heel snel heel mooi te scoren (zijn 98e officiële treffer in rood-wit) Ronald de Boer doelpunt voor het eerst dit jaar en Jari Litmanen 'viert' zijn ren tree in de basis na een blessureperiode met een treffer vanaf de stip. Davids was door Jan Gaas beek aangetikt. Ruim 10 jaar later levert Danny Blind zijn aanvoerdersband in bij scheidsrech ter Jef van Vliet, na een tweede gele kaart. Opstelling: Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard en F. de Boer (33. Kreek); Pettersson (46. Van den Brom), Litmanen en Davids; Finidi, R. de Boer en Overmars. I 18 april; Kanu is door Nigeria-trainer Wester hof uitgenodigd voor een trainingskamp op Pa pendal. Daar moet de 17-jarige aanvaller met zeker dertig landgenoten gaan 'vechten' voor een plaats in de selectie die gaat deelnemen aan de eindronden van het wereldkampioenschap in Amerika. I 20 april, oefenwedstrijd: Jong Oranje-Jong Zweden 0-0. Bijzonderheden: René Ooijer speelt 90 minuten als rechtsback, Martijn Reuser neemt in de rust de plaats van Koning (ADO/Den Haag) over. Ook Huysen (de Ajax-huurling bij Go Ahead) komt tij dens het duel in Groesbeek in actie. Tarik Ouli- da en Clarence Seedorf zijn niet beschikbaar. Oefenwedstrijd: Nederland-lerland (0-0) 0-1. Doelpunt: 56. Coyne 0-1 Scheidsrechter: Strame (Dui). Toeschouwers: 14.000. Bijzonderheden: Frank de Boer speelt ondanks een gekneusde teen mee tijdens deze wanver toning in het uitverkochte stadion van Willem II in Tilburg. Davids debuteert, mag het duel uit spelen, maar is terecht niet tevreden over zijn optreden. Opstelling: De Goey; Valckx, R. Koeman (46. De Wolf) en F. de Boer; Rijkaard, Bergkamp (46. Tau- ment), Jonk (46. Winter) en Davids; OVermars, R. de Boer en Roy. Ajax - Go Ahead Eagles - Foto: Ruud Voll l 24 april, competitie: Go Ahead Eagles-Ajax (0-3) 0-3. Doelpunten: 5. Pettersson 0-1, 30. Litmanen 0-2, 40. Pettersson 0-3. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 11.435 (uitverkocht). Gele kaart: Hulshoff en Heering (Go Ahead) en Davids. Bijzonderheden: Ajax wordt op het goede spoor gezet door een blunder van de Deventer keeper Bos en attent reageren van Pettersson, die zijn afscheidstournee kracht bijzet met in totaal twee doelpunten. Na rust gebeurt er niets. Opstelling:\lan der Sar; Silooy, F. de Boer, Rijk aard en Kreek; Pettersson (46. Van den Brom), Litmanen en Davids; Finidi, R. de Boer en Over mars. I 26 april, kwalificatie EK-finales: Oekraine - UEFA-team (1-1) 2-2. Bijzonderheden: door dit gelijkspel staat het na tionale jeugdteam er uitstekend voor wat betreft plaatsing voor de eindronden van het Europees kampioenschap in juli in Spanje. De doelpunten worden gemaakt door de Ajacieden Nordin Wooter en aanvoerder Seedorf, die in de 78e mi nuut van de door 10.000 mensen in Lvov beke ken wedstrijd gelijk maakt. Ook Mendel Wit- zenhausen, Patrick Kluivert en Dave van den Bergh komen in actie. I 27 april, competitie: Roda JC-Ajax (1-2) 1-2. Doelpunten: 8. Babangida 1-0, 35. Litmanen 1-1, 40. Davids 1-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 20.000. Bijzonderheden: omdat Feyenoord slechts één punt verspeelt aan FC Groningen (202), is Ajax nu virtueel kampioen. Zondag, in Amsterdam te gen Heerenveen, kan de kroon op het werk wor den gezet. Het had 1 -3 moeten zijn, maar Van der Ende fluit af wanneer de bal uit een schot van Mare Overmars het doel op weg naar het lege doel rolt. Opstelling: Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard en F. de Boer; Pettersson, Litmanen (69. Kanu) en Davids (77. Kreek); Finidi, R. de Boer en Over mars. I 1 mei 1994: Ajax-Heerenveen (0-0) 2-1. AJAX KAMPIOEN. Doelpunten: 65. Rijkaard 1-0, 68. Pettersson 2-0, 89. Verbeek 2-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Verbeek. Bijzonderheden: Voor het eerst in vier jaar is Ajax kampioen, al moet het publiek lang wach ten voordat de thuisclub op toeren zou komen. Nadat de nodige kansen zijn gemist en het duel even mocht worden onderbroken nadat enige parachutisten zijn neergedaald, breekt Rijkaard de ban. In de 73e minuut mist Litmanen een strafschop, toegekend omdat Peter van Vossen was neergehaald. Opstelling: Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard en F. de Boer; Pettersson (73. Van den Brom), Litmanen en Davids; Finidi, R. de Boer (46. Van Vossen) en Overmars. i 3 mei, competitie: Ajax-FC Groningen (0-1) 0-2. Doelpunten: 28. Huizingh 0-1 62. Hamming 0-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschouwers: 18.652. Gele kaart: Brinks (FC Groningen), Menzo en Blind. Bijzonderheden: het begint allemaal zo mooi, met een geweldig vuurwerk, waarmee Petters son (nog voordat hij zijn laatste wedstrijd in Am sterdam zou spelen) wordt uitgeluid. Ook de be ginfase belooft veel, maar na de eerste Groningse treffer verdwijnt, zoals Louis van Gaal dat zou zeggen, 'de scherpte in de geest'. Hij vindt het vooral sneu voor Pettersson, maar ook voor Stanley Menzo, die voor het eerst dit sei zoen Edwin van der Sar mag vervangen. Geluk kig voor hem bespaart John Blankenstein hem een rode kaart na een overtreding op invaller Ro nald Hamming. Ook Ulrich Wilson heeft het goe de voor met Menzo, hij schiet de bal vanaf 11 meter naast. Danny Blind krijgt zijn vijfde gele kaart en kan de accu gaan opladen voor de WK- eindronden. De nederlaag ontlokt veel kritiek bij de clubs die net als Groningen nog in degrada tiegevaar zijn. Opstelling: Menzo; Silooy (75. Petersen), Blind, Rijkaard en F. de Boer; Pettersson, Litmanen en Davids; Finidi (56. Kanu), Van Vossen en Over mars. I 4 mei, finale Europacuptoernooi voor bekerwinnaars: Arsenal (Eng)-)Parma (Ita) 1-0. I 5 mei, oefenwedstrijd: Zweden-Nigeria (2-0) 3-1. Bijzonderheden: Kanu debuteert en Finidi moet in de rust plaatsmaken voor Emma Okocha. 6 mei: Dick Advocaat heeft zeven Ajax-spe- lers opgenomen in de (voorlopige) selectie van 22 spelers voor het toernooi in de VS. Het zijn: Van der Sar, Blind, Frank en Ronald de Boer, Rijk aard, Overmars en ...Van Vossen. De keus voor de Zeeuw gaat ten koste van een ex-Ajacied, Johhny Bosman en Hans Gillhaus. Davids zit er dus niet bij en Sonny Silooy, die toch een con stant seizoen doormaakt, evenmin. I 8 mei, competitie: Willem ll-Ajax (1-0) 2-1. Doelpunten: 39. Abdellaoui 1-0, 58. Van Arum 2-0, Seedorf 2-1 Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 12.000. Bijzonderheden: de tweede achtereenvolgende competitienederlaag (en de zesde in totaal). De lusteloze kampioen kan geen potten breken en opnieuw krijgt Menzo twee doelpunten om de oren, maar ondertussen bewijst hij ook het kee pen nog niet verleerd te zijn. Ajax speelt in de nieuwe donkerblauwe/paarse uit-outfit. Na 10 minuten komt het arbitrale trio erachter dat hun tenue nauwelijks te onderscheiden viel van dat van Ajax. Het trio trekt een groene pullover over de shirts aan, wat dus niets te maken heeft met de op zich lage temperatuur. De Van Gaal-equi pe besluit het seizoen met de volgende rap portcijfers 34-26-2-6-86-26. Feyenoord, de nummer 2, scoorde 3 punten minder. Ajacied - JUN 994 13

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 15