JOl ENARON; VEEL SLOT IN ITALIË I!!!!!!!!!!!! 5 der is het muisstil. Die twee wedstrijden zijn natuurlijk ervaringen op zich. Net zo als de wedstrijd Marseille-Ajax van een paar jaar terug. Dat was ook een aparte ervaring. We wonnen daar voor een uit verkocht huis met 0-3. Zaragoza uit was ookzo'n wedstrijd. Zulke wedstrijden zal ik niet snel vergeten. De sfeer in het stadion na Torino-Ajax was ook heel apart. Er werd ons verteld dat de Ajax-supporters gewoon nog in het stadion zaten. We zijn toen even het veld opgegaan om ze te bedanken. Het "We are the champions" wat ze toen be gonnen te zingen zorgde voor een in drukwekkend sfeertje. Ook tijdens de thuiswedstrijden hing er een fantasti sche sfeer in het stadion". GENOA Zoals gezegd speelde John bijna 11 jaar in het eerste van Ajax. Hij had nog een contract voor twee jaar. Het leek er dus op dat John zijn carrière bij Ajax zou beëindigen. Tot Genoa dus interesse toonde en John voor Italië koos. Van die interesse wisten we op het moment van het interview nog niets af. John en ik ke ken terug op John's carrière en we spra ken ook over zijn toekomst. John: "In de voetballerij kun je niets plannen. Dus ik weet niet hoe lang ik nog bij Ajax blijf. Ik heb nog een contract voor twee seizoe nen. Dan zien we wel verder. Maar ik zal er geen bezwaar tegen hebben om mijn carrière hierte besluiten. We hebben het prima naar ons zin. Sinds enige tijd wo nen we in een leuk huis in Amstelveen. Dat bevalt uitstekend". Mocht er echter tussentijds een aanbie ding komen die me wel wat lijkt dan zal ik daar zeker gebruik van maken. Wat het voetbal betreft zit ik, kwalitatief ge zien, bij één van de betere ploegen van Europa. Dat zeg ik niet omdat we nu zo'n goed seizoen achter de rug hebben, maar het is gewoon zo dat we bij Ajax altijd aantrekkelijk voetbal spelen. Voor een voetballer is het heerlijk om voor zo'n club te spelen. Daarbij komt nog dat je voor Nederlandse begrippen financieel ook goed boert. De enige re den om naar het buitenland te gaan is voor de ervaring, om een ander land te leren kennen, om eens een andere taal te leren of om een financiële klapper te maken". "Het zal altijd zo zijn dat de goede spe lers weggekocht worden bij Ajax. De meeste spelers hebben in hun contract staan voor hoeveel ze weg mogenKomt er dan een club die het gevraagde be drag betalen wil en de betreffende speler wil ook wel weg dan ben je hem kwijt. Ook deze groep zal wel weer leegge- kocht worden de komende jaren. Dat is iets waar je weinig tegen kunt doen. Dan kan het bestuur wel zeggen dat we in lengte van jaren zullen meedoen in de Europese top maar dat kun je niet zo stellen. Ajax is niet in staat om, zoals AC Milan, een groep vijf jaar bij elkaar te houden. Ajax zal altijd een goed elftal blijven houden en zal ook altijd wel goed meedraaien maar het zal het ene jaar be ter gaan dan het andere". "Bij Ajax heb ik toch al het één en ander meegemaakt. Ik heb ook diverse groe pen meegemaakt. De huidige groep is gewoon een hele goede groep qua sfeer en gezelligheid. Er is niemand die er echt buiten valt of zo. Vroeger bleven we na de training wel wat meer hangen, nu is iedereen vrij snel weg. Het is inderdaad zo dat een jaar of zes geleden veel meer jongens vrijgezel waren. Nu is bijna iedereen getrouwd of heeft een vriendin. Dat scheelt natuurlijk ook. Toen ik nog een jaar of 21 was ging ik met Marco van Basten na de training even gezellig wat drinken op het Leid- seplein. Het wereldje om het voetbal heen wordt steeds zakelijker. Gelukkig hebben wij daar in het veld nog geen last van. Ons voetbal, het spelletje op zich dus, heeft nog geen last van de "verzakelijking" van het voetbal. "In al die jaren dat ik voor Ajax gespeeld heb, heb ik eigenlijk nergens spijt van gehad. Of ik het maximale uit mijn car rière heb gehaald weet ik niet. Dat is ook moeilijk te zeggen. Als ik nu zou stoppen heb ik er bijna 40 interlands, 3 Europa cup finales, 2 EK's, een WK en diverse kampioenschappen met Ajax op zitten. Dan heb je het niet slecht gedaan". John's voorspelling dat Ajax niet in staat zou zijn om deze groep bij elkaar te hou den kwam dus wel erg snel uit. Enkele weken terug werd bekend dat Aron Win ter Ajax zou verruilen voor Lazio Roma. Vlak daarna dus het bericht dat John een contract had getekend bij Genoa. John vanuit Zweden over deze verras sende wending in zijn carrière: "Genua meldde zich voor het eerst toen ik van een korte vakantie in Monaco terug kwam. Tijdens de voorbereiding op het EK heeft mijn zaakwaarnemer, Oor Cos- ter, de zaak afgerond. Ik ga in principe voor drie jaar naar Genoa. Zelf ben ik erg tevreden met deze transfer. Genoa zie ik zeker niet als een stap achteruit. Het is misschien geen echte topclub maar in de Italiaanse competitie speel je in ieder geval wekelijks op het hoogste niveau. Wat mijn positie in het elftal wordt weet ik niet, ik heb nog niet met de trainer gesproken. Misschien gaat Genoa wel met drie spit sen spelen. Tegen Ajax hebben ze in ie der geval gemerkt dat dat zeer goed mo gelijk is". Aron en John dus weg en er zullen er nog wel een paar volgen. Het is voor ons als supporters iedere keer weer zuur om mee te maken dat zulke spelers vertrek ken, maar geef ze eens ongelijk. Want wat is er voor een voetballer nou leuker dan wekelijks spelen voor volle stadions tegen de beste spelers ter we reld. Daarbij komt ook nog dat de sala rissen niet slecht zijn AJACIED - JUNI I992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 7