunten Droomgoal Dropkick Een-Tweetje Eerste paal Europacup Frommelgoal Gaten trekken Geen gele kaarten aannaaien Glansrol Goals Goalgetter Goaltjesdief Hattrick Hard werken Heer International Invaller Jagen Kaatsen Kampioen Kanjer Knal Knijpen Matchwinner Mee verdedi gen Mee voetballen Middenveld Middenvoor Model voetballer Neergelegd Niet appelleren Niet egoïstisch No nonsense Nooit iemand in diskrediet brengen Nummer 9 Omhaal Onmogelijke hoek Overnemen Overspelen Overstapje Passen Penalty's Populairste Positief Professional Punten Resultaat Scheen beschermers Schijnbeweging Schuiver Spetter Spits Spor tief Steekpasje Ster Stiftbal Strafschopgebied Switchen Teamspeler Terug leggen Tikken Torinstinkt Totaal voetbal Twee benig Vechtlust Voordeel regel Voorhoede Voorzet Vriendschap Vrije schop Vrij lopen IJzeren achillespezen IJzeren wil Zestienmetergebied Zweed Zweten Zwoegen Alles heeft betrekking op jou, bovenal een fantastisch mens en een echte AJACIED. Stefan, bedankt voor alles, het ga je goed! Ajacië Ajacied - |un 994 21

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 23