iroor de ajacied 32 "Ik heb hem overigens wel nauwkeurig be studeerd na het behalen van de cup, zag hem het Leidseplein toespreken en was blij dat deze sympathieke onderwijzer ooit trainer is geworden. Mijn kinderen zijn na melijk bijna leerplichtig". Cabaretier en columnist Youp van 't Hek in NRC Handelsblad over Louis van Gaal. "Het was vervelend dat het moest gebeu ren. Laat ik het zo zeggen: ik heb gehoor gevonden bij mijn trainer. Dat is één van zijn pré's. Hij luistert en doet er zijn voor deel mee". "Het overrompelende optreden van Ajax heeft vriend en vijand verrast. Behalve trai ner Louis van Gaal, de helderziende. Het orakel van Avenhorn stak z'n nek uit en kreeg gelijk. De hoogmoed die voor de val komt, is op Van Gaal dus niet van toepas sing. Nog niet. Positief denken is mooi, maar het moet niet worden overdreven. Van Gaal zal inmiddels wel enigszins immuun zijn voor kritische kanttekeningen. Hij kan het zich veroorloven een lange neus te maken". mm Sportjournalist Ben de Graaf in de Volkskrant. mm John van 't Schip over het conflict dat hij over zijn functioneren had met Van Gaal, in Trouw. "Onder Van Gaal is Ajax tot het besef ge komen dat de tegenstander ook mag win nen en daarom wint Ajax meestal. Ze heb ben er plezier in en ik daardoor ook". mm Jan Mulder, Ajacied in de jaren zeventig en nu columnist, in Elsevier. "De schoonheid van het spel, de schoon heid van ons spel, zit in het zelfbewuste. Ik denk dat de meeste mensen niet besef fen dat Ajax tactisch de top van Europa is". mm Van Gaal in de Volkskrant. "De continuering van het huidige succes wordt moeilijker dan het bereiken ervan". wm Van Gaal In NRC Handelsblad. "Toen je net aantrad bij Ajax, hebben al lerlei lieden grappen gemaakt ten koste van jou en ik was er één van. Ik liet de ket tingzaag vrolijk rondzingen op de meesle pende melodie van de galgenhumor. Maar Lowie, het wordt tijd mijn ver ontschuldigingen aan te bieden. Er is bij Ajax een wonder geschied en zoals ieder een weet, gebeuren wonderen niet zo maar, maar zijn ze het resultaat van bloed, zweet en tranen. En visie". Frans Kotterer. columnist voor Het Parool in Amerika, over Van Gaal. "Dankzij Louis zijn we veel bewuster bezig met voetbal. Dat kan ook haast niet an ders, want Van Gaal komt steeds weer met videootjes van allerlei wedstrijden aandra gen. Soms word je er wel een beetje ziek van, maar wanneer je zulke goede re sultaten behaalt, moet je dat bezwaar vergeten". Dennis Bergkamp over het Ajax van Van Gaal. "Ik wil niet, omdat het nu goed gaat, een lange neus maken. Ik heb leergeld be taald". im Van Gaal in het Algemeen Dagblad. "Mijn mooiste moment? De bank in het stadion van Turijn". ^m Marciano Vink in Nieuwe Revu over zijn hoogtepunt van dit seizoen. "Op den duur wil ik liedjes gaan schrijven voor Nederlandse artiesten als Anita Mey er en Lee Towers, laat ik maar meteen hoog grijpen. Ik kan jullie vertellen dat ik louter kwaliteit schrijf. leder voor zich en God voor ons allen. Alleen bij clubs, die van origine een vereniging zijn, lopen nog mensen met hart voor de zaak. Het hart van de voorzitter van Torino ligt in zijn por temonnee". Michael van Praag in het Parool over zijn hobby (het schrijven van muziek en an dere teksten) en over de kille en zakelijke internationale voetbalwereld. "Wanneerje tegen Torino in een Eurocup finale voor staat, mag je geen fout maken zoals Menzo deed. Keeper zijn van Ajax is heel moeilijk. Je hebt practisch niets te doen en op dé momenten moetje er staan. Ik had dat heel sterk, daardoor had ik een overwicht op het elftal. Menzo moet dat nog leren". Heinz Stuy, keeper van Ajax in de jaren zestig en zeventig, in de Krant op Zondag. "Ik wist en weet nog steeds dat ik een goe de voetballer ben, die alles met een bal kan. Ik heb zelf ook het gevoel dat ik nu maar wat meehuppel. Ik zou gezien mijn kwaliteiten wat extra 's op het veld moeten brengen en dat lukt niet op dit moment en daarom zou ik minstens tien wedstrijden achter elkaar moeten spelen". mm Richard Witschge van Barcelona, Ajacied in de jaren tachtig en negentig, in Nieuwe Revu. 'Weef je dat ik in 1982 van Piet Schrijvers eens een klapperpistooltje kreeg voor de wedstrijd tegen Celtic. Toen kweekten Schip en ik altijd sfeer door met de vingers op elkaar te schieten. Vanuit alle standen schoten we met de wijsvinger op elkaar". mm Sonny Silooy in De Gelderlander overéén van de vele manieren waarop hij bij Ajax de sfeer bepaalt. "Als puber vond ik het alleen maar leuk om met vakantie te gaan, omdat ik dan kon vliegen. Na een week vond ik er niets meer aan, wilde terug, want dan kon ik weer vlie gen". mm Stanley Menzo in De Telegraaf over zijn vlieghobby. "Staat Real volgend jaar in de Europacup met 4-0 voor, dan ontslaat hij vijf minuten voor tijd de oefenmeester en leidt Don Leo zijn club naar de beker met de grote oren. Al zal het nog wel 4-3 worden". Robert van Brandwijk, columnist in het Algemeen Dagblad, over Leo Beenhak ker, coach van Ajax in de jaren zeventig, tachtig en negentig. "Ik zit nu al met angst en beven te wachten op de volgende terugslag. Van kaartjes verkopen hebben ze geen verstand, maar met voetballen gaat het heel goed. Het aardigste van het afgelopen seizoen is dat AJACIED - JUNI I992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 34