3 "Ajax is niet in staat deze groep bijelkaar te houden" Sinds zijn debuut in december 1981 speelde John van 't Schip bijna 350 officiële wedstrijden voor Ajax. Het leek er dus op dat John bij de inboedel van Ajax zou gaan behoren. Op het moment dat John en ik tegenover elkaar zaten voor dit interview zag het er ook nog helemaal niet naar uit dat John eventueel zou vertrekken. Maar vlak voordat dit interview naar de drukker werd gestuurd, maakte John bekend dat hij het ko mende seizoen voor Genoa zou gaan spelen. Toch wilden wij u dit "afscheids-interview" met John niet onthouden. John heeft bij Ajax van alles meege maakt. Toch zal het afgelopen seizoen een aparte plaats in zijn herinnering in nemen. Want als er één Ajacied een afwisselend seizoen achter de rug heeft dan is het wel John van 't Schip. In het begin van het seizoen speelde John nog wedstrijd jes met het tweede elftal voor 27 toe- Foto's en tekst door Marco van Harn een paar miljoen meer was. Die clubs wisten op een gegeven moment ook niet meer waar ze aan toe waren. Ik hoefde helemaal niet zo nodig weg. Anders had ik ook niet gevraagd om een vijfjarig con tract". RECHTSBUITEN Aan het begin van het afgelopen seizoen leek er met John niets aan de hand. Hij stond gewoon weer op z'n vertrouwde stekkie, de rechtsbuitenplaats. Vlak na het vertrek van Leo Beenhakker barstte bij John echter de bom. Hij kon het niet meer opbrengen om nog langer op de zelfde manier te moeten spelen. John over deze periode: "Ik kwam terug van vakantie en had er echt weer zin in. He laas kwam ik van vakantie terug met een voetblessure. Een spiertje onder m'n schouwers. Aan het einde van het sei zoen was hij ook present bij de UEFA- cup finales waarbij tienduizenden toe schouwers aanwezig waren. Ook hier blijkt weer eens hoe snel iets kan veran deren in de voetballerij. Aan het eind van het seizoen '90-'91 leek het erop dat John Ajax zou gaan verla ten. John en Ajax konden het niet eens worden over een nieuw contract. John wilde een langlopend contract, Ajax bood hem slechts een contract voor twee jaar. Uiteindelijk tekende John toch. John: "Er was op dat moment wel belangstelling voor mij. Een paar clubs informeerden naar het bedrag dat ik zou moeten opbrengen. Maar daar lag nou juist het probleem. Bij mijn contract zat namelijk een aanhangsel dat op meer dere manieren uitgelegd kon worden. Ik dacht dus dat ik voor een bepaald be drag weg mocht, terwijl dat volgens Ajax AJACIED - JUNI 1992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 5