Tien jaar luwMwuMijfii trnmn i Tekst en foto's: Marco van Harn MEI/JUN11984 i Veel aandacht voor, de naar Manchester United vertrekkende, Jesper Olsen middels een uitge breid interview met hem. Jesper: "Echt tegen vallende dingen heb ik hier niet meegemaakt, hoewel de vroege uitschakeling tegen Celtic in het jaar met Johan en Soren me wel tegenviel. Ook was ik liever op een andere manier weg gegaan bij Ajax dan nu gebeurt. Hoogtepunten heb ik verschillende gehad; de eerste wedstrijd van mij voor Ajax, alle wedstrijden tegen Feye- noord vooral die 8-2 wedstrijd, de wedstrijden tegen Celtic en de wedstrijd tegen Haarlem met de return van Johan. Ik had namelijk nooit ver wacht om ooit nog eens met hem samen te spe len". "Ik heb het eerst met Ajax gesproken over een nieuw contract, ik was van plan om hier te blij ven. Toen kwamen Tottenham Hotspur en Man chester United voor mij. Nu is Manchester Uni ted altijd iets aparts voor mij geweest dus hadden die de voorkeur. Zeker niet om het geld maar ge woon om de club zelf. Zelf wou ik graag bij Ajax blijven. Ik heb dan ook gevraagd om een nieuw twee-jarig contract. Maar Ajax wilde alleen dat ik voor drie jaar zou tekenen. Dat vond ik te lang dus dat heb ik niet gedaan. Als ze me in eerste instantie een twee-jarig contract hadden aan geboden dan had ik wel bijgetekend. Toen kwa men er verhalen dat ze mij 400.000 gulden ge boden zouden hebben en dat Ik dat afgeslagen zou hebben. Ze hebben me wel veel geld aan geboden maar van zo'n bedrag is nooit sprake geweest". "Meestal heb je een reden om bij een ploeg weg te gaan, je bent het ergens niet mee eens of zoiets. Maar ik kan niet zeggen dat ik het hier slecht heb gehad, ik heb hier drie hele leuke ja ren meegemaakt, ik kijk dan ook niet met ran cune terug. Het zijn drie mooie jaren geweest en ik heb het hier goed gehad. De supportersclub is hier een perfekte organisatie, waar spelers en supporters veel baat bij hebben". i Ook een verhaal over een andere "ex-Ajax Deen", Frank Arnesen, die op dat moment voor Anderlecht uitkwam. Het was de bedoeling dat de twee medewerkers naar Brussel gingen om Frank te huldigen als Ere-lid van 'de Ajacied'. De huldiging vond ook wel plaats. Maar buiten dat moesten ze Frank ook nog helpen met het in el kaar zetten van een tafeltennistafel voorde doch ters van Frank, wat met de Belgische gebruiks aanwijzing niet mee viel, eigenlijk gewoon niet lukte. Vervolgens moesten ze halsbrekende toe ren uithalen om Frank te volgen naar het stadion voor een wedstrijd van Frank met het tweede van Anderlecht tegen AA Gent. O ja, de wedstrijd eindigde in 11-1 voor Anderlecht. "Een turbulent seizoen" staat er boven het statistisch overzicht van het seizoen 1983/84. Enkele feiten: Voor het eerst sinds 1975-76 ein digde Ajax niet als eerste of tweede; Ajax scoor de precies 100 doelpunten; ook het aantal te gendoelpunten was hoog namelijk 46; het snelste doelpunt werd gescoord door John Bos man, thuis tegen Volendam scoorde hij al na 47 seconden: topscorer werd Marco van Basten met 28 doelpunten; de meeste beslissende voorzet ten werden gegeven door Gerald Vanenburg (17); Gerald Vanenburg en Sonny Silooy maakten alle 34 competitiewedstrijden mee, waarvan Sonny zelfs geen enkele minuut miste; Ajax kreeg 11 strafschoppen mee en 4 tegen; er werden 40 gele kaarten geïncasseerd; de wedstrijd Ajax- Feyenoord trok de meeste toeschouwers (45.000), bij Ajax-DS'79 kwamen slechts 5000 toeschouwers opdraven. i Inmiddels was de opvolger van Jesper Olsen ook al bekend; Rob de Wit. "Waarom ik naar Ajax ga? Het is altijd een droom van mij geweest om er te mogen spelen. Bovendien was de aanbie ding van FC Utrecht veel minder goed. Overi gens heb ik er nooit echt aan gedacht dat ik wel eens naar Ajax zou kunnen gaan, ik verwachtte bijvoorbeeld niet dat Jesper Olsen zou vertrek ken". "De mensen rond Ajax en het publiek verwach ten dat ik Olsen ga vervangen. Maar ik ben pas 20 jaar en heb een jaar in de Ere-divisie ge speeld. Het is afwachten of ik tegen die druk be stand ben. Ik ben in ieder geval een nuchtere jongen, die wanneer het niet goed gaat het ge woon beter probeert te doen". 20 Ajacied - juni 1994

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 22