Ajax voorbereiding op het seizoen 1993 - 1994 ik toegegeven dat ik heel vroeger voor Feyenoord was. Bij ons thuis eigenlijk allemaal. Alleen mijn vader was voor Ajax. Maar als je later zelf het betaalde voetbal ingaat heb je geen echte voor keur meer". Van den Brom denkt dan ook niet dat hij een echte Ajacied in hart en nieren zal worden. "Want", zo vraagt hij zich af, "wat is nou eigenlijk een Ajacied in hart en nieren? Ik denk dat jongens die van af hun achtste bij de club voetballen ech te Ajacieden zijn. Ik ben ook geen ech te Vitessenaar. Ik ben hier terecht gekomen toen ik achttien was. Die bin ding met Vitesse heb ik niet en die heb ik vanzelfsprekend ook niet met Ajax. Als je aan Danny Blind vraagt of hij een echte Ajacied is, weet ik niet wat hij zal zeggen". Verwacht Van den Brom dat hij, door zijn overgang van Vitesse naar Ajax, als mens zal veranderen? Van den Brom: "Nee, ik zie geen enke le reden waarom ik zou moeten veran deren, omdat ik nu naar Ajax ga. Mis schien dat er mensen zijn die me volgend jaar zeggen dat ik toch veranderd ben. Maar op dit moment zie ik daar totaal geen aanleiding voor. Ik ben er ook niet bang voor". LANDSTITEL Wat het voetbal betreft zal Van den Brom er wel op vooruit gaan. Nationale en in ternationalesuccessen liggen nu binnen handbereik. "Als je ziet hoe Feyenoord kampioen werd. Flet feest erom heen, de Coolsin- gel. Dat is prachtig. Op zo'n moment denk ik meteen aan Danny Blind, die na de gewonnen bekerfinale zei: "Voor die mensen doen we het, voor de mensen op het Leidseplein". Op zo'n moment gaat het echt kriebelen. Ja, wie weet sta ik volgend jaar zelf daar op dat Leidse plein met een landstitel. Dat lijkt me echt een lekker gevoel. Als ik moest kiezen tussen een Europa Cup en een landsti tel, kies ik voor het laatste. Maar voor hetzelfde geld sta je volgend jaar met een Europa Cup in je handen. Ik denk dat het feest dan net zo groot zal zijn". "Bij Ajax moet je in principe elk jaar een prijs pakken. Ik ben niet bang om met die druk te moeten omgaan. Natuurlijk ben ik een aankoop. Ik weet ook wel dat ik extra kritisch gevolgd zal worden. Vind ik ook logisch. Flet enige dat ik moet doen is gewoon goed spelen. Ik vind het heel belangrijk dat ik mezelf niets kan verwijten. Flet is veel erger dat wanneer je terug kijkt en moet zeggen dat je er niet alles uitgehaald hebt". WIM JONK Als vervanger van Wim Jonk zal hij re gelmatig aan zijn illustere voorganger herinnerd worden. "Je kunt mij niet vergelijken met Wim Jonk", meent Van den Brom. "Er is maar één Wim Jonk en maar één John van den Brom. Jonk heeft het geluk gehad dat hij sa men met Bergkamp kon spelen. Dat liep natuurlijk fantastisch. Op den duur was het een twee-eenheid. De pass van Jonk werd vaak op schitterende wijze door Bergkamp afgemaakt. De pass van mij zal nu door iemand anders afgemaakt moeten worden. Ik weet nog niet wie dat is, maar ik ben ervan overtuigd dat daar een goede invulling aan gegeven zal worden". Behalve met een mogelijk nieuw aan te trekken spits, zal Van den Brom ook te maken krijgen met Stefan Pettersson. Iets waar hij nu al naar uitkijkt. "Het lijkt me heerlijk om met Pettersson samen te spelen", zegt Van den Brom. "In de voorbereiding naar de goal toe is hij heel erg belangrijk en Pettersson heeft het voordeel dat hij zelf ook nog regelmatig scoort. Voor iemand op mijn positie is dat heerlijk. Ik heb hier bij Vi tesse vijftien keer gescoord. Ik wil me zelf niet een te hoge druk opleggen, maar ik denk dat bij Ajax een stuk of tien ook zeker mogelijk moet zijn". "Ik kijk heel erg naar Ajax uit. Ik heb er echt heel veel zin in. Elk moment als je niet ergens mee bezig bent, word ik met Ajax geconfronteerd. Dat is heel leuk. Het is nu dinsdag, donderdag moet ik naar Amsterdam om mijn contract te te kenen. Daar ben ik nu al heel erg mee bezig. Donderdag mag ik naar Amster dam. Het is een nieuw hoofdstuk in mijn leven. Vorig jaar had ik dat ook, toen mijn dochter werd geboren. Ik had daar ei genlijk hetzelfde mee. Hoe dichter het bijkomt, hoe spannender het wordt, hoe meer je er naar uitkijkt. En als zo'n kind er dan eenmaal is... Fantastisch. Opdat moment was dat een nieuw hoofdstuk. De volgende episode is Ajax. En waar dat dan weer eindigt, of waar een nieuw hoofdstuk zal beginnen weet ik nu nog niet. Ik heb eerst vier jaar Ajax te gaan en daar heb ik echt vreselijk veel zin in". 17 juli ZAC - Ajax, terrein FC Zwolle 16.00 uur 21 juli Telstar - Ajax 21.00 uur 22-28 juli Trainingskamp in Finland met zeker een wedstrijd tegen de oude club van Jari Litmanen 31 juli/1 aug. Makita-toernooi te London. Deelnemers: Ajax, Arsenal, Lazio Roma en Tottenham Hotspur. 5 juli Aanvang training Wembley stadion - London 10 juli Dronten - Ajax te Dronten 16.00 uur 4 aug. Open dag in het Ajax-stadion 12 juli Vertrek naar trainingskamp in Ajax - Barcelona (Olympisch Stadion) 20.00 uur Doorwerth, Driel - Ajax 19.30 uur 8,11 of 15 aug. Nederlandse Supercup: Feyenoord - Ajax 13 juli Excelsior'31 - Ajax te Rijssen 18.30 uur 14/15 aug. Start PTT-Telecompetitie. 14 juli Achterhoekse selectie - Ajax terrein Grol'75 te Groenlo 19.30 uur 15 juli SDVB-Ajax te Barneveld 19.30 uur 16 juli DOVO - Ajax te Veenendaal 19.30 uur Ajacied - juni 1993 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1993 | | pagina 11