ZEEGERS C.S. ADVOCATEN PROCUREURS Wij vragen Mr A. Zeegers, advocaat te Amsterdam en een bekende verschijning in diverse Ajax-publicaties een terugblik op het afgelopen voetbalseizoen. De Lairessestraat 49 Correspondentieadres 1071 NT Amsterdam Postbus 53240 Telefoon 020-6731221 1007 RE Amsterdam Telefax 020-6799209 "Het is natuurlijk een fantastisch seizoen geweest. PSV is terecht landskampioen geweest maar dit jaar om de beurt door Ajax en Feyenoord op de hielen gezeten. Ajax heeft de puntjes die het in de competitie heeft laten liggen goed gemaakt door zeer geconcentreerd een reeks sterke UEFA-cup wedstrijden te spelen. Voor Feyenoord is het leuk dat zij na het diepe dal, waarin de ploeg vorig jaar zat, de KNVB-beker als prijs hebben mogen winnen. Feyenoord is natuurlijk weer een ploeg gewor den om rekening mee te houde- maar de ploeg is nog niet rijp om het allerhoogste te halen. Met Ajax is het anders. De ploeg is de afgelopen jaren gegroeid tot een hechte eenheid en is niet (meer) van het wel en wee van één of twee spelers afhankelijk. Ook organisatorisch zit het kenne lijk goed in elkaar en problemen worden binnenskamers op beheerste wijze opgelost". Vraag: "Hoe belangrijk is zoiets voor de ploeg?" Zeegers: Ik geloof dat er vanaf de top. het bestuur, rust uitstraalt. Dat is in een situatie waarin spanningen, ook onderlinge spanningen, de gewoonste zaak ter wereld zijn en waarin een ploeg een heel seizoen niet mag falen een hele belangrijke zaak. Ik merk dat in mijn werk ook; als cliënten het hoofd koel houden en goed communiceren met hun advocaat bereik je gewoon beter resultaten. Een procedure kan uiteindelijk ook een langdurig en slopend gevecht zijn waarin een goede samenwerking tussen cliënt en advocaat een voorwaarde voor succes is. Daarom moet je je openstellen voor je cliënt en zorgen datje letterlijk en figuurlijk goed bereikbaar bent". Zeegers merkt op dat er bij veel mensen drempelvrees bestaat om bij een advocaat binnen te lopen, vooral bij het midden- en kleinbedrijf. "Ze hebben problemen, maar worden afgeschrikt door de hoge tarieven. Wij proberen daar wat aan te doen; wij rekenen voor het eerste gesprek niets. Pas als we inzicht hebben of er juridische problemen zijn en wat daaraan gedaan kan worden beslist de cliënt of hij door wil gaan. Daarna moet je je cliënt goed over zowel het verloop van de zaak als de kosten informeren, dan weet hij altijd waar hij aan toe is. Juridische problemen moet je niet door een adviseur of een boekhouder maar door een advocaat laten behandelen, zeker nu het Nieuw Burgerlijk Wetboek van kracht is geworden. Advies moetje vragen in een zo vroeg mogelijk stadium, want kom je te laat dan gaat het pas echt geld kosten. Dat is ook voor de advocaat teleur stellend, want je wilt een tevreden cliënt houden voor wie je resultaten bereikt en rendement oplevert, anders ben je verkeerd bezig". Zeegers tenslotte: "Zoals Ajax speelt, attractief en aanvallend, straalt het voetbalplezier uit. Ik denk dat er geen ploeg in Nederland is waar het zo plezierig spelen is als bij Ajax. En het is duide lijk dat ook de supporters dat plezier waarderen. Want we hebben ze allemaal gezien: als Amster dam feest viert is het écht feest!" "Ajax draait nu mee in de Europeesche top en kan naar het zich laat aanzien daarin ook de komende jaren een belangrijke rol spelen, als de ploeg niet te snel uiteen valt. Daar ziet het op dit moment niet naar uit dus moet het mogelijk zijn dat voor volgend jaar rond deze tijd weer feest in Amsterdam hebben....!"

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 35