overtuigend kon het spel van de Gro ningse ploeg onmogelijk worden ge noemd. Jurrie Koolhof blonk uit in bal verlies en Lucian Ilie, de tweede veel belovende nieuweling, bakte er weinig tot niets van. „Met Lucian is natuurlijk een hoop aan de hand", beschermde Nienhuis de Roemeen. „Vorig jaar was hij de beste speler van FC Groningen, afgelopen zomer heeft hij in België naar een club gezocht en uiteindelijk is hij bij Veendam in de eerste divisie terecht gekomen. Met name psychisch heeft hij daar problemen mee. Daar komt nog eens bij dat er in de eerste divisie anders wordt gespeeld. Het moet gewoon nog even groeien." In de eerste helft had Emmen, met Martin Drent en Henri Meijerman die vorig seizoen nog voor Veendam uit kwamen, zonder meer het betere van het spel. Voor liefst 5.285 toeschou wers ging de thuisploeg met agressief voetbal van start. Vrjjwel elk duel werd in Drents voordeel beslist en al na tien minuten leverde dat een terechte voorsprong op. Drent maakte zich los van zjjn bewaker Piet Wiersma, ont week libero Grads Fühler en stiftte de bal prachtig over de uitgelopen doel man Egbert Darwinkel. Emmen maakte daarna de fout om gas terug te nemen, waardoor Veendam de gelegenheid kreeg om zich te herstelen en vervol gens beter in de wedstrijd te komen. Die tendens zette de tweede helft door, hetgeen in het laatste kwartier van de wedstrijd werd beloond. Nien huis had daarbij geluk met het inbren gen van Bart Vonk. De van Heerenveen gehuurde spits, die vorig seizoen in het tweede elftal 24 keer scoorde, was de voorgaande wedstrijden behoorlijk van slag geweest door de dood van een goe de vriend. Tegen Emmen toonde hij aan dat zijn reputatie niet louter op verhalen was gebaseerd, binnen tien minuten na zijn entree scoorde Vonk twee keer. In de laatste minuut was het tenslotte het twintigjarige talent Armand MacAndrew, die een fraaie solo met een doelpunt bekroonde. Voor Emmen was de nederlaag een aanzienlijke domper, want het gaat dit seizoen goed met de Drentse club, vooral buiten de lynen. Vorig seizoen werd een winst van circa anderhalve ton geboekt, waar de twee voorgaande jaren nog een verlies van 440.000 gul den werd geïncasseerd. Het vertrou wen in Emmen is weer terug. „Dat komt", volgens voorzitter Alle Pijlman, „doordat we een uitstraling hebben van een bepaalde degelijkheid. Er heerst rust vanuit de bestuurskamer en in tegenstelling tot het verleden wordt er nu niet meer over de straat gerolle bold." Onder leiding van algemeen di recteur Rob Groener blijft het aantal sponsors en business-clubleden ge staag groeien, wordt de organisatie professioneler en begint de accommo- Martin Drent (links) en Dick Lukkien duelleren op hoog ni veau. Piet Wiersma kijkt toe. datie steeds meer als een stadion te ogen. Tijdens het zomerreces werd de laatste hand gelegd aan een fraaie lichtinstallatie en inmiddels is met de bouw begonnen van een nieuwe zittri- bune. Groener, met een toch ruime ervaring in het betaald voetbal, bekende na afloop dat hij nog nooit zo zenuwachtig voor een wedstrijd was geweest. „Het be lang van dit duel was groot. Sinds de nacompetitie in 1989 hebben we niet meer zoveel mensen in het stadion ge had. Wanneer we hadden gewonnen, waren ze zaterdag tegen TOP terugge komen. Het kost nu maanden om dit punt weer te bereiken. Dat geldt in ze kere zin ook met het werven van spon sors. Met een overwinning op zak be reik je veel meer, zeker als we na vijf wedstrjjden op zeven punten hadden gestaan. Een soort katapult-effect, maar die vlieger gaat nu niet op." Het publiek zal het vertrouwen echter niet al te snel in trainer René Notten verliezen. Hij staat aanvallend en at tractief voetbal voor en dat resulteerde inmiddels in twee spectaculaire over winningen in eigen huis. RBC werd in de eerste wedstrijd met 3-1 naar huis gestuurd en twee weken geleden werd ADO Den Haag op spectaculaire wijze met 3-2 verslagen. Vorig seizoen legde Notten de basis voor zjjn speelwijze. Maar door de komst van negen nieuwe spelers is hij nu gedwongen even een pas op de plaats te maken. „We moeten even geduld hebben", vindt Notten. „In de basis heb ik vier, vijf nieuwe spelers op bepalende posities moeten inpas sen. Het heeft me verwonderd dat het tot nog toe redelijk is gegaan. Alleen moet het voetballend wat beter. Ons spel is op vrije ruimtes gebaseerd, waar spelers moeten komen en dus niet moeten staan. Ik vind aanvallend voet bal een voorwaarde en met dit spelers materiaal is het zeer goed mogelijk om op deze manier te spelen. Alleen is het noodzakelijk dat de agressie optimaal is." Vorig seizoen werd het contract van Notten met een jaar verlengd. Met Groener spreekt hjj veel over het te voeren technisch beleid. Dat wekt geen wrevel bij de trainer. Notten: „Ik ben een voorstander van het Engelse model. Ik probeer het elftal naar mijn inzicht te laten spelen, maar als ik wegga zal de club moeten zorgen dat er een opvolger komt die bij de club past. Het is daarom niet zo vreemd dat er veel contact tussen mij en het be stuur is. Rob en ik discussiëren veel en daar heb ik geen enkele moeite mee. Ik denk dat deze samenwerking ideaal is, omdat we dezelfde voetbaltaal spre ken. Ik word niet overruledhoor. Wel nee, we vullen elkaar gewoon aan. Ik heb er best vertrouwen in. Als we op deze voet doorgaan moeten we de twaalfde plaats van vorig seizoen zeker kunnen overtreffen." Tekst: Jeroen Grueter

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1993 | | pagina 38