ARTIKELENLIJST QcwXt HüjUoh Hoe zou het zijn met: 40 goed uit, want mij konden ze goed ge bruiken. Ik denk dat de sfeer tegenwoor dig wat beter is dan vroeger, maar die kouwe drukte zal nooit helemaal ver dwijnen. Het was een schijnwereld, waarin je werd opgesteld als je meelach- te". "Tien keer heb ik dus het oranje shirt ge dragen en dan heb je recht op een vrij- kaartje bij de wedstrijden die het Neder lands elftal speelt. Nou, daar was ik zo van genezen. Ik ging met twee Spaanse vrienden naar een duel met Spanje. Ik heb die twee pas de volgende dag te ruggezien, zelf moest ik op een stenen trapje gaan zitten en mijn vrouw Grietje op een kistje. Ik schaamde me dood en heb me toen voorgenomen om nooit meer naar het Nederlands elftal te gaan kijken. Althans, in het stadion. Ook bij Ajax kom ik nooit. Op de televisie volg ik wel alles, want zoals Ajax speelt, dat is je ware. Daarin herken ik inderdaad veel van de wijze waarop wij begin jaren zeventig speelden. En zo'n Wim Jonk is daarin een gouden kracht. Ik weet nog dat ik hem bij Ajax heb gebracht, in ruil was dat voor Richard Sneekes. Ik heb altijd gezegd dat die jongen eens in het Nederlands elftal zou spelen. Nou, je hebt het gezien en hij kan het aan. Hij brengt beweging in hetteam. Hoe? Door de bal één keer aan te raken en zelf veel in beweging te zijn. Zo'n goedkope kracht krijgt Ajax nooit meer, zeker nadat Jan Wouters naar Bayern München was vertrokken. Hij liep hem eigenlijk in de weg, al wil ik niets verkeerds zeggen over Wouters". Wie het boek heeft gelezen of gaat lezen, zal zelf ook tot de conclusie komen dat voetbal nog steeds alles is voor Gerrie Mühren. Ofschoon zijn haren niet meer die donkere kleur van vroeger hebben, lijkt de tijd bij hem stil te hebben gestaan. Zijn techniek en balbehandeling is nog even oogstrelend. En het is niet voor niets dat hij nog steeds onmisbaar is voor VZV, een amateurclub uit 't Veld. Wellicht Mühren's laatste club in een rij tje, dat natuurlijk begon met Volendam. In 1968 volgde de overgang naar Ajax. En vervolgens waren het Betis Sevilla (over die Spaanse periode kan "het voet- baldier" lyrisch verhalen), weer Volen dam, MW, Seiko in Hongkong, DS '79, andermaal en voor het allerlaatst Volen dam, Aalsmeer en VZV dus. In het boek prijst Gerrie Mühren zijn va der voor diens geduld, diens eerlijke op vattingen. Begin mei, een maand nadat 'Voetbal is een feest' onder grote pu blieke belangstelling werd gepresen teerd, overleed pa Mühren. "Het was een harde klap, ook voor mijn drie zoons. Hij kon niks van voetballen, maar was er wel bezeten van en hij heeft mij ook zo gek gekregen". In het boek staan diverse anekdotes over de verhouding tussen vader Müh ren en Gerrie. Ook zijn vrouw Grietje komt meer dan eens in beeld. Altijd stond en staat ze voor hem klaar, zelfs nu hij -zo lijkt het- nog meer dan vroeger de hort op is om met de bal in de weer te kunnen zijn. Het gezin als onmisbare basis. Gerrie en Grietje hebben drie zoons in de leeftijd van 18,16 en 15 jaar. Haalt één van hen ook eens Oranje? "Mijn voetbalkwaliteiten zijn niet erfelijk. Bovendien heb ik ze nooit achter de vod - den gezeten. Het is dus eigenlijk mijn schuld dat ze het nog niet zo ver ge schopt hebben. Ik heb hen vrijgelaten, maar heb ze ook geadviseerd om eerst een teamsport te gaan beoefenen. Dan leren ze met anderen te winnen én te verliezen. Twee van mijn jongens zijn bij het voetballen gebleven, de ander doet aan badminton". Van de jeugdherinneringen van Gerrie Mühren viel ons één voorval het meest op. Dat was de passage, waarin gerept werd van een jongen, die bijkans zelf moord had gepleegd, omdat hij niet op kon tegen de goddelijke techniek van de toen nog piepjonge Gerrie Mühren. Wist die jongen veel dat vele jaren later Gerrie Mühren zelfs gelouterde profs als spe lers van Real Madrid en Bayern Mün chen in de luren zou leggen. Het technische hoogstandje tijdens de halve finale van in het Europacupsei zoen 1971 -'72 in de Spaanse hoofdstad wordt in 'Voetbal is een feest' terecht aangehaald. Maar nog steeds weet Ger rie Mühren die kunstjes te vertonen. Gaat dat zien, hij is bijna dagelijks in het land met zijn voetbalkamp en altijd in voor een praatje. Tekst en foto's Hans Janssen Spelersfoto's 10/15, kleur. Het fotopakket bestaat uit 20 Ajax- selektie spelers. Inclusief alle aanko pen. Worden niet los verkocht dit sei- zoen. 31 Fotopakket Ajax 15,00 Vaantjes 38 Ajax schildvaan 10,00 71 Ajax banier 6,00 Hoofddeksels 32 Ajax Engelse pet 12,50 33 Ajax IJsmuts 12,50 Acryl sjaals 54 Ajax 12,00 56 Ajax F-side 12,00 80 Nederland 12,00 T-Shirts Ajax 42 Medium 25,00 43 Large 25,00 44 Extra Large 25,00 T-Shirts F-Side 45 Large 25,00 46 Extra Large 25,00 Dubbele sjaals 87 Ajax 20,00 91 F-Side 20,00 Diversen 34 Ajax vlag 15,00 35 Ajax halsketting 10,00 47 Ajax minishirt (nieuw!) 12,50 50 Ajax speldje 6,00 73 Ajax zweetband (2 stuks) 7,00 Bestellingen niet schriftelijk!!! Postgiro 2302652 t.n.v. De Ajacied of ABN-bank 53.99.41.107 t.n.v. De Ajacied te Amsterdam. Duidelijk be stelnummers op de overboeking ver melden! Levertijd binnen 4 weken. Geen extra portokosten. Leeftijd: 46 jaar Burgerlijke staat: getrouwd en vader van drie zoons Debuut voor Ajax: 8 september 1968 (Ajax-Fortuna Sittardia Combinatie) Laatste wedstrijd voor Ajax: 7 juni 1976 (Telstar-Ajax) Totaal aantal wedstrijden voor Ajax (officieel): 298 (72 doelpunten). AJACIED - JUNI I992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 42