Ajax' overzicht 1993-'94 Eind goed (bijna) al goed Obbl door Hans Janssen 25 maart: Jari Litmanen heeft zijn contract bij Ajax verlengd (tussentijds) toten met juni 1997. De verbintenis van de Finse revelatie van dit sei zoen liep eind volgend seizoen af. I 27 maart, competitie: Feyenoord-Ajax (0-1) 2-1. Doelpunten: 32. Kanu 0-1, 58. De Wolf 1-1, 63. Heus (strafschop) 2-1 Scheidsrechter: Blankenstein. Ajax - Go Ahead Eagles - Foto: Ruud Voll Ajacied - |UN Toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Bosz en Heus (Feyenoord), Van der Sar en Blind. Bijzonderheden: de derde achtereenvolgende nederlaag (na verliespartijen voor de Europacup en de KNVB-beker tegen respectievelijk Parma en NEC) is een feit. Maar gelukkig laat Ajax (voor al voor rust met onder anderen de onbereken bare, in de basis debuterende Nwanko Kanu) meer zien dan in de voorgaande duels. De top per wordt beslist door een penalty, toegekend nadat Edwin van der Sar Gaston Taument had aangetikt. Al in de 1e minuut had arbiter John Blankenstein overigens verzuimd een strafschop aan Ajax toe te kennen toen Peter van Vossen door Ulrich van Gobbel werd gevloerd. De Zeeuw zou overigens weer eens geblesseerd uitvallen. Stand aan kop: 1Ajax 26-44 (67-29), 2. Feye noord 27-40 (47-20). Opstelling:\lan der Sar; Silooy, F. de Boer, Blind (77. Petersen) en Kreek; Pettersson, Kanu en Da vids (57. Seedorf); Overmars, R. de Boer en Van Vossen. Uit onderzoek zou overigens blijken dat de voet- balklassieker met 3,26 miljoen kijkers het best bekeken tv-programma van de week is geweest. De waardering bedraagt 6,9. Ter vergelijking Ajax-Parma en Parma-Ajax scoorden de vol gende cijfers (kijkdichtheid 21,5 procent/waar dering 7,2 en 22,4%/6,8). Op dezelfde zondag als Feyenoord-Ajax doet John van 't Schip eindelijk weer eens van zich spreken. De ex-aanvaller van Ajax blinkt uit in het duel met Inter Milan, dat door Genua (zon der Marciano Vink) met 1 -3 werd gewonnen. I 1 april: door een doelpunt in de 70e minuut van Jeffrey van As houdt MW aan de thuiswed strijd tegen Feyenoord terecht een punt over (1 - 1). Het is de tweede keer dit seizoen dat een Ajax-huurling zijn club aan een 1 -1 gelijkspel te gen de Rotterdamse club helpt. Eerder lukte dat Donny Huysen, uitzendkracht bij Go Ahead Eag les. I 4 april, competitie: Ajax - NAC afgelast wegens overvloedige regenval. ROB ALFLEN KEERT NIET MEER TERUG IN HET TOPVOETBAL. De Utrechter is wegens een her nia afgekeurd. I 6 april, competitie: Ajax-NAC (4-0) 5-0. Doelpunten: 14. Rijkaard 1-0, 26. pettersson (strafschop) 2-0,38. Overmars 3-0,43. Kanu 4- 0, 55. Pettersson 5-0. Scheidsrechter: Houben. Toeschouwers: 19.000. Bijzonderheden: Ajax kan nog winnen. En hoe! Net als in Breda wordt promovendus NAC met 5-0 geklopt. Opnieuw is Mare Overmars ieder een te snel af en lukt het Kanu om, net als te gen Feyenoord, een fenomenaal doelpuntte ma kenEn Van Gaal krijgt zijn schaal'wordt terecht gezongen, want de kloof met de Rotterdamse concurrent bedraagt nu 7 punten. Petterssons eerste doelpunt kan hij maken nadat Marco Sas een overtreding had begaan jegens Overmars. Opstelling: Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard en F. de Boer; Pettersson, Kanu en Davids (46. Kreek); Petersen, R. de Boer (73. Van den Brom) en Overmars. 110 april: Nigeria (met onder anderen Finidi George) wint het toernooi om de Africa Cup. In de finale, gespeeld in Tunis, heeft de equipe van Clemens Westerhof een strafschoppenserie no dig om Zambia (met onder andere Bwalya Ka- lusha van PSV) te kloppen. Na verlenging stond het 2-2. Finidi werd in de 41 e minuut overigens vervangen. i 12 april, competitie: Volendam-Ajax (1-0) 1-0. Doelpunt: 36. Obdam 1 -0. Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: De Freitas (Volendam) en Davids. Bijzonderheden: met 'spuuglelijk anti-voetbal', 'super defensief' en 'massaal verdedigend spel' (zoals de kranten dat een dag later zouden om schrijven) is Volendam erin geslaagd om Ajax de vierde competitienederlaag toe te brengen. Ajax kan niet door de muur komen. Het duel vindt plaats in het Olympisch stadion, omdat het on derkomen van Volendam wordt gerenoveerd. Volendam 'moet' wel verdedigend voetballen, omdat de equipe van Wim Rijsbergen in degra datiegevaar verkeert. Opstelling: Van der Sar; Silooy, Blind, Rijkaard en F. de Boer; Pettersson, Kanu en Davids; Pe tersen (57. Finidi), R. de Boer (57. Litmanen) en Overmars. 15 april: EDGAR DAVIDS is opgenomen In de selectie van het Nederlands elftal voor de vriend schappelijke wedstrijd van 20 april in Tilburg te gen Ierland. Ook Frank en Ronald de Boer, Frank Rijkaard en Overmars zijn opgeroepen. I 17 april, competitie: Ajax-FC Twente (4-0) 6-0. Doelpunten: 8. Pettersson 1-0,11. Finidi 2-0, 27. R. de Boer 3-0, 31. Overmars 4-0, 59. Lit manen (strafschop) 5-0, 75. Overmars 6-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 18.801 Gele kaart: Ten Hag, Gaasbeek en Boerebach (FC Twente). Rode kaart (2x geel): Blind. Bijzonderheden: binnen anderhalve week kan Ajax kampioen zijn. Pettersson zet de toon door

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1994 | | pagina 14