Wim Jonk: is niet reëel John van den Brom: cc 99 ogen gevolgd. Je gaat kijken hoe de een vrijloopt en hoe de ander de bal graag wil hebben. Het meeste dat ik eigenlijk al wist, kreeg ik wel bevestigd. Het is duidelijk dat Ajax gewoon heel erg goed kan voetballen. Alleen tijdens de beker finale tegen Heerenveen viel me op dat die gasten wel heel erg veel kansen kre gen. Ajax kreeg natuurlijk meer kansen, maar ik vond het opvallend. Ik kan me ook niet voorstellen dat ze in elke wed strijd zoveel kansen weggeven". SCOREN De oorzaak van dat probleem geeft Van den Brom even later zelf aan. "Volgens mij denkt iedereen bij Ajax vooruit", zegt hij. "Verdedigen komt dan wel eens op het tweede plan". Mooie woorden, maar is Van den Brom ook niet op papier een verdediger die het afgelopen seizoen bij Vitesse toch vijftien keer gescoord heeft? "Ja, dat klopt", zegt hij oprecht. "Ik ben van nature iemand die een drang naar voren heeft. Ik wil altijd graag sco ren, maar ik mag mijn verdedigende ta ken nooit laten verslappen. Ik kan niet zomaar naar voren rennen. Bij Vitesse kon dat niet en bij Ajax, denk ik, zeker niet. Tijdens de belangrijke wedstrijden zal Ajax toch minder doelpunten tegen moeten krijgen". Van den Brom praat ontspannen. Hij voelt zich nog duidelijk thuis in het ge zellige stadion van Vitesse, de vader landse nummer vier. Hij is een geboren Amersfoorter, woont er nog steeds en zal er de komende jaren ook blijven wo nen. Van den Brom begon zijn voetbal carrière op vijf-jarige leeftijd bij APWC en was veertien toen hij die club in het eerste elftal vertegenwoordigde. Drie jaar later vertrok hij naar Quick Amers foort, om die club een jaar later te ver ruilen voor het grote Vitesse. Toen de nieuwbakken Ajacied als vijf-ja rige zijn eerste schreden op het voet balveld zette, schuilde er nog geen Ajax- supporter in hem. "Nee, maar ik moet nu oppassen met wat ik zeg", antwoordt hij lachend. "Als ik heel eerlijk ben, moet Tekst: Björn Oostra Foto's: Felix Helmink John van den Brom weet vanaf 6 juli, als de voorbereiding op het nieuwe seizoen begint, welke gevoelens het prachtige rood witte Ajax-shirt losmaakt. Het geeft volgens velen een kick, je krijgt er een warm gevoel van binnen van en je voelt je onverslaanbaar. Van den Brom kijkt dan ook verrukt als we hem vragen nu al te poseren in dat prachtige shirt. Het staat hem goed en ook hij zal door dat magische shirt boven zijn krachten uit groeien. De transfer naar Ajax was al lang voor het einde van de competitie in kannen en kruiken. Heb je sindsdien extra op Ajax gelet? Van den Brom: "Vanaf het moment dat de belangstelling van Ajax echt concreet werd, heb ik de club toch met andere ARNHEM - John van den Brom heeft er zin in. Al jaren wordt zijn naam in verband gebracht met een topclub. Nu het dan eindelijk zover is, kan wat hem betreft het nieuwe seizoen niet snel genoeg beginnen. "Maar", zo waarschuwt hij, "er is maar één Wim Jonk en maar één John van den Brom. Ons vergelijken heeft geen zin". Een gesprek met Ajax' nieuwe man 'op vier'. Ajacied - juni 1993 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1993 | | pagina 9