F 37 Voetbal is een feest Genie Mühren nog steeds maf van het spelletje Enkele maanden geleden verscheen het boek Voetbal is een feest, met als ondertitel: Het levensverhaal van een jongleur op de grasmat. Het boek handelt over Gerrie Mühren, de ex- middenvelder van onder meer Ajax en het Nederlands elftal. Schrijver Theo Vaessen (sportredacteur bij De Limburger) heeft een jaar of twintig moeten wachten voordat het boek eindelijk uitgegeven kon worden, want dat zou pas mogen wanneer Gerrie Mühren uitgevoetbald zou zijn. Omdat dat nog wel even zal duren en broerlief Arnold reeds een boek aangeboden had gekregen bij zijn afscheid van Ajax, kwam het er toch van. Het is alsof we het boek horen spreken. "Het is vaak zo dat een speler met een perfecte instelling en minder techniek, zoals Van Tiggelen en Van Aerle, verder komt dan een speler met veel techniek en snelheid, maar van wie de instelling niet perfect is. Jongens als Been en Van der Gijp hadden natuurlijk al lang bij een topclub moeten zitten". Gerrie Mühren berijdt zijn stokpaardje in de kantine van voetbalvereniging DETO inVriezenveen. Het is twaalf uur geweest en de hoogste tijd voor de prijsuitreiking van het voetbalkamp, dat die ochtend voor de jeugdleden van de Overijsselse voetbalclub was georganiseerd. De gebroeders Gerrie en Arnold Mühren trekken daarbij de kar en reizen aldoen- de kris-kras door het land. Als een soort van voetbalzendelingen verkondigen zij de blijde boodschap van techniek en in stelling. "Maar als je niet in de prijzen valt, dan hoeft dat echt niet te beteke nen, dat je niet kunt voetballen", houdt Arnold Mühren het geboeid luisterende gehoor voor. Hij en zijn broer pauzeren dan even, AJACIED - JUNI 1992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 39