35 je kunt zien hoe belangrijk een trainer is. Je hebt een bezielde figuur nodig om de ideeën uit te voeren. Prachtig als de mensen één zijn". Freek de Jonge, cabaretier en Ajax-fa- naat, in Het Parool. "Mölby is een schitterende en tevens fas cinerende voetballer, die ook bij de vete ranen van Heracles zou uitblinken. Jan weegt vijfennegentig kilo en heeft twee mooie borsten, die schitterend uitkomen onder de glanzende zijde van zijn Liver- poolshirt. Het buikje hangt over de riem en de beentjes kunnen elk moment onder de last bezwijken. De beste voetballe- zer van Europa is Jan Mölby". mm Jan Mulder in de Volkskrant over Jan Möl by, Ajacied in de jaren tachtig. "Ik heb weinig souplesse. Daarom denkt men ook dat ik traag ben. Maar ik ben juist op de eerste meters heel snel. In de ere divisie loopt niemand mij eruit". mu Frank de Boer in Het Parool. "Ik heb het beste seizoen uit mijn carrière. Ik kon het volhouden om steeds weer op de bank te gaan zitten, omdat het Amster damse publiek me zo bleef steunen. Maar of ik dat nog een seizoen kan opbrengen, dat weet ik niet. Mijn hoogtepunt was het moment dat ik uit de basis werd gehaald. Nee, ik denk mijn goal tegen PSV in de kwartfinale van de KNVB-beker". mm John van Loen in Nieuwe Revu. "Als ik zie wat clubs aan transfers voorspe lers uitgeven, vraag ik me ook regelmatig af waar het geld vandaan kan komen. Zon der het antwoord te kennen, komt dan ook steeds vraag twee bij mij naar boven en bedenk ik: is dit wel een intelligente manier om geld uit te geven? Ajax doet daar niet aan mee. Daar accepteren ze dat super talenten als Van Basten niet tegengehou den kunnen worden als ergens anders meer te verdienen is. Dan is Ajax in staat uit eigen kring een nieuwe artiest te pre senteren. Helaas is dat een uitzondering". mm Lennart Johansson, voorzitter van de UEFA, in het Brabants Dagblad. "Ik heb de spelers van Real Madrid over Ajax verteld, want het is een goed voor beeld van hoe het moet". mm Beenhakker in de Krant op Zondag. "...zelden heb ik me zo geschaamd dat ik Nederlander ben. De jongens werden benaderd alsof ze met de hele LOM- school op schoolreisje gingen en wat mag je van een elftal nog verwachten als je toe gesproken bent door Chiel van Praag en Jack van Gelder. Persoonlijk zou ik het niet raar vinden als 'onze jongens' in Stock holm onmiddellijk asiel aanvragen. Wat er bij Veronica gebeurde, doe je een mede mens namelijk niet aan". hi Youp van 't Hek in NRC Handelsblad over 'Liedjes voor Oranje', het tv-programma van Veronica vóór en over het Nederlands elftal aan de vooravond van de EK-fina- les. "Piet Wijnberg, die jongen heeft toch alles meegemaakt in het betaalde voetbal. Loopt met pijnlijke enkels, maar zet zich nog wekelijks volledig in. Wat een instel ling". Trainer Kamminga van de amateurclub FC Hilversum over de 34-jarige Wijn berg, eind jaren zeventig/begin jaren tachtig Ajacied. "Liever tienduizend bezoekers voor de deur van het Anne-Frankhuis dan tien be zoekers bij een wedstrijd van Ajax die luid sissend ontsnappend gas staat te imite ren". mm B. Polak, columnist in Het Parool. "Als dit Ajax onder druk komt te staan, moeten er zware offers worden gebracht aan de speelwijze. De belangrijkste pion (loper) wordt Aaron Winter". mm Piet Keizer, Ajacied in de jaren zestig en zeventig, in Aktueel. "Ik ben ontzettend trots op het nieuwe Ajax-logo. Dat heb ik gemaakt. Ik ad viseer en begeleid samen met Hans Müller van Eurofashion de kleding van Ajax. Ik ben gelukkig als ik zie met hoeveel respect het bestuur en de spelers die kleren be handelen en wat een zeer goed modlsch gevoel men heeft". Rolf Leeser, vanaf zijn elfde lid van Ajax, een tijdje in beeld als opvolger van Ton Harmsen, maar beter bekend als eige naar van één van de bekendste modeza ken in ons land, in het Algemeen Dagblad. "Rare man. Als Ik hem op de radio hoor, kan ik heel gefascineerd luisteren naar zijn taalgebruik. Die zinnen gaan maar door". m Schrijver Remco Campert in Het Parool. "Ik voel mij vooral mens. Ik heb een Ne derlandse moeder, een Surinaamse vader en ben geboren in Amsterdam. That's it". Frank Rijkaard, Ajacied in de jaren tach tig, nu bij AC Milan, inhetAlgemeen Dag blad op de vraag waarom Surinamers het zo goed doen in het Nederlands voetbal. "Bij Ajax was sprake van diverse contro versen. Te veel om op te noemen. ik mocht van Cruyff en Van Praag niet met de journalist Maarten de \/os praten. En zo waren er nog meer mensen die ik niet te woord mocht staan. Op een gegeven mo ment heb ik gevraagd: "Wat moet ik hier dan wel komen doen?" Daar zat ik dan. Met een ploeg die in feite volgevreten was van alle successen". mm George Knobel, nu werkloos, maar in het seizoen 1973-74 trainer van Ajax, in Het Parool. "Kijk, als je in deze bladen terecht komt, heb je het gemaakt. Maar ik lees nooit iets over mijn vriendin en mij. Terwijl we er van alles aan doen, we bezoeken de juiste discotheken. Zie je wel dat ik geen vedette ben". mm Dennis Bergkamp reageert in het Dag blad voor Noord-Limburg gekscherend op artikels in Story over de romance tus sen Bryan Roy enzijn nieuwe vriendin/ac trice/presentatrice Nada van Nie. "Ik vind de Duitser aardig. Er bestaat niet veel verschil met de Nederlander. Arro ganter? Zeker niet meer dan de Nederlan der. Mijn mening over de Duitser is abso luut anders en vooral flexibeler en milder dan vroeger". mu Jan Wouters, nu Bayern München, maar tot voor kort bij Ajax, in het Algemeen Dagblad. Hans Janssen AJACIED - JUNI 1992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 37